Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Είδα το 12 χρόνια σκλάβος... δε λέω, σοβαρό το θέμα που παρουσιάζει.. αλλά... ΑΛΛΑ!

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ρε φίλε... δεν πήγαινε άλλο... σιωπή στην αίθουσα.. κάποιες είχαν πλαντάξει στο κλάμα.. κάποια παιδάκια που κακώς είχαν φέρει στην αίθουσα, τα είχε πάρει ο ύπνος κ ροχάλιζαν.. κοτσάνα εντελώς.. σκηνοθεσία αγγελόπουλος φάση, αργές σκηνές.. να θες να φωνάξεις ΕΛΕΟΟΟΟΣ..

Ούτε 6 δε μπορώ να του βάλω. Αν πάει για Όσκαρ; Άνετα.. για τους λόγους που παίρνουν όσκαρ οι ταινίες τα τελευταία χρόνια... :whistling

Link to comment
Share on other sites

The Hobbit: An Unexpected Journey Extended Edition

Περισσότερο γι αυτό που θα ακολουθούσε, πάρα για το extended μέρος.

Όχι πολλές extra σκηνές, και χωρις ιδιαίτερη σημασία, αλλα είναι ωραίο σαν συνολο.

3 ώρες γεμάτες μαζι με τις εξτρα σκηνες, αν θυμάμαι καλα.

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Το είδα σε IMAX 3D και high frame rate. Το 3D πολυ καλό όπως και στο προηγουμενο.

Πολυ καλό!

3 σχεδόν αλλά δεν κούρασε καθόλου. Ωραιος ο δράκος (φωνή B. Cumberbatch), αλλα δεν ξέρω πως θα δείχνει χωρίς το 3D.

Οι φαν του Tolkien (όπως εγω) πρεπει να το δειτε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

The Right Stuff (1983) - IMDb

η αρχή του διαστημικού προγράμματος της Αμερικής,πολλά ιστορικά στοιχεία και λεπτομέρειες που μπορεί να κουράσουν (το φιλμ είναι 3,5 ώρες) αλλά αν σας ενδιαφέρει το αντικείμενο θα κυλήσουν γρήγορα(εγώ ήθελα να'τανε μεγαλύτερο)

σουπερ καστ (εντ χαριιιςςςς φορδεγουιν) Shepard,Glenn μεχρι και ο Goldblum παίζει.

καπάκι δείτε το "From the Earth to the Moon" για ολοκλήρωση και κλείσατε για όοοολο το βράδυ :p

Link to comment
Share on other sites

2 κωμωδιες

Detroit Rock City

Old School

Καλουλες και οι 2.Λιγο περισσοτερο μαρεσε το πρωτο.

Breathe In

Δεν απογειωθηκα .Ο κυριως λογος που την ειδα ηταν η Felicity Jones.:inlove:

6/10

Enemy Mine

Ωραια ταινιουλα ουτε που την ηξερα.

7/10

The Right Stuff (1983) - IMDb

η αρχή του διαστημικού προγράμματος της Αμερικής,πολλά ιστορικά στοιχεία και λεπτομέρειες που μπορεί να κουράσουν (το φιλμ είναι 3,5 ώρες) αλλά αν σας ενδιαφέρει το αντικείμενο θα κυλήσουν γρήγορα(εγώ ήθελα να'τανε μεγαλύτερο)

σουπερ καστ (εντ χαριιιςςςς φορδεγουιν) Shepard,Glenn μεχρι και ο Goldblum παίζει.

καπάκι δείτε το "From the Earth to the Moon" για ολοκλήρωση και κλείσατε για όοοολο το βράδυ :p

Και μενα την πηρε το ματι μου (σύμπτωση ε:hehe:) και μου κινησε το ενδιαφερον.Θα την δω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

The Mortal Instruments: City of Bones (2013) - IMDb

αλλο ενα παλτο ,οκ χειμωνας ειναι χρειαζεται.

Τι να πρωτοθυμηθω?Τον ξανθουλη που εχασε το καστινγκ απο το twilight?

Tις επικες μαχες?Το στορυ?

AVOID AVOID !!!!εκτος αν θελετε να κοιμηθητε για 2 ωρες...

ο ρε γμτο 2 ωρες πως την πατησα ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Και μενα την πηρε το ματι μου (σύμπτωση ε:hehe:) και μου κινησε το ενδιαφερον.Θα την δω σημερα.

πρόκειται για παλιά ταινία,η ερτ την είχε δείξει τουλάχιστον 5 φόρες τα τελευταία 10 χρόνια (κάπου το 1990-92-φοιτητης τότε- την είδα εγώ,αν δεν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και αφήνω το Hobbit για το 2015.

Anyway

Enemies Closer (2013) - IMDb 5.8/10

Δεν είναι τόσο τραγικό όσο λέει το imdb ή απλά περίμενα χειρότερα πράγματα από τον Van Damme. Πλάκα πλάκα είναι αρκετά καλός στον ρόλο του, μόνο η τελευταία ατάκα που ξεφωνίζει είναι άκυρη.... εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και αφήνω το Hobbit για το 2015.

Anyway

Enemies Closer (2013) - IMDb 5.8/10

Δεν είναι τόσο τραγικό όσο λέει το imdb ή απλά περίμενα χειρότερα πράγματα από τον Van Damme. Πλάκα πλάκα είναι αρκετά καλός στον ρόλο του, μόνο η τελευταία ατάκα που ξεφωνίζει είναι άκυρη.... εντελώς.

Ρε συ, δεν το περίμενα τόσο απότομο το τέλος του....... Ούτε στον Αρχοντα τέτοιο απότομο κόψιμο.....

Link to comment
Share on other sites

Είδα τις προάλλες το Hobbit και σήμερα είδα και το 2. Άντε τώρα αναμονή 1 χρόνο έτσι όπως το τέλειωσαν.. :wall:

Αυτό το καταραμένο 3D ελπίζω να αποτύχει.. Την είδα σε 24p βέβαια και δεν ξέρω αν σε 48 λύνονται τα προβλήματα, αλλά αν είναι ίδια η κατάσταση, απλά ουστ.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ σε 24 3d

Καλύτερο σπό το πρώτο.. Κυλούσε πιο εύκολα η ιστορία, δεν κούρασε, είχε πιο γρήγορο ρυθμο αλλά ξαφνικά .τελος!

Παλι όμως, δεν είχε αυτό το επικό στοιχείο που είχε κάθε μέρος της τριλογίας του άρχοντα..

Sent from my Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και ξεκινήσανε με τον άρχοντα. Ο άρχοντας είχε όλα τα φόντα να πετύχει εμπορικά και να γεμίσει τις αίθουσες.

Shane (1953) - IMDb 7/10

Κλασικό γουέστερν (ε ναι αν είναι του 1953, τι περίμενες?) που βλέπεται άνετα παρόλο το 4:3. Προτείνεται για όσους δεν έχουν εθιστεί στις ultra fast ταινίες δράσης του σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω.Σε 2d.Στο 3d εχω ριξει ακυρο πολυ καιρο τωρα.

Καλη ηταν αλλα το ξεζουμισμα παει συννεφο.Στα δικα μου ματια τουλαχιστον φαινεται πολυ ασχημα ποσο προσπαθουν να το τραβηξουν οσο δεν παει.

Υπηρχαν σκηνες(πχ εκει με τον δρακο) που μπορουσαν να συμπιεστουν πολυ χωρις να χασει η ταινια ουσια.

Τα cgi φοβερα αλλα οπως ειπατε δεν ειναι αρχοντας σε καμια περιπτωση.Η ιστορια ειναι ψιλοαδιαφορη.

Don Jon

Λιγα πραγματα.

Η πρωτη ταινια που ηθελα να σαπισω στο ξυλο την Johansson.Απιστευτα εκνευριστικος ο χαρακτηρας της.

6/10

Link to comment
Share on other sites

Τα cgi μενα μου φανηκαν πολυ προχειρα.λες και δεν τα προλαβαιναν στον ενα χρονο.

Σε αρκετα σημεια φαινοταν το πισι και δε μου αρεσε.

στον αρχοντα δεν ειχε τετοια σημεια αν και δεν ειχε και τοσο πολυ πισι βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.