Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Tinker tailor soldier spy, ΌΤΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΧΩ ΔΕΙ, όποιος κατάλαβε τί έγινε στο τέλος ας μου πει και μένα:yes4:

Το εννοώ. Αν δεν την έχετε δει, μην το ανοίξετε.

Ο Colin Firth, που κουτούπωνε τη γυναίκα του Gary Oldman, ήταν εξαρχής διπλός πράκτορας. Εκμεταλλευόταν τις τακτικές συναντήσεις που είχαν όλοι οι βασικοί ύποπτοι με τον Σοβιετικό πολιτιστικό ακόλουθο (και καλά για να αποσπούν χρήσιμες πληροφορίες με αντάλλαγμα σκουπίδια) για να τον τροφοδοτεί με δυτικά στρατιωτικά μυστικά.

Εφόσον ήταν σε θέση να γνωρίζει την πρόοδο των ερευνών για την ταυτότητά του, φρόντιζε να αποφεύγει τους διώκτες του, προδίδοντας ή σκοτώνοντας όσους πλησίαζαν στην αποκάλυψη του μυστικού.

Ο Mark Strong την είχε πατήσει, γιατί του είχε εκμυστηρευτεί το σκοπό της αποστολής στην Ουγγαρία (αποκάλυψη της ταυτότητας του διπλού πράκτορα), αρκιβώς πριν την αναχώρησή του.

Στο τέλος, μαθαίνοντας για την προδοσία του Firth, που είχε οδηγήσει στον τραυματισμό και τη σύλληψή του και το διεθνές επεισόδιο που στοίχισε τη δουλειά του Oldman και του αφεντικού του, ο Strong τον σκοτώνει, για να εκδικηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το εννοώ. Αν δεν την έχετε δει, μην το ανοίξετε.

Ο Colin Firth, που κουτούπωνε τη γυναίκα του Gary Oldman, ήταν εξαρχής διπλός πράκτορας. Εκμεταλλευόταν τις τακτικές συναντήσεις που είχαν όλοι οι βασικοί ύποπτοι με τον Σοβιετικό πολιτιστικό ακόλουθο (και καλά για να αποσπούν χρήσιμες πληροφορίες με αντάλλαγμα σκουπίδια) για να τον τροφοδοτεί με δυτικά στρατιωτικά μυστικά.

Εφόσον ήταν σε θέση να γνωρίζει την πρόοδο των ερευνών για την ταυτότητά του, φρόντιζε να αποφεύγει τους διώκτες του, προδίδοντας ή σκοτώνοντας όσους πλησίαζαν στην αποκάλυψη του μυστικού.

Ο Mark Strong την είχε πατήσει, γιατί του είχε εκμυστηρευτεί το σκοπό της αποστολής στην Ουγγαρία (αποκάλυψη της ταυτότητας του διπλού πράκτορα), αρκιβώς πριν την αναχώρησή του.

Στο τέλος, μαθαίνοντας για την προδοσία του Firth, που είχε οδηγήσει στον τραυματισμό και τη σύλληψή του και το διεθνές επεισόδιο που στοίχισε τη δουλειά του Oldman και του αφεντικού του, ο Strong τον σκοτώνει, για να εκδικηθεί.

Ωραίος. Thanks!!! Πραγματικά όποιος δεν έχει υπομονή να μην τη δει καλύτερα..

Ίσως φταίει το ότι την είδα και με Αγγλικούς υπότιτλους αντί για Ελληνικούς..

Link to comment
Share on other sites

X-Men: Days of Future Past (2014) - IMDb

Η ταινία αξίζει και μόνο για μία σκηνή που έχει. Κατά τ'αλλα το πρώτο μισό είναι αρκετά καλό, μετά κάνει μικρές κοιλιές και στο τέλος σε ξενερώνει λίγο γιατί έχει μεγάλο σεναριακό "λάθος". Γενικά βέβαια έχει σεναριακό κενό αλλά κάνεις τα στραβά μάτια και απολαμβάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελα πλακα κανετε...

Αν και για πω την αληθεια δεν μπορω να πω οτι δεν το περιμενα.

Απο τα trailers που εχω δει εχω φοβηθει πολυ οτι παιζει να ειναι μπουρδιτσα η ταινια.

Οταν ειδα μελλον παρον παρελθον λεω μεσα μου ωχ...

Καταπιαστηκαν με δυσκολο concept που θελει πολλα balls για να μην βγει παπατζα.Ειδωμεν.:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.