Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Πηγα ειδα hobbit σε 3d.Δεν ξερω αν ηταν 48fps και τπτ αλλο, αλλα η ποιοητα του 3d ηταν στα επιπεδα του 3ds.Ολοκαθαρο χωρις προβληματα στις σκοτεινες περιοχες και τα σχετικα.

Σχετικά με τη ταινια,γενικα δε τα παω καλα με το lore του tolkien αφου στο τελος ρωτουσα το φιλαράκι μου, ποιος ειναι ο σαρουμαν και ποιος ο σαουρον :hehe:

Mπολικα στοιχεια κωμικα οπως εβαζε η marvel και αυτο μαρεσε.

Η μαχη δεν ξερω αν ηταν ποιο επικη απτο the two towers αλλα σιγουρα ηταν μεγαλυτερη.

Τεσπα.Δειτε το.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα Hobbit 1,2 και μου ανοιξε η ορεξη και ειδα LotR EE Bluray.(σε διαστημα μιας βδομαδας ολα αυτα μην φρικαρετε :p )

H Extended edition εχει πολυ πολυ καλυτερα χρωματα απο την αρχικη.

Τι επη ειναι αυτα ρε φουστη μου(τα lotr προφανως) ειχα και καμποσα χρονια να τα δω τα υπεραπολαυσα

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Hobbit 3 HFR 3D.

 

Ήταν καλύτερο από τα προηγούμενα 2, άρχοντα βέβαια δεν ακουμπάει...

Νομίζω επίσης ότι το 3D βελτιώθηκε (είχα δει το 1 σε 3D, το 2 όχι), οπότε ίσως να αξίζει.

Βέβαια και πάλι σου ξενίζουν στο μάτι τα 48fps, αλλά δε με ενόχλησε ιδιαίτερα, εκτός από λίγες στιγμές που η κίνηση των ηθοποιών μου απέσπασε την προσοχή από την ταινία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

REC 4: Apocalipsis

 

Καμία σχέση με το τρομερό 1ο και το μέτριο, αλλά ιδιέταιρο, 2ο.

Πιό μούφα από το 3ο. Με τη τελευταία πατάτα Resident Evil παίζει να πέρασα καλύτερα.

 

Από ιστορία πάντως, συνεχίζει από 'κει που σταμάτησε το 1ο.

 

Δείτε το ΜΟΝΟ αν αντέξατε να δείτε το 3ο και δεν έχετε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα καλύτερο να κάνετε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hobbit 3 HFR 3D.

 

Ήταν καλύτερο από τα προηγούμενα 2, άρχοντα βέβαια δεν ακουμπάει...

Νομίζω επίσης ότι το 3D βελτιώθηκε (είχα δει το 1 σε 3D, το 2 όχι), οπότε ίσως να αξίζει.

Βέβαια και πάλι σου ξενίζουν στο μάτι τα 48fps, αλλά δε με ενόχλησε ιδιαίτερα, εκτός από λίγες στιγμές που η κίνηση των ηθοποιών μου απέσπασε την προσοχή από την ταινία.

 

Στην δεύτερη ταινία, το 3D και το HFR ήταν ήδη καλύτερο από την πρώτη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Edge of tomorrow, ή αλλιώς Groundhog Day + Titanfall :p. Παραδόξως είναι ενδιαφέρουσα όμως.

Elysium, ωραίο concept, χαλαρή ταινία, θέλει φαντασία βέβαια.

Looper, why, why why?

Gone girl, ωραίο ταινιάκι, αρκεί να "πιστέψεις" την ιστορία του.

 

Γενικά όσο βλέπεις τις ταινίες απλά για να περάσει η ώρα είναι καλύτερα τελικά, νομίζω η έννοια "τέχνη" έχει πάψει να υπάρχει στις ταινίες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό το Gone Girl, αλλά το φινάλε πρέπει να το έγραψε αυτός που έκανε και το τελευταίο επεισόδιο του Homeland φέτος. :p

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Edge of tomorrow, ή αλλιώς Groundhog Day + Titanfall [emoji14]. Παραδόξως είναι ενδιαφέρουσα όμως.

Elysium, ωραίο concept, χαλαρή ταινία, θέλει φαντασία βέβαια.

Looper, why, why why?

Gone girl, ωραίο ταινιάκι, αρκεί να "πιστέψεις" την ιστορία του.

Γενικά όσο βλέπεις τις ταινίες απλά για να περάσει η ώρα είναι καλύτερα τελικά, νομίζω η έννοια "τέχνη" έχει πάψει να υπάρχει στις ταινίες.

Έχει περάσει μεγάλο διάστημα που να έχω δει μια ταινία πάνω από μια φορά
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει μεγάλο διάστημα που να έχω δει μια ταινία πάνω από μια φορά

Για το πάνω από μία φορά έχουμε Star Wars, Godfather και άλλες τέτοιες ομορφιές ευτυχώς :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.