Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Pulp Fiction (1994)

 

Το είδα σήμερα για πρώτη φορά. Όταν ήμανε 15 χρονών, μου είχε δανείσει τη βιντεοκασέτα (τότε, κάνα χρόνο μετά από το σινεμά, οι ταινίες βγαίναν στα βιντεοκλάμπ σε βιντεοκασέτες) μια συμμαθήτριά μου. Δεν είχα δει την ταινία τότε, δε θυμάμαι γιατί. Σήμερα, 19 χρόνια μετά, μάλλον είναι η τελευταία ταινία που βλέπω στη 46άρα TV μου.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επιστρέψαμε από το "Europe's largest IMAX cinema" βλέποντας το Hobbit 3.

 

Δεν θα κάνω spoiler, οπότε μπορείτε να διαβάσετε αφοβα:

 

Οπτικοακουστικά η ταινία είναι ανώτερη από τις προηγούμενες. Στις προυηγούμενες δύο κουράστηκα πολύ με το 3D. Σήμερα είδα "ταινία" και όχι "videogame". Σε αυτό μπορεί να παίζει ρόλο ό,τι το cinema εδώ είναι πολύ καλύτερο από το Village Center ΄και το ODEON στην Θεσσαλονίκη, συν το γεγονός ότι δεν είχαμε υπότιτλους (το οποίο είναι ένα extra layer 3D).

 

Σεναριακά, οι προηγουμενες δύο με έκαναν και βαρέθηκα. Ειχαν πολλές κουραστηκές στιγμές, και μάχες/αστεια ανευ ουσίας. Σε αυτήν ούτε καν γκρίνιαξα, ίσα ίσα που περίμενα να έχει άλλη μία ώρα. Μου φάνηκε μικρή, αλλά πέρασαν ήδη 2.5 ώρες!

 

Για τους fan του LoTR υπάρχουν κάποιες σκηνές που θα τις λατρέψετε (δεν θα πω παραπάνω, παρά ... Goodbye Mr. Burglar )

 

Βαθμολογία:

Hobbit 1: 7/10

Hobbit 2: 5/10

Hobbit 3: 8/10

Έγινε επεξεργασία από Dr.Paneas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χτες βραδυ μετα της συζυγου ειδαμε το If I Stay

Η ταινια ειναι καταπληκτικη με πλουσια συναισθηματα, και εντονες συγκινησεις.

 

Ενα 9/10 με ολη μου την καρδια.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα το Fury, εντάξει... θα του βάλω ένα 6.5/7 αλλά μέχρι εκεί. Ευχάριστο αλλά για σαλόνι όχι για σινεμά

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.Και εγω στο σαλονι μου το ειδα και δεν το μετανοιωσα καθολου. :T:

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το Guardians of the Galaxy.. από την αρχή μου έκατσε πολύ στραβά.

Ήμουν σε φάση να το κλείσω επειδή το είδα και σχετικά αργά.. ίσως απλά περίμενα κάτι άλλο.. και απογοητεύτηκα εντελώς..! Θα του βάλω ένα 6 χαριστικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το Guardians of the Galaxy.. από την αρχή μου έκατσε πολύ στραβά.

Ήμουν σε φάση να το κλείσω επειδή το είδα και σχετικά αργά.. ίσως απλά περίμενα κάτι άλλο.. και απογοητεύτηκα εντελώς..! Θα του βάλω ένα 6 χαριστικά.

Εγώ το βρήκα άκρως διασκεδαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα δράση και διάστημα.. κάαααατι σαν το green lantern!

Και ξεκινάει με την κλοπή του πιο πολύτιμου πράγματος στο γαλαξία σε ένα ξεχασμένο/σκονισμένο ερείπιο.. αφύλαχτο.. συνεχίζεται το κυνηγητό με μια πρασινομούρα, ένα ρακούν(!!!) κι έναν δέντρο (λέγε με hodor). Ξαφνικά τα βρίσκουν και γίνονται φίλοι!!! Μπαίνουν φυλακή και κάνουν ακόμα έναν φίλο..! Ε για το θεό κάντε με κι εμένα φίλο! Και συνεχίζεται η παράνοια με μια άκυρη απόδραση, που όμως ο πρωταγωνιστής έπρεπε να γυρίσει πίσω να πάρει τα walkman του με το γαμάτο μιξ 1.  :rolleyes: Έρχονται οι κακοί.. τα κάνουν όλα "ίσωμα" αλλά ξεφεύγουν οι φίλοι μας.. κι αποφασίζουν τα πάρουν "εκδίκηση" και τη μπάλα πίσω.. να μην αναφέρω τον πετροκαραγκιόζη που καθόταν στο θρόνο στην άκρη του γαλαξία μόνος.. τι να πω.. εμένα μου φάνηκε πως ήταν για παιδιά.. ας πούμε σαν να έβλεπα το monsters to the galaxy (3).. 

Ας μην το αναλύσω άλλο γιατί θα τσαντιστώ που έχασα έτσι 2 ώρες  :D προφανώς γούστα είναι αυτά ε; Απλά λέω τη δικιά μου άποψη/γούστο. Π.χ. 1000 φορές να έβλεπα 2η φορά το pacific rim ή το transformers 3 κι ας είναι 3 ώρες.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που έβαλες το Green Lantern σε σύγκριση με το Guardians, μου σηκώθηκε η τρίχα  :lol:

 

πραγματικά μάθε να διαβάζεις, ελληνικά μίλησα... 

Αλήθεια δεν περίμενα να σας αρέσει τόσο το ρακούν που μιλάει. Υπάρχουν 1002 καλύτερες ταινίες τέτοιου τύπου. Τώρα γιατί έχει τέτοια βαθμολογία στο imdb, ας μην το σχολιάσω, νοήμονες άνθρωποι είμαστε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ένστασή μου εμένα για το Guardians είναι ότι ο Vin Diesel αναφέρεται στο cast και μάλιστα με μεγάλα γράμματα. Πέραν του ότι πρέπει να είναι ο ποιο εύκολος μισθός που έχει βγάλει στην ζωή του, έπρεπε να είναι uncredited.

Link to comment
Share on other sites

Το GotG για να το ευχαριστηθείς πρέπει ή να είσαι πιτσιρίκι - οπότε παίζει να σου φανεί η καλύτερη ταινία της χρονιάς ή να είσαι προετοιμασμένος για μια κωμωδία, στην οποία ο Chris Pratt παίζει τον εαυτό του και η Zoe Saldana πειραματίζεται με το body painting.

 

Προσωπικά το διασκέδασα αρκετά (και σίγουρα πολύ περισσότερο από το ευλησμόνητο Green Lantern), αλλά εξαρχής δεν περίμενα και κανένα διαγαλαξιακό αριστούργημα. Πάντως, εδώ και 3-4 χρόνια που έχω πάψει εντελώς να βλέπω trailers, ευχαριστιέμαι σημαντικά περισσότερο κάθε ταινία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.