Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Stranger than fiction
Ωραια ταινια , περιεργο που δεν την ειχα δει τοσοοοοο καιρο 
 
True Story
Οκευ.... δεν την λες ουτε καλη αλλα ουτε και κακη , χανει λιγο την μπαλα αλλα σου δινει και ορισμενες στιγμες "οοοοο "

 

 

Στο τελος , που του λεει "ο λιντο εχασε την ελευθερια του , αλλα εσυ τι εχασες? "
Τι σκα τα θελει να πει ο ποιητης ..... ??
Μηπως αμφιβολιες επειδη η ιστορια ηταν μπερδεμενη?

Link to comment
Share on other sites

Citizen Kane , 1941 του Orson Welles

, απο τον ντόρο που έχω ακούσει κατα καιρούς

 

Τελειομανής ο άνθρωπος στο να φτιάξει ταινία, τετοιο detailing πλεον 

πολύ σπάνια βρίσκεις στον κινηματογράφο.

 

Ζωηρή ερμηνία του Wells (όπως και στο Third Man , 1949) , 

πολλά νοήματα για οικογένεια, απληστία, σχέσεις, παιδιά, υστεροφημία, εγωισμό.

 

Κυλά αρκετά ζωηρά για παλιά ταινία , παιχνιδίσματα με την κάμερα , προσοχή που οδηγεί σε τέχνη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για το True Story. Επισης συμφωνω με το ερωτημα σου αλλα μπορει να εννοει τη φημη του. Δε μπορεσε να ξαναδουλεψει λεει μετα.

 

 

Την φημη του ομως την χαλασε απο την πρωτη στιγμη της ταινιας ....

Link to comment
Share on other sites

Air - 6/10 (Καλή ταινιούλα.)

 

Tora! Tora! Tora! - 8/10 (Φοβερή πολεμική ταινία που μου την πρότεινε ένας φίλος. Φοβερές σκηνες μάχης)

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα σκοπο να ποσταρω movies αλλα ποσταρα κατα λαθος εδω αντι στο τηλεοπτικες σειρες και δεν βρισκω που να διαγραψω το ποστ.Ας μην παει χαμενο λοιπον.

 

Μερικες ως επι το πλειστον σαβουρες που ειδα τον τελευταιο καιρο.

 

San Anrdeas

H αλλιως buildings and shit collapsing.

Cgi cgi cgi κανα 2-3 ωραιες/τραβηγμενες απο τα μαλλια σκηνες, η χαμογελαρα του the Rock(στην αρχη τουλαχιστον πριν σοβαρεψουν τα πραγματα),τα μεμε της κορης,η σεξουαλικοτητα της gugino που ξεχειλίζει ρε παιδι μου και 70 να φτασει και εδεσε το γλυκο.

Για βραδακι να χαλαρωσεις οτι πρεπει.

6/10

 

Ted 2

Το πρωτο χωρις να το θυμαμαι ιδιαιτερα(μονο το ***** you thunder μου εχει μεινει)δεν μου ειχε αρεσει ιδιαιτερα η δεν ξερω δεν με ειχε πετυχει σε φαση ισως.

Με αυτο μαμηθηκα στο γελιο.

7/10

 

Spy

Τις ειχε τις στιγμες του.Με τον statham κυριως γελασα.

6.5/10

 

Τhe theory of everything

Χμμμμ.Με χαλασε καπως το γεγονος οτι η ταινια επικεντρώθηκε στην αναπηρία του hawking.

Ok δεν λεω να μας ζαλίσουν με επιστημονικούς ορους  αλλα ο ανθρωπος ειναι απο τα μεγαλυτερα μυαλα της συγχρονης ιστοριας δειξε κατι παραπανω.

7+/10

 

Rush

Μπομπα η ταινια πολυ ωραια ιστορια ωραια σκηνοθεσια πολυ καλες oi σκηνες στους αγωνες πολυ ενταση ανα φασεις (ελα ρε howard, ginger power ρε νουνια).Ενδιαφερουσα ερμηνεια ο τυπος που εκανε τον Lauda.

8/10

 

Τime Lapse

Nop.

Project Almanan

Nooooop.

 

Furious Seven

To πεθαναν ειλικρινα.Πεταγαν αμαξια στην οθονη για 2 ωρες.

Οταν κανει ψεματα ο τομ/Ethan hunt μαμανε γιατι συνηθως ειναι λιγα και στην κορυφωση της ταινιας η σε κανα shootem up ξερω γω γιατι εγιναν με στυλ.Εδω χαθηκε το νοημα.

Και εχεις και τον creepy λιγο cgi λιγο τ αδερφια του λιγο απο παλιες ταινιες paul walker και τεσπα δεν μαρεσε ιδιαιτερα.

5-6/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δες και το Midway

 

Το είδα. Ωραία ταινία, αλλά όχι σαν το Tora! Tora! Tora!

 

Με χάλασε που οι Ιάπωνες μιλούσαν αγγλικά.   :(

 

7/10 Οι σκηνές μάχης ήταν κι εδώ πολύ ωραίες.

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mad Max: Ο δρόμος της οργής (2015) - IMDb

 

Δεν έχω δει τα παλιά. Μου άρεσε αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.

Από σενάριο μηδέν αλλά μου άρεσαν τα υπόλοιπα. 7,0

 

Ταινία του κώλου.

Κυριολεκτικά και μεταφορικά.

 

Τα νουνάκια που έπαιζαν τις "παρθένες" σε άρεσε στην ταινία και τίποτα άλλο, πες το, μην ντρέπεσαι ( ααα ίσως και λίγο η καφρίλα με τον κιθαρίστα ).

 

Από τις μεγαλύτερες φόλες της χρονιάς.

Πιο βαρετό και από το υπέρ-βαρετό Good Kill

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0113277/?ref_=nv_sr_5

 

Πολυ καλη ταινια, φοβερες ερμηνειες απο ηθοποιους θρυλους.

Κλασικη, ΚΑΛΗ αστυνομικη αμερικανια. Την καταυχαριστηθηκα.

3 ωρες σχεδον αλλα σε κραταει καθε λεπτο σε αγωνια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1674771/?ref_=fn_al_tt_1

 

Θα της βάλω 9/10 καθαρά υποκειμενικό και απο την σκοπιά του λάτρη της σειράς. 3μιση χρόνια αφού είδα την σειρά, ήταν ό,τι καλύτερο για χαλάρωση στον καναπέ με μπυρίτσα και χάζεμα ακριβών αυτοκινήτων, ωραίων γκομενακίων, χλιδάτης χολυγουντιανής ζωής και άπειρων cameo.

 

Αν δεν έχετε δει την σειρά, αποκλείεται να ενθουσιαστείτε, δεν έχει καμία σοβαρή υπόθεση, αλλά δεν νομίζω να μην περάσετε καλά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1065073/?ref_=fn_al_tt_1

 

 

Πολύ καλή ταινία, ίσως όχι τόσο όσο το hype που είχε δημιουργηθεί αλλά και πάλι βλέπεται ευχάριστα.

 

Ένα 7.5/10 πιστεύω της αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Southpaw

Μπολικα κλισε αλλα το σεναριο χωρις να ξεχωριζει ηταν solid,ηταν καλογυρισμενη,οι περισσοτερες ερμηνειες* ηταν αρκετα πανω απο τη βαση.

+το γεγονος οτι εχω αδυναμια σε ταινιες με πυγμαχια(κουσουρι απο rocky εποχες μαλλον) μου αρεσε αρκετα.

Με κουρασε αρκετα την πρωτη ωρα με το δραμα βεβαια.Mιλαμε για ΠΟΛΥ δραμα.

Εγινε λιγο αγαρμπα η προσπαθεια να σε ριξει στην αρχη ετσι ωστε η λυτρωση στο τελος να ειναι απολαυστικοτερη.

Θα μπορουσαν κατα την γνωμη μου να κοψουν λιγο κλαψομ***νια και να βαλουν κανα αγωνα περισσοτερο να χτισουν και περισσοτερη αγωνια για το final boss.

To cinderella man ειναι καλυτερη ταινια.

7+/10

 

*Το κοριτσακι ηταν φοβερο ειλικρινα.θυμηθηκα την abigail breslin στο little miss sunshine(να το δει αν δεν το εχει δει καποιος).

Eιναι εντυπωσιακο πως κατι φορες βλεπεις κατι παιδακια να βγαζουν τοσο μα τοσο πιστευτες ερμηνειες.

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Εχω ακούσει μια ιστορία με έναν παραχαρακτη στη Αμερική ή στην Αγγλία (Δεν θυμάμαι που ακριβώς) που έφτιαχνε πλαστό χρήμα στο υπόγειο του σπιτιού και έγινε μεγάλος επιχειρηματίας. Νομίζω έχει γυριστεί και ταινία

Γνωρίζει κάποιος τον τιτλο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.