Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Ζω για την στιγμή που θα θεωρείτε spoiler ο σκηνοθέτης και οι ηθοποιοί.

Εννοείται, αν ο σκηνοθέτης είναι π.χ. ο Michael Bay, είναι στάνταρ η εξέλιξη ότι θα είναι "εκρηκτική" :p

 

Ή π.χ. αν παίζει ο Sean Bean το μέλλον του είναι βέβαιο :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που χάρηκα το Bridge Of Spies, είναι επειδή περίμενα κάτι περισσότερο σε στυλ περιπέτειας και ρηχό, από ότι αυτό που είδα. Τίποτα άλλο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν πολλές ταινίες του Burton, τα Batman δεν είναι από αυτές. Θεωρώ ότι το Batman είναι σκοτεινό, όπως ακριβώς τα τρία του Nolan. Θα μπορούσαν να έχουν γυριστεί από το ντουέτο Frank Miller-Robert Rodriguez (Sin City, 300), αλλά επειδή ο Miller φτιάχνει comics σε άλλο όμιλο, δε θα ήταν δυνατόν.

Μια χαρά σκοτεινά ήταν του Burton. Η διαφορά με τη τριλογία του Nolan είναι πως του πρώτου είναι πιο παραμυθένια και ατμοσφαιρικά. Του δεύτερου πιο ρεαλιστικά και αρκετά σημεία αγγίζουν τα όρια της παράνοιας και διαστρεβλωμενης ψυχοσύνθεσης.

Σίγουρα αν ήμουν γονιός θα τα απαγορευα να τα δουν τα παιδιά μου, τουλάχιστον μέχρι να γίνουν έφηβοι.

Μη ξεχνάμε. Ο Batman είναι ήρωας κόμικ, όχι ο τιμωρός με την οπτική που τον παρουσίασε ο Nolan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάμε. Ο Batman είναι ήρωας κόμικ, όχι ο τιμωρός με την οπτική που τον παρουσίασε ο Nolan.

Μην ξεχνάμε, η αμερικάνικη σχολή κόμικ αγγίζει τα όρια της παράνοιας και διαστρεβλωμενης ψυχοσύνθεσης και όχι της κωμικής πλευράς όπως η γαλλική σχολή.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε, η αμερικάνικη σχολή κόμικ αγγίζει τα όρια της παράνοιας και διαστρεβλωμενης ψυχοσύνθεσης και όχι της κωμικής πλευράς όπως η γαλλική σχολή.

Εξαρτάται τον ήρωα. 

Και σίγουρα ο Batman δεν είναι ένας από αυτούς.

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Παλι για τα Batman του nolan θα μιλησουμε...?

Πρεπει μια φορα στα 2-3 χρονια να τσακωνόμαστε δεν γινεται αλλιως ε? :p

Στην συντριπτική πλειοψηφία του κοσμου αρεσε ,μια μειοψηφία τα μισησε και καπου εδω τελειωνει το debate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παλι για τα Batman του nolan θα μιλησουμε...?

Πρεπει μια φορα στα 2-3 χρονια να τσακωνόμαστε δεν γινεται αλλιως ε? [emoji14]

Στην συντριπτική πλειοψηφία του κοσμου αρεσε ,μια μειοψηφία τα μισησε και καπου εδω τελειωνει το debate.

0c4b90c25aa279c59e0895b9c3b7c28b.jpg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Office Space (1999)

 

Νομίζω όλοι μπορούμε να ταυτιστούμε με τον πρωταγωνιστή!! Καλή ταινία για μια ευχάριστη θέαση.

 

 

 

Να σε καλα ! Εχω δει κατα καιρους διαφορα memes με τις φατσες του αλλα ποτε δεν ηξερα την ταινια , τελικα την ειδα σημερα και μαρεσε πολυ .

Link to comment
Share on other sites

οποιςο δεν εχει δει αυτόν τον batman δεν ξερει τι χάνει

http://www.imdb.com/title/tt0059968/?ref_=nv_sr_4

Ο Burton σιγουρα την ειχε "λιωσει" τη σειρα.

Ειναι πιο πολυ κοντα σε αυτο οι ταινιες του για τον Batman.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.