Jump to content



Ενα ωραιο case mod - The Heart Mod


soki

Recommended Posts

πολυ καλος στο κατασκευαστικο κομματι...

αυτα τα καμπυλωτα τμηματα ειναι παλουκακι να τα φερεις στα ισια τους και να τα συναρμολογησεις ετσι....

πρεπει να εχει και καλο αποτελεσμα οσο αφορα την ψυξη φανταζομαι...

παντως η ιδεα του χωρισμου του pc σε δυο τμηματα δεν με βρισκει συμφωνο...

εγω προτιμω το ακριβως αντιθετο...

δεν θελω καμια εξωτερικη συσκευη ή τμημα του pc ανεξαρτητο....

ολα ενσωματωμενα και συγκεντρωμενα ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το κρίνεις με τα συνήθη κριτήρια λειτουργικότητας. Αποπνέει την εικαστική πρόθεση του δημιουργού .

Ως λάτρης του μινιμαλισμού, το θεωρό άσκημο. Πολύ χειρότερες όμως υλοποιήσεις θαυμάζονται σε μουσεία μοντέρνας τέχνης.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα εντυπωσιακό.

Αν όλα τα κομμάτια τα έκανε στο χέρι, είναι δεξιοτέχνης.

Αλλά για εμένα το ωραίο δεν είναι αυτό που σε εντυπωσιάζει αλλά κι αυτό που συνδυάζει την ομορφιά με την χρηστικότητα

Πχ θα κάνω ένα mod για να ενσωματωθεί η υδροψυξη στο κουτί μου...

θα κάνω τις τάδε μετατροπές για να μπουν επιπλέον ανεμιστήρες έτσι κι έτσι για την καλύτερη ροή του αέρα

θα τακτοποιήσω έτσι τα καλώδια ώστε να μπορώ να εγκαθιστώ και να απεγγαθιστώ εύκολα το υλικό του υπολογιστή μου

θα βάλω λάππες για φωτίζω το δημιούργημα μου και θα κάνω παράθυρα για να μπορώ να καμαρώνω τη δουλειά μου κάθε στιγμή.

Αν με λειτουργικούς στόχους συνδυάσουμε κατάλληλα και την αισθητική τότε έχουμε το τέλειο αποτέλεσμα (ποτέ δε θα το πετύχουμε πάντα θα προσπαθούμε για κάτι καλύτερο)

Με λίγα λόγια, καλό, αλλά πολύ βαβούρα για το τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alex_000 [Σήμερα, στις 01:31]

Μιαζει σαν ενα κανονικό mod που εφαγε ξύλο ....

:p λολ

καλο καλο...μονο που εχει βγαλει ολα τα καπακια κ δειχνει λιγο ασχημουλικο το γκρι χρωμα στα drivers....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.