Jump to content



εξοικονόμηση χρημάτων


Jumex

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply
αυτο δεν γινεται εκτος απο 2 περιπτωσεις

1. να εισαι μαστουρωμενος και να μην νιωθεις τι γινεται διπλα σου

2. να εισαι τυφλος

κατα τα αλλα, αν καταφερει καποιοσ να σου αρπαξει τα λεφτα μπροστα στα ματια σου και να μην παρεις χαμπαρι, εσαι αξιος της μοιρας σου...:wall:

..μέχρι αποδείξεως του εναντίου αν σου τύχει :T:

Τύφλα να έχουν και οι περιπτεράδες με αυτά που αντιμετοπίζουν καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν γινεται εκτος απο 3 περιπτωσεις

1. να εισαι μαστουρωμενος και να μην νιωθεις τι γινεται διπλα σου

2. να εισαι τυφλος

3. να έχεις στο μυαλό σου 646 pokemon

κατα τα αλλα, αν καταφερει καποιοσ να σου αρπαξει τα λεφτα μπροστα στα ματια σου και να μην παρεις χαμπαρι, εσαι αξιος της μοιρας σου...:wall:

fixed pokeball.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έχω την εντύπωση ότι τσάκωσα και την Melissa.

Τα μακαρόνια του LIDL είναι μάρκας COMBINO. Υπάρχουν δύο COMBINO. Σπαγγέτι χωρίς Ελληνική σημαία - είναι Ιταλικά - που κυκλοφορούν σε χάρτινες τετράγωνες συσκευασίες και είναι καταπληκτικά μακαρόνια (δεν λασπώνουν)

attachment.php?attachmentid=53215

και όλα τα υπόλοιπα μεγέθη και σχήματα με Ελληνική σημαία που παρασκευάζονται και συσκευάζονται στην Ελλάδα

attachment.php?attachmentid=53213

Που κολλάει η Melissa? Για τσεκάρετε διεύθυνση στο παρακάτω με τα Ελληνικά COMBINO

attachment.php?attachmentid=53214

Υποθέτω ότι η Melissa έχει κάνει συμφωνία με την COMBINO να παίζει στα LIDL με το brand name των Ιταλών.

post-188-1416076773,4261_thumb.jpg

post-188-1416076773,1555_thumb.jpg

post-188-1416076773,2036_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα combino ειναι απο εδω

EURIMAC S.A ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΖΥΜΑΡΙΚΩΝ | ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΖΩΝΗ ΚΙΛΚΙΣ

και διαβεβαιωνω οτι ειναι ντοπια τα σιταρια παντως.

χρησιμοποιουν το σκληρο σιταρι που λεμε. επισης κυκλοφορουν Και σαν mr. grand συνφωνια με μασουτη.

[MENTION=188]yanni[/MENTION] βγαλε λιγο ολη την συσκευασια. γιατι αυτα που εχω δει εγω. ειναι μονο απο τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα combino ειναι απο εδω

EURIMAC S.A ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΖΥΜΑΡΙΚΩΝ | ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΖΩΝΗ ΚΙΛΚΙΣ

και διαβεβαιωνω οτι ειναι ντοπια τα σιταρια παντως.

χρησιμοποιουν το σκληρο σιταρι που λεμε. επισης κυκλοφορουν Και σαν mr. grand συνφωνια με μασουτη.

Υπάρχει κάποια αναφορά στο site στο brand COMBINO; Στο λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι. Πάντως και αυτά και άλλες μάρκες αν τα βράσεις με την Ελληνική παραδοσιακή συνταγή των... 15'-20', λασπώνουν, σε αντίθεση με τα Ιταλικά. Οι Ιταλοί είναι μαστόρια στα μακαρόνια.

[MENTION=188]yanni[/MENTION] βγαλε λιγο ολη την συσκευασια. γιατι αυτα που εχω δει εγω. ειναι μονο απο τα ελληνικα

Η συσκευασία των Ελληνικών COMBINO έχει πεταχτεί από εχτές μιας και μαγειρεύτηκαν. Αλλά στο νετ υπάρχουν φωτογραφίες των συσκευασιών.

Ελληνικά

Combino%20spaghetti1000.jpg

Combino%20kritharaki%20xondro1000gr.jpg.thumb_300x300_3237c1a7fc123dad807ad83ad14a6e52.jpg

CombinoKofta500gr.jpg&w=&h=&page=popup

Ιταλικά

Combino%20spaghettiKouti1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω δεν γραφει κατι.

μονο'' κύριες δραστηριότητες της εταιρείας πέραν της εξειδίκευσης στην παραγωγή προϊόντων PRIVATE LABEL, είναι οι εξαγωγές ζυμαρικών και σιμιγδαλιού σε περισσότερες από 30 χώρες και στις 5 ηπείρους .''

τα ελληνικα που εβαλες σε μενα γραφουν απο πισω, eurimac κιλκις κτλ.

ισως παιζει συμφνωνια με την combino να συσκευαζουν για αυτην..

για το βρασιμο που ειπες, ειναι ο τροπος. επειδη ειναι σκληρο το σιταρι, θελουν λιγο παραπανω. με τιποτα ομως 15 λεπτα.

παντως απο τα μερη μου πολλοι παιρνουν τετοια. ειναι φθηνα, και τα σιταρια κυριως τα παιρνουν απο εδω.. οποτε ενισχυεις και τους παραγωγους.

και κατι ακομη. ειναι οι μονοι που πληρωνουν ντουκου οταν πας σιταρι αφου εχουν τσεκαρει την ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η Combino να διάλεξε δύο παραγωγούς/συνεργάτες στην Ελλάδα, έναν για τον νότο και έναν για τον Βορρά και να τους πρότεινε να μπουν στα LIDL με το δικό της brand name. Θα μπορούσαμε να βγάλουμε 15 ακόμα σενάρια.

Πάντως όσο πουλάνε στα LIDL θα έχουν δουλειά. Η οικονομική κρίση έχει γεμίσει τα εν λόγω καταστήματα. Σε λίγο καιρό θα ψωνίζεις με ραντεβού....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.