Jump to content



εξοικονόμηση χρημάτων


Jumex

Recommended Posts

σχετικό είναι, δεν έχουν όλες το ίδιο φαγητό, και πολλές φορές είναι λίγο, οπότε πας και τρώς παραέξω για να χορτάσεις.

θα γινόμουν dellman αν έμενα περισσότερο στις Σέρρες :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

άμα το φαί είναι αξιοπρεπές είναι καλή φάση...στο ΑΠΘ πριν από 15 χρόνια που πρωτοπήγα η κατάσταση ήταν από κακή έως μέτρια και μπάτε σκύλοι αλέστε... επειδή όμως έχω φάι και σε λέσχες άλλων πανεπιστημίων, έχω καταλήξει ότι καλύτερα είναι η λέσχη να έχει αυστηρή πόρτα και να χρεώνει και ένα συμβολικό ποσό π.χ. 2 ευρώ το γεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πριν, στη φοιτητική λέσχη στις Σέρρες είχα χάσει τα γυαλιά ηλίου (τα είχαν βουτήξει). Σε άλλες περιπτώσεις υπήρχαν και ελαφροχέρηδες που βουτούσαν χρήματα από πορτοφόλια φοιτητών, ακόμη και όταν άνοιγαν το πορτοφόλι να δείξουν τη ταυτότητα αυτοί βρίσκαν ευκαιρία να πάρουν λεφτά. Δεν ήταν μόνο σε εμένα, το επιβεβαίωσα και από άλλους δύο συμφοιτητές μου, πήγα στην αστυνομία και μου απάντησαν ότι είχαν άλλες 4 αναφορές με αυτό το περιστατικό ! Εμένα μου είχαν βουτήξει 300Ευρώ (συνολικά, από 2 φορές που με κλέψαν)

Όσοι συχνάζετε (γενικά) σε φοιτητικές λέσχες για φαγητό μεγάλη προσοχή ! το κλέψιμο πάει σύννεφο.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δε τα έγραψα καλά, ήταν τη μια 100 και την άλλη 200, και το πρόσεξα τη 2η φορά (παρατήρησα τι έχω πριν μπω, και όταν έφυγα :wall::wall:). Να φανταστείς είχα πάρει τα λεφτά για να πληρώσω κοινόχρηστα και λογαριασμούς -_-.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 4-6 ευρώ max κυκλοφορώ. :p

Κινητό Samsung B100

Ας με κλέψουν. :hang3:

Οι λέσχες είναι καλή οικονομία, ωστόσο να τρώγεται και το φαϊ. Στην ΑΣΣΟΕ νομίζω δεν τρώγεται...

Σε εμάς καλό είναι, αλλά πρέπει το καλύτερο να το έχει η Πάντειος.

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καμιά βδομάδα πάω λέσχη για φαγητό..

μιλάμε τρελή οικονομία!

Αν μιλάς για λέσχη σχολής, γενικά αν είσαι φοιτητής και απέφευγες το φαγητό στην λέσχη, είναι κλασικό λάθος που κάνουν πολλοί φοιτητές.

Λέσχη = φτηνό και καλό μαγειρεμένο φαγητό. Σε αντίθετη περίπτωση πνίγεσαι στις πίτσες και τα σουβλάκια καταστρέφοντας το στομάχι σου.

Υ.Γ. Σημείωση σε μένα: πρώτα διαβάζουμε και τα υπόλοιπα σχόλια και μετά ποστάρουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως τα λες είναι.την τετάρτη π.χ έφαγα φακές που σε άλλη περίπτωση θα έτρωγα σε κανά μήνα που θα κατέβαινα Καλαμάτα.το κακό είναι αυτό που κάνουν με τη σόδα.όταν τελειώνεις το φαγητό νομίζεις ότι θα σκάσει το στομάχι σου και σε κανα 2-3 ώρες θέλεις να φας ότι βλέπεις μπροστά σου :p (βέβαια το παθαίνω με συγκεκριμένα φαγητά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω πριν, στη φοιτητική λέσχη στις Σέρρες είχα χάσει τα γυαλιά ηλίου (τα είχαν βουτήξει). Σε άλλες περιπτώσεις υπήρχαν και ελαφροχέρηδες που βουτούσαν χρήματα από πορτοφόλια φοιτητών, ακόμη και όταν άνοιγαν το πορτοφόλι να δείξουν τη ταυτότητα αυτοί βρίσκαν ευκαιρία να πάρουν λεφτά. Δεν ήταν μόνο σε εμένα, το επιβεβαίωσα και από άλλους δύο συμφοιτητές μου, πήγα στην αστυνομία και μου απάντησαν ότι είχαν άλλες 4 αναφορές με αυτό το περιστατικό ! Εμένα μου είχαν βουτήξει 300Ευρώ (συνολικά, από 2 φορές που με κλέψαν)

Όσοι συχνάζετε (γενικά) σε φοιτητικές λέσχες για φαγητό μεγάλη προσοχή ! το κλέψιμο πάει σύννεφο.

εχω φαει και γω... και τρωει 3 φορες την μερα ο αδερφος μου.. καθημερινα

δεν εχουμε μαθει τιποτα.. ο αδερφος μου τρωει 3 φορες την ημερα.. οποτε περναει αρκετη ωρα εκει...

για να σου κλεψουν χρηματα, σε εναν κλειστο χωρο, την ωρα που βγαζεις ταυτοτητα, μεσα απο το πορτοφολι σου, και να μην το καταλαβεις.. κατι δεν παει καλα.

κανεις δεν κλεβει ετσι...

μαλλον σε δουλευανε..

οσο για την αστυνομια, και γω μπορω να παω να πω, οτι με εκλεψε ο παπαδημος, στην λεσχη. οκ θα μου πουν.

σορρυ κιολας.

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει και γω... και τρωει 3 φορες την μερα ο αδερφος μου.. καθημερινα

δεν εχουμε μαθει τιποτα.. ο αδερφος μου τρωει 3 φορες την ημερα.. οποτε περναει αρκετη ωρα εκει...

για να σου κλεψουν χρηματα, σε εναν κλειστο χωρο, την ωρα που βγαζεις ταυτοτητα, μεσα απο το πορτοφολι σου, και να μην το καταλαβεις.. κατι δεν παει καλα.

κανεις δεν κλεβει ετσι...

μαλλον σε δουλευανε..

οσο για την αστυνομια, και γω μπορω να παω να πω, οτι με εκλεψε ο παπαδημος, στην λεσχη. οκ θα μου πουν.

σορρυ κιολας.

έτυχε, το ποιο εύκολο είναι να κλέψουν γυαλιά ηλίου πάντως, πορτοφόλι δεν θέλει και πολύ, λίγο αφηρημένος να είσαι και να κοιτάς αλλού τη βουτηχτεί τη κάνει ο άλλος μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

κατσε λιγο γιατι θα με κουφανεις εσυ.

σου κλεβουν το πορτοφολι μεσα απο τα χερια, και δεν παιρνεις χαμπαρι?

πριν ειπες, οτι κλεβουν τα χρηματα οταν ανοιγουν το πορτοφολι...

αποφασισε τι θες....

Link to comment
Share on other sites

στο 2ο αναφέρομαι, όταν ανοίγεις το πορτοφόλι να δείξεις τη ταυτότητα στο ταμείο, και οι άλλοι εκμεταλλεύονται την ευκαιρία αν κοιτάς αλλού και το κρατάς με το άλλο χέρι να πάρουν ότι καταφέρουν.

Ελπίζω να τους πιάσουν κάποτε γιατί δε πάει άλλο:fist:

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει να εγινε αυτο που λες. ουτε 1 στις 1000.

και αν εγινε, χαλαρα τον επιασαν με τοσο κοσμο που εχει εκει.

πες το φιλο σου, καπου αλλου εφαγε τα λεφτα του...

στην μαμα του, μπορει να πιανει.. οχι και σε μας. :p

Link to comment
Share on other sites

στο 2ο αναφέρομαι, όταν ανοίγεις το πορτοφόλι να δείξεις τη ταυτότητα στο ταμείο, και οι άλλοι εκμεταλλεύονται την ευκαιρία αν κοιτάς αλλού και το κρατάς με το άλλο χέρι να πάρουν ότι καταφέρουν.

Ελπίζω να τους πιάσουν κάποτε γιατί δε πάει άλλο:fist:

αυτο δεν γινεται εκτος απο 2 περιπτωσεις

1. να εισαι μαστουρωμενος και να μην νιωθεις τι γινεται διπλα σου

2. να εισαι τυφλος

κατα τα αλλα, αν καταφερει καποιοσ να σου αρπαξει τα λεφτα μπροστα στα ματια σου και να μην παρεις χαμπαρι, εσαι αξιος της μοιρας σου...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.