Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply

καλησπερα και χρονια πολλα . μια ερωτηση να σας κανω επειδη ειμαι λιγο noob σε θεματα καρτων.αξιζει η μεταβαση απο 5870 σε 7970 για ef καταστασεις σε αναλυσεις 5760χ1200?

θα μου πειτε οτι ειναι λιγο σχετικο το τι θελει ο καθενας,αλλα επριπου μια μεση κατασταση.

Ας πουμε για τα τελευταια games να παιζουν στην παραπανω αναλυση, ολα φουλ,και να μην κολλαει...

Ελπιζω να μην ζηταω πολλα για αυτο μην βαρατε...:p

Link to comment
Share on other sites

Για στείλτε αν έχετε καλύτερα αποτελέσματα overclock με αυτό στα 1.3v...

To memory voltage δεν το αλλάζει;

Οχι δεν εχω κατι καλυτερο απο αυτο της Asus.

Η καρτουλα παει μεχρι 1203/1900 με 1.25v στο core και ενα 1.75v στην μνημη.

Μετα απο αυτα τα νουμερα εχω artifacts.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Με της ATI η με της ASUS το bios εισαι εδω?

Με της Ati εχω μονο ταση χωρις παραπανω ρολογια απο τα κανονικα ενω με της Asus παει οσο βλεπεις στην φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Manual δεν εχει στο κουτι?

Αύριο θα τις παραλάβω και με έχει φάει η αγωνία...

:D

Οχι δεν εχω κατι καλυτερο απο αυτο της Asus.

Η καρτουλα παει μεχρι 1203/1900 με 1.25v στο core και ενα 1.75v στην μνημη.

Μετα απο αυτα τα νουμερα εχω artifacts.

Με της Ati εχω μονο ταση χωρις παραπανω ρολογια απο τα κανονικα ενω με της Asus παει οσο βλεπεις στην φωτογραφια.

Μπορείς να στείλεις link με το bios της ASUS και την διαδικασία που ακολούθησες για το update;

Δηλαδή με της Asus είσαι stable στα clocks και στα voltages που δείχνεις στη photo του afterbrurner;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το πάρτι που εκανα παλια και αλλαζα καρτες, τελειωσε απο εμενα....το γυρισα σε μικρο κουτακι με μια single gpu καρτουλα... κονσολοποιηθηκα! :hehe:

Δηλαδή πάει και το surround, γύρισες στα κυάλια?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πάει και το surround, γύρισες στα κυάλια?

Δεν μενω Ελλαδα πια αλλα Αγγλια, τι ηθελες να κανω να παρω και το EYEFINITY παραμασχαλα :p

Tα μονιτορ τα εχω κρατησει, οταν και εφοσον γυρισω Ελλαδα θα ξαναπαρουν μπρος....Ελπιζω η νεα καρτα της Nvidia να κανει SURROUND μονη της.

Αλλιως μπορει να παρω και ΑΤΙ....εαν ειμαι Ελλαδα και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω η νεα καρτα της Nvidia να κανει SURROUND μονη της.

Καλα αμα συνεχισει η Nvidia την κοροιδια της σειρας 5xx οπου και καλα ηθελες sli για να παιξεις eyefinity τοτε ειναι ... εταιρια.

Ξαφνικα απο το πουθενα μαθαινουμε οτι τελικα ΜΙΑ gtx580 μπορει να δωσει eyefinity KFA2 - Premium Nvidia Graphic cards

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα . μια ερωτηση να σας κανω επειδη ειμαι λιγο noob σε θεματα καρτων.αξιζει η μεταβαση απο 5870 σε 7970 για ef καταστασεις σε αναλυσεις 5760χ1200?

θα μου πειτε οτι ειναι λιγο σχετικο το τι θελει ο καθενας,αλλα επριπου μια μεση κατασταση.

Ας πουμε για τα τελευταια games να παιζουν στην παραπανω αναλυση, ολα φουλ,και να μην κολλαει...

Ελπιζω να μην ζηταω πολλα για αυτο μην βαρατε...:p

Και βεβαια αξιζει...η διαφορα χαοτικη για αυτην την χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αμα συνεχισει η Nvidia την κοροιδια της σειρας 5xx οπου και καλα ηθελες sli για να παιξεις eyefinity τοτε ειναι ... εταιρια.

Ξαφνικα απο το πουθενα μαθαινουμε οτι τελικα ΜΙΑ gtx580 μπορει να δωσει eyefinity KFA2 - Premium Nvidia Graphic cards

Bασικα το ηξερα για την υπαρξη μη reference καρτων που κανουν αυτη τη δουλεια...αλλα δεν με ενδιαφερει γιατι δε εχω τα μονιτορ εδω που ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.