Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply
απο πλαισιο?δεν βλεπω κατι?

Ναι πλαίσιο...

Το μεσημεράκι που είχα κλείσει την 1η είχαν και άλλες 4 και πριν που έκλεισα την 2η ήταν η τελευταία.

Πότε θα ξαναπαραλάβουν δεν μου είπε...

Δεν τις εμφάνιζε το σύστημα. Πήγα από το μαγαζί και ρώτησα ο ίδιος και κατά τύχη είχε και μια εκεί και την ανοίξαμε να δω την υλοποίηση. Είναι και ωραίες εμφανισιακά...

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ψάχνεις???Έχω από 58χ0 αλλά και από 69χ0 αλλά και με cf και με τις δύο.

Αλλα τι θέλεις ακριβώς?

Οτι εχετε ο καθενας σας....

Κατι σαν αυτο.... με την δικη μου 5970...

Γινεται πολυ δουλεια για τους drivers της σειρας 7000...ακομα..

74856278.png

3dmark11.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλαίσιο...

Το μεσημεράκι που είχα κλείσει την 1η είχαν και άλλες 4 και πριν που έκλεισα την 2η ήταν η τελευταία.

Πότε θα ξαναπαραλάβουν δεν μου είπε...

Δεν τις εμφάνιζε το σύστημα. Πήγα από το μαγαζί και ρώτησα ο ίδιος και κατά τύχη είχε και μια εκεί και την ανοίξαμε να δω την υλοποίηση. Είναι και ωραίες εμφανισιακά...

:dance3:

ποσο?αν επιτρεπεται?:smoke:

Link to comment
Share on other sites

579 euros η μία δηλαδή αλλά και τις δυο μαζί τις άφησε 1145, δεν ξέρω γιατί...

Μάλλον έκπτωση επειδή είμαι καλός πελάτης. :p

Και εγώ στο πλαίσιο αλίμου τις έκλεισα. Την δικιά σου μου άνοιξαν για να δω την υλοποίηση.Τους είπα να την κρατήσουν να περασω αργότερα να την πάρω,αλλά δεν προλάβαινα και σου την έστειλαν τελικά.

:p

Κατά της 7.30 πήρα τηλ και έκλεισα τις άλλες δυο που θα παραλάβω το Σάββατο στο χώρο μου...

:D

Ναι pasxosc δεν κρατήθηκα και κατά τον μάρτιο όταν βγει η 7990 θα δώσω μάλλον τη μία...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως υψηλη η τιμη κατι που δυστυχώς δεν μας εχει συνηθισει η ATI-AMD όλα αυτά τα χρόνια,αυτο μπορεί να σημαίνει 2 πράγματα ή η AMD αλλάζει ριζικά τιμολογιακή πολιτική στην high end single Gpu καρτα ή γνωρίζει εκ των προτέρων οτι ο ανταγωνιστής (Nvidia) δεν εχει ετοιμο προιον να ανταγωνιστεί την 7970 στο προσεχές διάστημα (5-6 μήνες)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οταν μιλάμε για high end VGA και γενικότερα Hardware ειναι σίγουρο οτι δεν απευθύνεται σε όλο τον κόσμο,μια χαρα κανουν την δουλειά τους και κάρτες με πολύ χαμηλοτερο κόστος, αυτο ειναι το απολύτως σίγουρο,μια καρτα με 150-250 ευρω ειναι super για το 95% των PC users,υπάρχουν και αυτοί βεβαια που απλά θελουν να κάνουν την μόστρα τους και για τους υπόλοιπους....... απλά είμαστε καμμένοι Hardware junkies :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον PasxosC. Η ένσταση μου είναι ότι οι προτεινόμενες τιμές που ανακοινώθηκαν είναι στα 550$ - 500 ευρώ. Με τον ανταγωνισμό θα πέσουν και πιο χαμηλά. Αν όμως ξεκινάμε στην Ελλάδα από 579 ... άστα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.