Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

Θα το πω άλλη μια φορά γιατί με ζορισε λίγο,ΚΑΛΗ χρυσή η 7970 αλλα ο θόρυβος σε load που βγάζει μου σπάει τα νεύρα, πολύ πιο διακριτικη η 580 που ειχα.........

Έχω να ακούσω θόρυβο από κάρτα γραφικών, από τότε που (δεν) είχα την GTX 5800, την γνωστή και ως "ηλεκτρική σκούπα".

H λύση είναι μία και ο μπακλαβάς γωνία... Μια φορά και ξενοιάζεις. Χωρίς full block, η αλλαγή δεν παίρνει πάνω από 10' και το κόστος της, όσο η καινούρια πάστα και το ασετόν για το καθάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply

Tsan φανταζομαι κανεις πλακα... αλλιως αρχιζω να πιστευω οτι μαλλον περασανε τα χρονια και σαν επακολουθώ χάνεις κάποιες μικρες λεπτομέρειες :hehe:

Τι να κανει και ο Shamino προσπαθει με gpu score images να δωσει τα προιοντα που του πασαρουνε....

Link to comment
Share on other sites

Seb ξέρεις γουστάρω να στην λέω έτσι όπως σε βλέπω να πορονεσε εγώ απλά παρακολουθώ πια :mobile1::mobile1:

Σιγά ράσα bill σου θηξαμαι την nvidia και θα πέσει η μετοχή της αν είναι πιο αργή απο την ati :whip::beer:

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω άλλη μια φορά γιατί με ζορισε λίγο,ΚΑΛΗ χρυσή η 7970 αλλα ο θόρυβος σε load που βγάζει μου σπάει τα νεύρα, πολύ πιο διακριτικη η 580 που ειχα.........:fist:

PasxosC μου φαίνεται ότι και μια accelero xtreme plus II θα κάνει για την 7970..

Link to comment
Share on other sites

+1

Εγω παλι τι να πω ο μαυρος με τις DirectCu II που ειχα πανω ;

Aπολαυσε το γεγονος οτι ακομα εισαι απο τους λιγους στον κοσμο που την εχουν και σε κανα 2μηνο απλα θα την βαλεις αγγελια οταν βγει η 7970 DCUII με το καλο :o

Link to comment
Share on other sites

without tessellation να εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε

Kepler was designed for massive tessellation scenes...

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] Το Lost Planet 2 παντως ειναι με tessellation. :D

HD7970 at 1125/1575.

lpsettings.jpg

TESTA

lptest1.jpg

TESTB

lptest2.jpg

2x580sli ενα χρονο πριν http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/580gtx-sli-csaris-and-sebastian-86846.html

LOST PLANET 2 DX11+x4MSAA

TESTA

lp2dx11x4aatesta.jpg

Uploaded with ImageShack.us

TESTB

lp2dx11x4aatestb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Aπολαυσε το γεγονος οτι ακομα εισαι απο τους λιγους στον κοσμο που την εχουν και σε κανα 2μηνο απλα θα την βαλεις αγγελια οταν βγει η 7970 DCUII με το καλο :o

Καρτουλα που παιζει με μαμα ταση τοσο ψηλα δυσκολα την δινεις.

Κατσε να ανοιξει και το ccc παραπανω να δουμε που τελειωνει.

stalkerset.jpg

stalkerd.jpg

Ενα χρονο πριν οι 2x6950 στα μαμα τους.

stalkers.jpg

stalkersk.jpg

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/hd69xx-epidoseis-kai-entypwseis-88300.html#post1062939276

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε οπως προτεινε καποιος πιο πριν, μια accelero extreme plus II και ξενοιαζεις απο θορυβο.

(και θερμοκρασιες χαμηλοτερες παρολο που ηδη ειναι καλες)

Οκ, ειναι ακριβη επενδυση αλλα εξαρταται απο τα ορια αντοχης θορυβου του καθενος. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.