Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply
@Γιάννη + PasxoC

Δώστε bf3 στον λαό να ξεχάσει τις στεναχώριες του!!!

Bazoclanιαρη το αρθρο εδω Radeon HD 7970 Overclock Guide με καλυπτει.

[MENTION=9056]PasxosC[/MENTION] & [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Οι κάρτες έχουν πιάσει αυτά τα ρολόγια με default τάση???

Επίσης,γιατί ότι clock βάζετε αναγράφεται και σαν default στο gpuz???

Συνονοματε παντα με μαμα ταση.

Ενα παλιο μου ποστ 10 μηνες πισω με τις 2x6950->6970 στα 950/1450 και το σημερινο με την 7970 στα 1125/1575 δειχνει την προοδο στο καμματι του tessellation.

unigine25.jpg

http://www.thelab.gr/1062991123-post28.html

uniginez.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι με μαμά τάση είναι πάντως τρομερό!!!

Φανταστείτε τι μπορεί να κάνει με παραπάνω τάση!!!1200άρια θα πιάνει άνεταααααα!!!Τελικά η κάρτα αρχίζει και φαίνεται και τα 28nm να δείχνουν τα δόντια τους!

Μπαίνω σε σκέψειιιιιιιςςςςςςς!!!!!!Τρόγωμααιιιιιιι!!!!!:devil:

Α ρε να βγουν και τα full cover blocks!!!!:p

Επίσης,γιατί ότι clock βάζετε αναγράφεται και σαν default στο gpuz???

Link to comment
Share on other sites

Με stock volt εμένα πάει μέχρι 1085/1525 core μετα αρχίζουν σπασιματα , ψιλό artifacts και ati driver stops responding.

:getlost:

Α και να μην το ξεχάσω,και εγώ προτιμούσα η κάρτα να βγει με backplate αλλά η amd ειχε αλλα σχέδια.....

record1r.jpg

vantage7970a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με stock volt εμένα πάει μέχρι 1085/1525 core μετα αρχίζουν σπασιματα , ψιλό artifacts και ati driver stops responding.

:getlost:

record1r.jpg

Σαν να μην εχει καθησει καλα ο οδηγος φιλε μου.

Περιεργη η εικονα απο το ccc.

Κοιτα παλι μια εδω το δικο μου.

cccfto.jpg

Δεν δοκιμαζεις και τους οδηγους που εχω βαλει εγω απο τον ατιμαν ;

Link to comment
Share on other sites

Λεπον.

Eyefinity.

Ενας adaptor minidp to fulldp ενας 2ος minidp to dvi και η 3η εξοδος dvi to dvi και οι τρεις dell u2311 up n running σε portrait mode 3240x1920.

Τα καλα νεα που εφερε ο 12.1 οσον αφορα τα προβληματα tearing ισχυουν και με την HD7970.

Πρωτο παιχνιδι το BF3 και η καλυτερη ποιοτητα απεικονισης σε σχεση με την 69xx σειρα φαινεται απο την πρωτη στιγμη στα γερικα μου ματια. :D

Τα καρε ειναι σιγουρα λιγοτερα σε σχεση με τις 6970 crossfire ο θορυβος απο την καρτα στους 70c ειναι περισσοτερος απο τις δυο Asus DC II που ειχα και τελος η ροη των καρε ειναι αναμενομενα ποιο ομαλη.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι τα υπολοιπα εικονιδια temp,power,memory,....

Ρε συ πρέπει να έχει γίνει το παράθυρο του ccc πιο μικρό και να έχει πάει από κάτω το φαν και τα άλλα από πάνω και να μην φαίνονται.

Άμα δεις δεξιά στον ccc έχει κάνει scroll down.;)

Με πιάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.