Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply

Κάτι μας είπες... :p

To ξέρουμε ότι εσείς τις πήρατε από εκεί, αλλά δεν είναι διαθέσιμες για τον υπόλοιπο κόσμο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Είναι καλύτερο το cfire 6950, 6970, 6950@6970 από την 7970 ή όχι?

Ξέρω ότι είχες όλα τα παραπάνω! :p

Αν μπορείς να μου το αιτιολογήσεις θα σου ήμουν υπόχρεος (ψάχνομαι για cfire) :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Είναι καλύτερο το cfire 6950, 6970, 6950@6970 από την 7970 ή όχι?

Ξέρω ότι είχες όλα τα παραπάνω! :p

Αν μπορείς να μου το αιτιολογήσεις θα σου ήμουν υπόχρεος (ψάχνομαι για cfire) :)

Μου βαζεις δυσκολα. :D

Εχει να κανει με πολλους παραγοντες οπως τιμη κτισης,αναλυση που παιζεις,παιχνιδια που παιζεις.

Θα αναφερθω λιγο αργοτερα εκτενεστερα.

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] Ρε φιλε θυμασαι τις εποχες με τις 5870 και το κυνηγι των καρε στο unigine τοτε στα 1920x1080 ;

unigine324x1920.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Είναι καλύτερο το cfire 6950, 6970, 6950@6970 από την 7970 ή όχι?

Ξέρω ότι είχες όλα τα παραπάνω! :p

Αν μπορείς να μου το αιτιολογήσεις θα σου ήμουν υπόχρεος (ψάχνομαι για cfire) :)

Σαν VFM και ΜΟΝΟ, CF 6950@6970.

Κανε θεματακι για να το συζητησουμε.:T:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Εαν μου πεις οτι θα παίζω BF3 @ 2560χ1600 με high settings AAoff βούτυρο... πουλάω 6950!

ps. Καθε μερα αλλάζω drivers και εαν δεν κατεβάσω ανάλυση σε 1920χ1200, παιζει σκατα το BF3 με ( και καλά...)70-80fps @2560χ1600 :wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Εαν μου πεις οτι θα παίζω BF3 @ 2560χ1600 με high settings AAoff βούτυρο... πουλάω 6950!

ps. Καθε μερα αλλάζω drivers και εαν δεν κατεβάσω ανάλυση σε 1920χ1200, παιζει σκατα το BF3 με ( και καλά...)70-80fps @2560χ1600 :wall::wall:

stuttering

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]

Εαν μου πεις οτι θα παίζω BF3 @ 2560χ1600 με high settings AAoff βούτυρο... πουλάω 6950!

ps. Καθε μερα αλλάζω drivers και εαν δεν κατεβάσω ανάλυση σε 1920χ1200, παιζει σκατα το BF3 με ( και καλά...)70-80fps @2560χ1600 :wall::wall:

Με ενα τικ κατω απο την native αναλυση που εχω ειμαστε μια η αλλη. :D

screenshotwin320003f.jpg

stuttering

Seb Το εχω πει πολλες φορες οτι το crossfire θελει κουλαντρισμα.

Σε γενικες γραμμες οταν τα καρε φευγουν πανω απο 60 το φαινομενο μειωνεται για καποιους εξαφανιζεται για καποιους αλλους.

Εξαιρεση μεχρι σημερα αποτελουν για μενα το F1 2010 και το BF3 που και στα 50 καρε παιζουν βουτυρο.

Link to comment
Share on other sites

Με ενα τικ κατω απο την native αναλυση που εχω ειμαστε μια η αλλη. :D

screenshotwin320003f.jpg

Seb Το εχω πει πολλες φορες οτι το crossfire θελει κουλαντρισμα.

Σε γενικες γραμμες οταν τα καρε φευγουν πανω απο 60 το φαινομενο μειωνεται για καποιους εξαφανιζεται για καποιους αλλους.

Εξαιρεση μεχρι σημερα αποτελουν για μενα το F1 2010 και το BF3 που και στα 50 καρε παιζουν βουτυρο.

Πωωω :magic:

Βλέπω σύντομα την αγγελία :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω που βλέπετε το βούτυρο :p

Το βούτυρο το βλέπω μόνο με vsync on εγώ.

Εκτός αν εννοείται πως τρέχει ομαλά χωρίς framedrops, γιατί και πάλι το tearing είναι αδίστακτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το πολύ εμφανές tearing που κάνει κάποιες φορές. Αν παρατηρήσεις με vsync off απλά αλλάζει το gameplay, το οποίο χαλάει και το line of sight(εδικά στο bf3).

Εσύ δεν ξέρω με τι monitor/frames παίζεις αλλά εμένα το κάνει αρκετά, σε 60hz monitor στα 70-90 fps.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το πολύ εμφανές tearing που κάνει κάποιες φορές. Αν παρατηρήσεις με vsync off απλά αλλάζει το gameplay, το οποίο χαλάει και το line of sight.

Εσύ δεν ξέρω με τι monitor/frames παίζεις αλλά εμένα το κάνει αρκετά, σε 60hz monitor στα 70-90 fps.

Με τον προηγουμενο driver ειχα tearing...και στο desktop!

Δεν θυμαμαι πιο build ηταν αλλα πραγματικα ηταν εκνευριστικος.

Για να τεσταρω τον τελευταιο για tearing εβαλα τα πανταολα low με εντολες και απολα και ειχα 130 frames tearing free.

Dell 2412 εχω.

Ειναι θεμα μηχανης/driver.

το ειχα παρατηρησει και στο BC2 που δεν ειχα tearing παρα μονο με καποιους driver.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.