Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

Ολος ο κομπλεξισμος μαζεμενος στο guru3d.

Ενα πμ απο τυπο στο νετ που ειδε την εικονα με το gpu tweak της Asus.

I was on guru3d forums and was asking around about Msi afterburner with the 7970. One thing led to another and I mentioned you having a 7970 with asus bios, and how you can control voltages on the memory. Well to keep things short I got banned:D, He told me not any single 7970 can control memory so I told him of you and he got ****ed. Well still got my OCN account !

Thanks for the info man

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply

Ε το ζήταγε λίγο ο οργανισμός του στο τέλος της συζήτησης .... διαβασε και θα καταλάβεις ..

Radeon HD 7970 at 1278 MHz with Software Voltage Guru3D - Page 2 - Guru3D.com Forums.

Απο κει και πέρα πολύχρονος Γιάννο και ότι αγαπάς ( venom7 σε σένα θα τα πω απο κοντά :) )

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον,την φορεσα την 7970

p1020305q.jpg

πρωτες εντυπωσεις,

Σχεδιαστικα,ειναι πολυ ομορφη εχει ωραια σχεδιαση αεροδυναμικη θα λεγα.

ισως η πιο ωραια Ατι μεχρι στιγμης για μενα.

Θορυβος,ειχα τρομαξει λιγο απο τις δοκιμες σε αλλα site,ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης,idle δεν ακουγεται καθολου,σε load εχει θορυβο αλλα ανεκτο,οσο ειχα με το 6970x2,ισως ειναι λιγο πιο αθορυβη.

Μιας και τα Bench δεν με απασχολουν,

Battlefield 3

Το στοχο μου τον επιασα,σε 1980χ1080 120Ηz με οc 1125Mhz και 1575Μhz

κραταει απο 85 frames μεχρι και τα 130 που το χω κλειδωσει,χωρις πολλα drop

γενικα δειχνει δυνατη καρτα στο παιχνιδι,νομιζω θα κερδισουμε και αλλα frames με drivers αλλους.

Yποψιν αυτα τα frames στα settings που παιζω παντα bf3 online.

δλδ,

bf32012010710334486.jpg

Link to comment
Share on other sites

μα δεν έχεις full τα γραφικά....πολλα low & off αυτα βλεπω!

Seb,

Yποψιν αυτα τα frames στα settings που παιζω παντα bf3 online

εαν θελετε καποιο αλλο σεταρισμα ακουω,εγω το bf3 το τρεχω μονο ετσι,αντε να ανεβασω κανα shadow

Link to comment
Share on other sites

Seb,

Yποψιν αυτα τα frames στα settings που παιζω παντα bf3 online

εαν θελετε καποιο αλλο σεταρισμα ακουω,εγω το bf3 το τρεχω μονο ετσι,αντε να ανεβασω κανα shadow

θελω να δω ενα οργανομενο reviewaδακι... με συγκεκριμενα settings και αναλυσεις π.χ 1920χ1080 & 5760χ1080

Link to comment
Share on other sites

^εχεις δικιο μου σκασανε και τα πρωτα artifacts..:hehe:

την εριξα στα 1100,1530

παντως θελει drivers,ειδικα στο bf3 ειναι κουφα τα frames,σε καποια maps φυσαει σε καποια σερνεται..

απο drivers ειμαι με AMD_Catalyst_12.2_Preview_Win7_Jan02 απο atiman

Link to comment
Share on other sites

Με default voltage 1085/1575 με "εξονυχιστική"παρατήρηση για το παραμικρο artifact σε όλα τα μετροπρογραμματα και αρκετά game benches!

*Υγ. Και καλο είναι στα διάφορα benchmarks στον catalyst να μην έχουμε tesselation AMD optimized

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα με την hardware εγκατάσταση(έπρεπε να φάω κιόλας) πάω μετά τον atiman uninstall να εγκαταστήσω 8.941.5 και ο norton 360 παει και μου σβήνει το exe επειδή εχει λέει ιο!Άντε κατέβασμα πάλι από την αρχή από mediafire και σέρνεται!15 λεπτά ακόμα λέει!

Γκρρρ!:wall:

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα με την hardware εγκατάσταση(έπρεπε να φάω κιόλας) πάω μετά τον atiman uninstall να εγκαταστήσω 8.941.5 και ο norton 360 παει και μου σβήνει το exe επειδή εχει λέει ιο!Άντε κατέβασμα πάλι από την αρχή από mediafire και σέρνεται!15 λεπτά ακόμα λέει!

Γκρρρ!:wall:

Αντε τελειωνε γιατι σε περιμενει ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] πως και πως. :D

Μιας και ξεχαστηκε το τοπικ να το επαναφερουμε.

Ο 970 στα 4.8 και οι 3 Χ 580 στα 950-2200

00001xnv.jpg

Υ.Γ Αν δοκιμασεις να δαγκωσεις τις 3x580 μονο ο 8.931.3 θα σου δωσει αυτη την χαρα. :D

Link to comment
Share on other sites

@όλους τους κατόχους 7970

Παρακαλώ...

Θα ήθελα να μου πείτε τι clocks φτάνεται σε πυρήνα και μνήμη με default τάση ο καθένας και τι με 1.2v και τι με 1.3v.

Σας ευχαριστώ!

Μέτρηση μόνο προς το παρόν με Default τάση 1,17V αποτέλεσμα σε μένα

3DMark2011 --->>> 1140/1375

bench4.png

στα 1145/1375 με Default ταση ειχα τα πρωτα artifacts στο 2o test

artifacte.jpg

τρεχοντας το Heaven 2.5 τα αντιστοιχα ορια μεχρι την εμφάνιση κάποιου artifact ειναι

1110/1375.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.