Jump to content



SAPPHIRE HD 4870X2


Bassjunkies

Recommended Posts

Πωλείτε μια SAPPHIRE HD 4870X2 2GB.Sapphire Technology Web Site

Εγγύηση γιοκ!!!:getlost:

Η κάρτα δούλευε με αέρα στο PC μου αλλά λόγω υψηλής θερμοκρασίας, φασαρίας και απουσίας από το gaming την παρόπλισα.

Είχα βγάλει μια φορά την μαμά ψήκτρα για να βάλω arctic ceramic και μετά την ξαναέβαλα.

Επίσης μαζί θα δώσω και ένα waterblock της EK το οποίο είχα αγοράσει για να την βάλω με νερό αλλά τελικά δεν ασχολήθηκα.

Το block έχει ρακόρ μισής ίντσας και είναι συγκεκριμένα αυτό. EK-FC 4870 X2 CF - Nickel-plated

ΣΗΜ: Η κάρτα μετά την επανατοποθέτηση της μαμάς ψήκτρας ανεβάζει θερμοκρασία και αυτό οφείλεται στο ότι δεν έβαλα σωστά την ψήκτρα λόγο βιασύνης. Επειδή βαρέθηκα να ασχοληθώ παραπάνω την παράτησα στην άκρη έτσι όπως είναι. Αν αφαιρεθεί η ψήκτρα και μπει το waterblock είναι μια χαρά πιστεύω και πολύ πιο κρύα από την μαμά ψήκτρα 100%.

Τιμή και για τα δύο μαζί 140 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

lol, έλεος ρε φίλε :)

οικονομικη κριση εχουμε αλα βλεπω καποιοι εδω μεσα εχουν λεφτα φιλαρακι απο οτι καταλαβενω για πεταμα ενω η αλοι πεινανε

Εγώ λέω να σου δώσω και 60 ευρώ....:clap:

:)

οχι απλως η καρτουλα σου ειναι παλια φιλε και δεν κοστηζει αντε το πολυ μεχρι 80 ευρω με 140 περνω 6870 που ειναι ποιο δηνατη αν θες την κανουμε και ανταλαγη σου δινω τα 60 + την 4850 μου που ειναι και toxic

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καταλαβε, ειναι πολυ παλια η καρτα σου..Σε αυτα τα λεφτα παιρνω καινουρια και πολυ καλυτερη απο αυτη που πουλας

offtopic αλλα μου αναφερεις ποια θα ειναι αυτη,να παω να παρω και εγω μια?

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν καλη η καρτα σου τοτε γιατι να την αλαξεις ?

1. η καρτα μην πως εχει προβλημα?

2. η καρτα σου δεν ειναι ποια τοσο καλη οπως ηταν καποτε

3. μπορει να την εχεις καψει απο το πολυ gaming και να τα εχει φτησει

4. εγω μεχρι 60 ευρω διαθετω για την καρτα αν σε ενδιαφερουν μου λες

αυτο που μας ενδιαφερη σε μια καρτα ειναι το Pixel Fill Rate:

η καρτουλα σου βγαζει Pixel Fill Rate: 24000 MPixels/sec

ενω η δικια μου η 6870 βγαζει Pixel Fill Rate: 28800 MPixels/sec

πολυ περισοτερα απο την δικια σου

τα ρολογακια σου ειναι στα 750 ενω της δικιας μου ειναι στα 900 ποιο νεο gpu ειναι το 6870

η 4870 εχει παψει να την υποστηριζει η ετερεια απο

φασιζεις και μου λες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.