Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

On 10/7/2017 at 8:59 ΜΜ, το μέλος idonthave έγραψε:

Μετά από 15 χρόνια καπνίσματος είμαι χωρίς τσιγάρο κοντά στους 6 μήνες, έκανα μόνο 2-3 τζούρες το Πάσχα (2μήνες αφότου το είχα κόψει)

το σιχάθηκα και το πέταξα. Πλέον ανάσες, αντοχές έχουν βελτιωθεί αρκετά, βήχας δεν ξέρω τι είναι αυτός, τον έχω ξεχάσει.

Μιας και ξεθάφτηκε → 2χρόνια+ χωρίς τσιγάρο 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια με ηλεκτρονικό.Ξεκίνησα με 1.8 νικοτίνη πλέον στα 0.3mg/ml.Ούτε τζούρα απο τσιγάρο,γυμναστήριο 1 χρόνο τρέξιμο στο διάδρομο και αναερόβια.Πρίν δεν μπορούσα ν'ανέβω σκάλες.Πνεύμονας καθαρός στην αξονική,εξετάσεις καρδιάς κανένα πρόβλημα.Προτείνω σε όσους δεν μπορούν να το κόψουν μαχαίρι να κοιτάξουν την εναλλακτική αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
8 hours ago, psyber said:

Ναι στο άμεσο μέλλον θα πάρω  επισκευασιμο ατμοποιητή.

Το ότι θα πάρεις επισκευάσιμο ατμοποιητή δεν έχει σημασία.

Τη δουλειά σου θα τη κάνεις άνετα και με ένα μονομπάτερο.

Μικρότερο βάρος/όγκος, πιο φιλικό στο χέρι.

 

Από εκεί και πέρα αν θες οπωσδήποτε διμπάταρο, ρίξε μια ματιά σε αυτό: 

 

drag_2_voopoo_4.jpg
WWW.E-SMOKERS.GR

Εξειδικευμένο κατάστημα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, με μεγάλη γκάμα από υγρά αναπλήρωσης και αξεσουάρ στις χαμηλότερες τιμές. Πώληση χονδρική - λιανική.

 

και σε αυτό:

 

wismec_rx_gen3_3.jpg
WWW.E-SMOKERS.GR

Εξειδικευμένο κατάστημα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο, με μεγάλη γκάμα από υγρά αναπλήρωσης και αξεσουάρ στις χαμηλότερες τιμές. Πώληση χονδρική - λιανική.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

@knight_77 έστω και αρκετά καθυστερημένα ευχαριστώ για τις προτάσεις. Τελικά εδώ και καιρό είμαι με το vaporesso gen , το οποίο επέλεξα λόγω μη καγκούρικου design, και είμαι ικανοποιημένος. Πήρα και τον Ares 2 της Innokin και παρόλο που μου αρέσει η απόδοση του, νομίζω ότι πρέπει να δοκιμάσω διαφορετικό σύρμα από το kanthal που δίνει γιατί αυτό αισθάνομαι ότι μου χαλάει τη γεύση. Έχετε να προτείνετε κάποιο συμβατό σύρμα; Όπως αναφέρει αυτό που δίνει είναι 26g αν αυτό βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Το Ni80 θέλει λίγη προσοχή (σε καμία περίπτωση dry-burn). Άλλωστε το Νικέλιο μπορεί να προκαλέσει αλλεργικές αντιδράσεις. Από εκεί και πέρα, είναι και λίγο μπελάς στο στρίψιμο αντιστάσεων γιατί είναι μαλακό. Προσωπικά θα ξεκινούσα δοκιμές με SS...

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι αυτα. Εγω πχ πια δεν μπορω να ατμισω με Α1 ή SS(ιδιαιτερα το SS μου πεθαινει το λαιμο)

 

Dry burn εχω πολλά χρονια να κανω μιας και τα spaced coils με ευχαριστουν περισσοτερο απο τα micro.

 

Οπως και να εχει δοκιμαζει και βγαζει συμπερασματα μονος του :)

 

(και στο στριψιμο ακριβως επειδη ειναι μαλακο συρμα βολευει απειρως καλυτερα απο το kanthal)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, cna said:

Το Ni80 θέλει λίγη προσοχή (σε καμία περίπτωση dry-burn). Άλλωστε το Νικέλιο μπορεί να προκαλέσει αλλεργικές αντιδράσεις. Από εκεί και πέρα, είναι και λίγο μπελάς στο στρίψιμο αντιστάσεων γιατί είναι μαλακό. Προσωπικά θα ξεκινούσα δοκιμές με SS...

 

Μάλλον το μπερδεύεις με το Ni200. 

Με το Ni80 μπορείς να κάνεις κανονικά dry burn. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος cna έγραψε:

Το Ni80 θέλει λίγη προσοχή (σε καμία περίπτωση dry-burn). Άλλωστε το Νικέλιο μπορεί να προκαλέσει αλλεργικές αντιδράσεις. Από εκεί και πέρα, είναι και λίγο μπελάς στο στρίψιμο αντιστάσεων γιατί είναι μαλακό. Προσωπικά θα ξεκινούσα δοκιμές με SS...

 

ο λόξυγκας που μου βγάζει κάποιες φορές παίζει να έχει να κάνει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, psyber said:

 

ο λόξυγκας που μου βγάζει κάποιες φορές παίζει να έχει να κάνει με αυτό;


Όχι. Ο λόξυγκας παίζει να είναι από την γλυκερίνη. Το νικέλιο θα προκαλέσει βήχα ή χειρότερα θέματα (οιδήματα πχ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.