Jump to content



Πως να στειλω κατι μεγαλο απο αμερικα ελλαδα?


Tsakonas

Recommended Posts

Ψαχνω να στειλω κατι μεγαλο και βαρυ απο αμερικα ελλαδα.Μηκος 70ποντοι+ ,πλατος50+ βαρος 15 κιλα +.Αποτι καταλαβα η USPS εχει περιορισμο στο μεγεθος και δεν το δεχεται αποτι λεει στο σαιτ της..Αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για container, είτε να βρείς εταιρία που νοικιάζει χώρο ενός container και όχι ένα ολόκληρο container.

FedEx, UPS, DHL, κλπ θα τσούξει, συν ότι μπορεί να φας και έξτρα τσούξιμο έπειτα ( call me customs )

Link to comment
Share on other sites

ιδιωτης θα μου στειλει,οχι μαγαζι...Θα τον βαλω να ζωγραφισει και τρολλοφατσες πανω...

που μπορω να βρω τετοιες υπηρεσιες?Πηρα εστιμεησον απο UPS αλλα θελει...300 ευρα(τοσο κανει το προιον μονο του)!!

στην USPS ξεφευγει απο βαρη και διαστασεις,αν ηταν πιο μικρο καθαριζα με 60 δολλ.

fEd ex δεν βρισκω τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι σε μεγεθος βαλιτσας γιατι δεν ζητας να σου το στειλουν αεροπορικως? Δε νομιζω να κοστισει πολυ (σε σχεση με τα 300 της UPS που λες)

Πως στέλνεις βαλίτσα με αεροπορική? Σαν το ΚΤΕΛ δουλεύει?που πας και την βάζεις από κάτω? :p

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηρίζεται εμπόρευμα(cargo) και φεύγει κανονικά.

Τώρα αν θα είναι σε βαλίτσα ή σε κουτί, θα πρέπει να το διευκρινίσεις με το αρμόδιο τμήμα της αεροπορικής εταιρίας.

Σε αυτό πρέπει παραδώσεις και το αντικείμενο για να περάσει ακτίνες κτλ.

Δεν εχω ιδέα για τις χρεώσεις, αλλά φαντάζομαι πως δε θα συμφέρει.

Δε χάνεις τίποτα να κάνεις ενα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει να καθυστερησει.

Το πραγμα αυτο θα αγοραστει απο ιδιωτη θα ανοιχτει η συσκευασια του και θα μου σταλει με ενδειξη "LE GIFT"

Κατ αυτον τον τροπο ,εχει εμπειρια κανεις αν θα μου πει oh hai το τελωνειο?

Γιατι αμα ειναι ετσι πρεπει να περνανε και τελωνειο και τις σπανακοπιτες!!!

Οποιοδηποτε λινκ εταιριας που μπορει να εξυπηρετησει ευπροσδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

Το απλό ταχυδρομείο δε σου κάνει;

υπερβαινει τον περιορισμο βαρους (λεει 20 pounds οριο,ειμαι στις 36 και βαλε..) και πολυ φοβαμαι και των διαστασεων (ειναι μια σωληνα Γ 60 ποντοι μηκος 40 πλατος)

Απο ποια πολη των ΗΠΑ ;

εχεις πμ.ιφ γιου φιξ μι θα εχεις free Tsakonas app for Android.

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ σκεφτομαι να μην κανω σεναρια με τον κεφαλι μου,το αντικειμενο ειναι ενας μαυρος σωληνας Γ και ενας κωνος φιλτρο,τιποτα φανταχτερο η εκκεντρικο.Δηλ αμα δεν ειναι ο τελωνειακος πετρολχεντ ,δεν πιστευω να καταλαβει τι ειναι και τι αξιζει...

(οπως ολοι θα καταλαβατε,ο γατος ελληνας αντιπροσωπος το πουλαει....500 και στην αμερικη κανει 200 ευρω,και τα αξεσουαρ του,ακριβως διπλασια τιμη...μεταλλικο καλυμμα 60 ευρω,στην αμερικη 19 ευρω,εξτρα κωνος 120 ευρω,στην αμερικη 50 ευρω...και αναρωτιουνται γιατι πτωχευσαμε....

Και το καλυτερο ειναι πως για να το παρεις απτον ελληνα αντιπροσωπο ειναι κατοπιν παραγγελιας...Δεν ειναι δηλαδη πως καλυπτει καποια εξοδα πουχει κανει,αλλα μπροστα στα ματια σου σε ξεζουμιζει...)

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ σκεφτομαι να μην κανω σεναρια με τον κεφαλι μου,το αντικειμενο ειναι ενας μαυρος σωληνας Γ και ενας κωνος φιλτρο,τιποτα φανταχτερο η εκκεντρικο.Δηλ αμα δεν ειναι ο τελωνειακος πετρολχεντ ,δεν πιστευω να καταλαβει τι ειναι και τι αξιζει...

(οπως ολοι θα καταλαβατε,ο γατος ελληνας αντιπροσωπος το πουλαει....500 και στην αμερικη κανει 200 ευρω,και τα αξεσουαρ του,ακριβως διπλασια τιμη...μεταλλικο καλυμμα 60 ευρω,στην αμερικη 19 ευρω,εξτρα κωνος 120 ευρω,στην αμερικη 50 ευρω...και αναρωτιουνται γιατι πτωχευσαμε....

Και το καλυτερο ειναι πως για να το παρεις απτον ελληνα αντιπροσωπο ειναι κατοπιν παραγγελιας...Δεν ειναι δηλαδη πως καλυπτει καποια εξοδα πουχει κανει,αλλα μπροστα στα ματια σου σε ξεζουμιζει...)

Αν θες ανοίγουμε επιχείρηση να πουλάμε inlets. Θα πλουτίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.