Jump to content



Thelab.gr Road Trip ...31.3.2012


Tsakonas

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Κάποιο καλό παιδάκι να δείξει τη διαδρομή προς Στενή παίζει ( maps google)? Δεν έχω πάει... (τα food.κψδ δείχνουν δελεαστικά )

Και τα 2 με ψήνουν, ίσως τα km να μην είναι ενδεικτικά του ETA, τοπικοί να διαφωτίσουν με τους χρόνους (normal ταχύτητες, ούτε Pannizi γουρλομάτης, ούτε Granny Happy Πι )

Link to comment
Share on other sites

εσυ φάε χόρτα εγω τη σούβλα:dance3::dance3::dance3:

θα εχει παντως ετσι?

Χρονικα η διαδρομη για στενη απο μαρουσι-κηφισια 1-1:15, απτη στιγμη που ειναι 30χλμ απο χαλκιδα. Η πυλος απτην αλλη θα ειναι 3 ωρες σιγουρα, γυθειο που ειχα παει το καλοκαιρι ηταν καπου στις 2¨30 αν θυμαμαι κ μετα την σπαρτη με κομβοϊ με ειχε κουρασει..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

η ιδεα ειναι για πρωι με βραδυ.Ξεκιναμε νωρις και γυρναμε γρηγορα.Μην ακουω γκρινια ειναι σκοτωμα/με πιανει ναυτια/εχω περιοδο, την προηγουμενη φορα ειχαμε παει Πατρα (200χλμ εκ των οποιων πολλα κ@λοδρομος) με cherokee και peugeot 207gt,γυρω 8 η ωρα ειχαμε βρεθει με το προβατο στην πλατεια (μην ρωτησει κανεις ποια πλατεια),χαζεψαμε στου μητσου,μετα φαγαμε ηπιαμε ,πηγαμε για καφε (2 κρεπες δηλαδη εγω) και να βλεπουμε κ@λους, και γυρισαμε μια χαρα βραδυ πριν τις 9.

Μπιτσιζ δεν φερνουμε λεμε,πρεπει να μπορουμε να εκφραστουμε ελευθερα με το φαι και να μην τρωμε με ταχυτητες ναρκωμενης χελωνας.

Ανοιξη εχουμε,Πυλος θεωρω ειναι πιο καλη επιλογη,η Στενη ειναι πιο χειμωνιατικος προορισμος.Βεβαια δεν περιμενα ντελμαν να ποσταρει φωτος σε ΑΥΤΟ το θρεντ.Στενη ειναι οντως ΠΟΛΥ κοντα σε σχεση με την Πυλο,αλλα μην φανταστειτε πως και η Πυλος ειναι τοσο μακρια.Μεχρι πριν την Καλαματα πας με εθνικη (130-140 χαλαρα),ε και στις στροφες μετα για Πυλο τρως χρονο.Επισης,αν παμε ΣΚ ,στην Στενη ειναι στρυμοκ@λα απο δρομους και θα πλανταξουμε στην κινηση.

ΥΓ: επειδη πρεπει να ξερουμε,πειτε απλα με τον τροπο που αναφερω στο πρωτο ποστ ποσοι θαχετε αυτοκινητο,ποσους μπορειτε να παρετε,και εντιτ μετα ποιους θα φορτωσετε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,πληροφοριακά να ξέρετε όσοι δεν έχετε πάει προς Καλαμάτα μεριά,μετά την Τρίπολη έχει στροφές,όχι μ@κακίες και ο δρόμος είναι κάπως δύσκολος για αυτόν που τον πάει πρώτη φορά,οπότε να το έχετε υπόψιν σας.

Link to comment
Share on other sites

To καλοκαίρι που μας πέρασε πήγα Πύλο...Μετά την Μεγαλόπολη ο δρόμος δεν είναι καλός....Όσο μας πήρε για να φθάσουμε Μεγαλόπολη άλλο τόσο μας πήρε να πάμε για Πύλο...Αααα όταν πάτε για φαγητό να σας παει ο dellman να φάτε γουρουνοπούλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολει το ευκολο-δυσκολο, με απασχολει οτι αν θελω 3+3 ωρες διαδρομη σε μια μερα, ειτε πρπει να φυγω απο τις 6 (και δεν ειμαι μονος μου να πεις οκ εφικτο), ειτε πρπει να φαω γρηγορα και να κατσω λιγο στον προορισμο (μια πεζοπορια να την κανουμε, να νοιωσουμε το μερος, να παρουμε τον αερα μας), ειτε να γυρισω πολυ αργα και να χιονισω το βραδυ μου.

Για μπιτσιζ οκ αυτη τη φορα, ομως για κοπελες μελη του λαμπ η προσκληση θα ειναι ανοιχτη, η εκδρομη οφειλει να ειναι ανοιχτη για ολα τα μελη που μιλουν την γλωσσα του λαμπ. Σε δευτερη φαση-εκδρομη την εμπλουτιζουμε και με εξωλαμπ.

Fotme,Ψηφιζω Στενη (δεν το λες και ανοιξη ακομα, κανονιζουμε Πυλο τον Απριλη), αυτοκινητο διαθεσιμο, φορτωνω απο βορεια, 2(preferred)-3 ατομα. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάτε χωρίς πρόβατο, οι συνέπειες θα είναι μυρωδάτες, και σας εύχομαι να κάνει ο Ντελμαν το αμάξι θάλαμο αερίων!!!

μην γινεσαι μακακας,μια ολοκληρη βδομαδα εχεις μπροστα σου ,psi εχουμε,ελληνας εισαι,το ξερουν οτι εισαι ελληνας και βλεπουν τα τεκταινομενα, πες στα αφεντικα σου οτι θες να πουλησεις το σπιτι σου για 8 κιλα φακες ξερω γω και πρεπει να επιβλεπεις τις διαπραγματευσεις,η οτι θα χρειαστει να πουλησετε μια μικρη ξαδερφη σου σε κογκολεζο ηγεμονα για να σας δωσει βενζινη 2 εβδομαδων για το μηχανακι

Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ, ξέρεις πως έρχομαι ελλάδα πιο εύκολα απο οτι παει ο μήτσος να αφοδεύσει μετά απο 2 κιλα κρύους γίγαντες, απλά έχω έρθει 2 ΣΚ σερί, και εκείνο έχω εδώ μουσαφίριδες!!

Κανονίστε και ένα για Απρίλη η κάτι, εξοχή χωρίς πρόβατα γίνεται?!?!?!

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] είμαι Λονδίνο μαν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.