Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

εστειλα μηνυμα και εγω για αυτη την οθονη.http://www.ebay.ie/itm/320975953186?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 .ο πωλητης εχει φοβερο feedback...

I do not suggest you buy this item.

Greece customs are now crazy about FedEX or EMS package.

You will pay almost USD 200.00 customs fee.

My another Greece buyer paid customs fee.

Please find more information about customs fee in Greece customs.

sorry.

- ta_planet

απογοητευτηκα :weep:

Έγινε επεξεργασία από kagelo
Link to comment
Share on other sites

EMS πείτε και λογικά θα είναι οκ...

Ποτέ μου για κανένα δέμα so far δεν έχω πληρώσει κάτι...

Και έχω παραγγείλει απο hardware / cpu / mobo μέχρι Google Nexus 4 και τώρα το monitor...

EMS σχεδόν εγγύηση

Fed-EX έιναι κάτι παραπάνω απο ΣΙΓΟΥΡΟ οτι θα πληρώσετε τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω απαντήσεις από τους sellers με τους οποίους επικοινώνησα.

Τους ρώτησα αν μπορούν να στείλουν συγκεκριμένα με EMS και να δηλώσουν το δέμα με 120$ αξία.

CrossOver 27QD LED Blade 27" Slim Monitor 16:9 S-IPS Panel 2560X1440 QHD DVI-D

Thank you for your interest.

We will ship your item through EMS,

and Please don't worry, we will create invoice value as your request. :)

Thanks, Have a nice day~

- Your Sincerely mirinaeko -

- mirinaeko

*Tempered Glass* New IRUN ZT-SH270QHD 27" S-IPS LED 2560x1440 Computer Monitor

Hello, this is Green-Sum, the eBay seller.

First of all, we would like to say thank you for your interest. We will always make our best efforts to support you.

We basically use DHL to ship to Greece. With EMS, $10 extra shipping cost occurs. Also, we can declare the item as lower value, but not too low like $120. Please understand that we are insured by the invoice value in case of missing items.

Hope the answer above helps you. We are looking forward to have a good business chance with you.

Thank you.

Best regards,

Green-Sum

- green-sum

New CROSSOVER 27QD-P LED BLADE 27" IPS QHD 2560x1440 Speaker DVI-D Pivot Monitor

27QD-P

27QD

Above 2 models are now price changed.

after 2 weeks, stock again.

At that time, price will be down again.

I suggest another model,

such as

New samsung PLS panel. (samsung PLS = LG IPS panel)

Qnix 2710 model.

Mark as gift, by EMS, USD 120.00 is OK.

- ta_planet

Ο τελευταίος μου πρότεινε αυτήν μιας και είναι out of stock στην Crossover

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επιτελους σημερα παρελαβα την Shimian Q270 Lite (απο lighnspace).

Πρωτον και σημαντικοτερον, αν και σταλθηκε με EMS περασε τελωνειο, 75 ευρωπουλα.. Αν και ηταν στο τελωνειο απο 26/3 εκτελωνιστικε στις 4/8 και σημερα την παρελαβα. Μου πηραν τηλ. απο τελωνειο και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τιμολογιο πανω στο δεμα και θελουν να τους το στειλω με email. Ρωτησα αν το δεμα αναγραφει αξια (που τελικα εγραφε, $120) αλλα η απαντηση ηταν "δεν εχει σημασια, θελουμε τιμολογιο." Οκ, ρωταω η αποδειξη απο paypal κανει? Ναι μου λενε. Οποτε 10 λεπτα αργοτερα, η αποδειξη των $349.9 "μεταμορφωθηκε" σε αποδειξη των $119.9 σταλθηκε και ολα καλα. Οταν ρωτησα ποσο θα κοστισει εμαθα το κορυφαιο, εκτος απο την δηλωμενη αξια περνανε ΦΠΑ και στα εξοδα αποστολης, τα οποια και υπολογιζουν βαση βαρους. Οποτε τα τζιμανια υπολογισαν οτι βαση τιμων της EMS, βαρος, χωρα και τα σχετικα οτι εξοδα αποστολης ειναι 130-κατι ευρω. Αρα υπολογισαν συνολικη αξια γυρω στα 250 οποτε φπα+δασμοι και αλλα χαζα = 75 ευρω εκτελονισμος. :weep:

Τελος παντων, τουλαχιστον η οθονη ειναι αψογη. Ημουν 101% σιγουρος οτι θα εχει καποια καμμενα pixel η απειρο blacklight bleed. Τελικα εχει πραγματι 2-3 καμμενα αλλα ευτυχως ειναι τερμα δεξια, 4-5 χιλιοστα μακρια απο το τερμα. Πραγματικα ματωσα για να τα βρω οποτε πρακτικα ειναι σαν να μην υπαρχουν. Bleed εχει λιγο κατω αριστερα αλλα με φυσιολογικη χρηση ειναι αδυνατο να το προσεξεις, μονο με 100% μαυρη οθονη σε σκοτεινο δωματιο. Κατα τα αλλα κανενα προβλημα, το πακεταρισμα ηταν λιτο αλλα επαρκες. Ειμαι 99% σιγουρος οτι απο το εργοστασιο μεχρι τα χερια μου η οθονη τεσταριστικε απο καποιον, και αυτο γιατι αποτι ξερω και εχω δει στο νετ ερχονται με ζελατινα παντου, η δικια μου ειχε ζελατινα μονο στο σταντακι. Και οχι, δεν αγορασα "pixel perfect".

Το μονο που λειπει ειναι ενα σωστο calibration. Αντε να βρουμε colorimeter στη Δραμα...Δυστυχως κανενα απο το ICC profiles που βρηκα στο νετ δεν με καλυψαν..

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που χαλασει μια τετοια οθονη,αφου ληξει η εγγυηση,ξερει καποιος ποσο κοστιζει περιπου να επισκευαστει?υπαρχουν καποιοι που να κανουν αυτη τη δουλεια εδω?

Χλωμο. Βασικα με αυτες τις οθονοες τζογαρεις. Ακομα και αν σου ερθει αψογη δεν εχεις ιδεα ποσο θα αντεξει. Και πολυ αμφιβαλω οτι μπορουν να επισκευαστουν εν ελλαδι. Αν απλα καει κανα τροφοδοτικο παιρνεις αλλο. Το πανελ να καει πρακτικα αδυνατο. Τωρα το θεμα ειναι η motherboard της που σιγουρα ειναι φθηνοδουλεια σε σχεση με ακριβα επωνυμα μονιτορς. Αν χτυπησει εκεινο απλα ελπιζεις να βρεις κανα κομματι ebay.

Βασικα εγω την πηρα γνωριζοντας 100% τον τζογο της υποθεσης. Οτι μπορει να εχει μικρα θεματακια, οτι μπορει να εχει σημαντικα προβληματα η να ερθει νεκρη και οτι ειναι αγνωστο το ποσο θα αντεξει.

Τα 2 πρωτα τα γλιτωσαμε, το 3ο θα δειξει ο χρονος. Αν αντεξει πανω απο ενα χρονο θα ειμαι σχετικα ευχαριστημενος, αν αντεξει 1.5-2 τοτε super.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.