Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

Πρέπει να παραδεχτώ τους κορεάτες/κινέζους/τι είναι. Έχουν μπ@λες...rippoff τελείως της αφίσας των "300", και είναι και καλό pun σχετικά (300-> 30", αμα έχεις 30ρι μόνιτορ δε χρειάζεσαι άλλο κτλ κτλ).

Τα αγγλικά τους όμως είναι για γέλια. Προτιμώ πάντως την 27ρα έκδοση, καλύτερο vfm, παρόλο που η 30ρα είναι 16:10 που είναι ανώτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο λέγεται 300 Leonidas ? Να ζητήσουμε κανα copyright μιας που δεν έχουμε και μια.

Ποιο πάνελ να φοράει άραγε ? Μαλλον απο την W3000 HP της LG.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ψάχνομαι λίγο καιρό τώρα για IPS panel.Δεν είμαι γνώστης του είδους ούτε γνωρίζω τα περισσότερα terms.Το post εδώ φάνηκε πολύ ελκυστικό και έψαξα λίγο στο e-bay.

Ερώτηση 1 - η yamakasi catleap 27ara IPS dvi-d γίνεται support από την GTX 295 που έχω ?

Ερώτηση 2 - να ψάξω μόνο για perfect η και για αυτές με 1-5 καμμένα pixel που λένε πως βρίσκουν μετά από έλεγχο ?

Ερώτηση 3 ! - Αν κάποιος έχει κάποιον trusted seller που να του έκανε gg την δουλειά,παραθέστε τον εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ψάχνομαι λίγο καιρό τώρα για IPS panel.Δεν είμαι γνώστης του είδους ούτε γνωρίζω τα περισσότερα terms.Το post εδώ φάνηκε πολύ ελκυστικό και έψαξα λίγο στο e-bay.

Ερώτηση 1 - η yamakasi catleap 27ara IPS dvi-d γίνεται support από την GTX 295 που έχω ?

Ερώτηση 2 - να ψάξω μόνο για perfect η και για αυτές με 1-5 καμμένα pixel που λένε πως βρίσκουν μετά από έλεγχο ?

Ερώτηση 3 ! - Αν κάποιος έχει κάποιον trusted seller που να του έκανε gg την δουλειά,παραθέστε τον εδώ

1) oχι

2) ειναι κανα 40αρι $$ παραπάνω οι perfect-pixel

3) δε γνωρίζω .... κρίνε απο το ποσοστο στο feedback του καθενός ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ψάχνομαι λίγο καιρό τώρα για IPS panel.Δεν είμαι γνώστης του είδους ούτε γνωρίζω τα περισσότερα terms.Το post εδώ φάνηκε πολύ ελκυστικό και έψαξα λίγο στο e-bay.

Ερώτηση 1 - η yamakasi catleap 27ara IPS dvi-d γίνεται support από την GTX 295 που έχω ?

Ερώτηση 2 - να ψάξω μόνο για perfect η και για αυτές με 1-5 καμμένα pixel που λένε πως βρίσκουν μετά από έλεγχο ?

Ερώτηση 3 ! - Αν κάποιος έχει κάποιον trusted seller που να του έκανε gg την δουλειά,παραθέστε τον εδώ

1.Δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα

2. παρε οποια νανε.Σε αυτο το τεραστιο πλαισιο δεν προκειται ποτε να δεις καμμενο pixel ακομα και να υπαρχει.

3. bigclothcraft - Green Sum

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα μια catleap εχτές , ευτυχώς χωρίς να επιπλέον τελωνειακές χρεώσεις.

δυστυχώς η οθόνη έπαιξε για 10 λεπτά κ μετά έριξε την ασφάλεια . αποσύνδεσα την οθόνη απο το τροφοδοτικό/μετασχηματιστή κ όποτε πάω να το βάλω στην πρίζα πέφτει η ασφάλεια. δοκίμασα κ άλλο καλώδιο τροφοδοσίας κ πάλι τα ίδια.

κάπου βραχυχκυκλώνει η μλκία και δεν είναι κ σε εμφανές σημείο. κατάρα...

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται μου εσκασε ενα mail οτι υπαρχει ξανα διαθεσιμοτητα σε Catleap 2Β (120Hz refresh rate) στα $400 + $150 μεταφορικα. Αυτα MONO απο το 120Hz.net σε συνεργασια με τον Green Sum.

Link to comment
Share on other sites

ο πωλητής Green Sum δεν ξηγιέται καλά. του έστειλα μηνυμα χτες κ προχτές για το τροφοδοτικό που "έγραψε σωβρακο" και δεν έχει απαντήσει :angry:. μου φαίνεται ενα dispute χρειάζεται για να στρώσει :upside:

Link to comment
Share on other sites

τελικά βιάστηκα να τον κατηγορήσω οτι με γράφει. μου απάντησε αλλά δε δείχνει να καταλαβαίνει τι του λέω :suicide2:

ξέρει κανείς κορεάτικα??? :p:p

Artist_@ , είναι όντως πανάκριβος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.