Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

[MENTION=1498]SLN[/MENTION] το λινκ στο 1ο ποστ είναι αύτη που πήρες; η πιο απλή απ'όλες δεν είναι;

γιαλιστερες όλες ε;

το 50+gift το έβαλε μόνος του ο πωλητής η πρεπει να του το ζητήσεις;

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη και καλοδούλευτη :D

Πάντως, προσωπικά, δε θα έπαιρνα ποτέ ανάλογη οθόνη. Ο λόγος είναι, γιατί το Panel είναι το 50%. Το άλλο 50% είναι τα ηλεκτρονικά της, που ως κάτοχος Eizo μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι παίζουν εξίσου σημαντικό ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

εεε, δωρεάν μεταφορικά έχει...

Μπορείς να κανείς καλύτερη συμφωνία με τον πωλητη για περισσότερα κομμάτια.

Η crossover μου αρέσει πολύ περισοτερο αν και έχει μια διαφορά στα χρήματα.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1498]SLN[/MENTION]

καλοθεατη ρα :T:

Μεγαλη ανακαλυψη η KaiAmaKatsei Yamakasi :p

με τι σου την εστειλε ο σχιστοματης και εκανε 13 μερες (τελωνειο free :p )

γιατι βλεπω πως στελνει με FedEx ή EMS, που ειναι επιφοβες για τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1498]SLN[/MENTION] το λινκ στο 1ο ποστ είναι αύτη που πήρες; η πιο απλή απ'όλες δεν είναι;

γιαλιστερες όλες ε;

το 50+gift το έβαλε μόνος του ο πωλητής η πρεπει να του το ζητήσεις;

Ναι αυτη ειναι. Το τελειως vanilla...

Ο dream seller λενε το βαζει μονος του. Εγω του εστειλα ενα pm και το εβαλε... Νταξει οπως και να εχει δεν ειναι κοπος πιστευω ενα pm να το σιγουρεψεις...

Απο οτι διαβαζω καλυτερος πωλητης ειναι πανω κατω dcsamsungmall αν ενδιαφερεται κανεις...

Ο "δικος μου" φαινεται να ειναι ο πιο αργος... αλλα λογικο ειναι γιατι πρεπει να πουλαει 1500000 αλλα πραγματα

Καλορίζικη και καλοδούλευτη :D

Πάντως, προσωπικά, δε θα έπαιρνα ποτέ ανάλογη οθόνη. Ο λόγος είναι, γιατί το Panel είναι το 50%. Το άλλο 50% είναι τα ηλεκτρονικά της, που ως κάτοχος Eizo μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι παίζουν εξίσου σημαντικό ρόλο.

Δεκτον αλλα για μενα παιζουν και ενα 90% η διαφορα χρηματων :p. Και να σου πω την μαυρη αληθεια αν τυχον ειναι να δωσω τα Χ χρηματα για ενα μονιτορ θα προτιμουσα να με "ριξουν" στα ηλεκτρονικα, παρα στο panel.

Παντως καταλαβαινω πληρως το point σου και απο οτι φαινεται ολοι οσο αρχιζουν να "σκαλιζουν" τις οθονες τους και να ψαχνουν replacemnet controller boards ;)

Με 300 ευρω παντως δεν νομιζω να περιμενεις να τα εχεις ολα ετσι?

Με γειες με γειες Λουση!

Ειναι made in Korea το μαραφετι?

Ααα και βγαλε τα αυτοκολλητα φορ δε λοβ οφ γκοντ...Δεν ειναι εκθεσιακο κομματι στο Κωτσοβολο...

Ι'll make you a deal... Οταν σταματησεις το WOW θα βγαλω τις ζελατινες... :p

Μπορείς να κανείς καλύτερη συμφωνία με τον πωλητη για περισσότερα κομμάτια.

Η crossover μου αρέσει πολύ περισοτερο αν και έχει μια διαφορά στα χρήματα.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μην περιμενεις θαυματα στο power buy... Ειναι μηδαμινο το κερδος τους... $5-10 φαση

Yeap, η crossover φαινεται να ειναι η καλυτερη επιλογη. Ειδικα τωρα που η yamakasi δεν πιανει τα 90Hz++ :T:

[MENTION=1498]SLN[/MENTION]

καλοθεατη ρα :T:

Μεγαλη ανακαλυψη η KaiAmaKatsei Yamakasi :p

με τι σου την εστειλε ο σχιστοματης και εκανε 13 μερες (τελωνειο free :p )

γιατι βλεπω πως στελνει με FedEx ή EMS, που ειναι επιφοβες για τελωνειο

Μαλλον EMS θα παρεις Αρη. FedEx ειναι μονο για αμερικη αν καταλαβα καλα.

Ρισκο φιλε οπως και να το δεις...

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Very nice ... κάποιες ερωτήσεις

1) Το λινκ για το lag είναι για response time kαι όχι input lag σωστά?

2) H crossover που λες ποια είναι? Αυτή με τα παραπάνω connections? Είδα το store του αλλά δεν κατάλαβα για ποια μιλάμε?

3) Πλέον έχουν αλλάξει τα ηλεκτρονικά και δεν πιάνουν πάνω απο 60+ hz? Αλήθεια το οverdrive πως γινότανε? Μέσω software η επρεπε να κανεις μόντα πάνω στο hardware. H crossover πιάνει παρπάνω hz?

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις θαυματα στο power buy... Ειναι μηδαμινο το κερδος τους... $5-10 φαση

Yeap, η crossover φαινεται να ειναι η καλυτερη επιλογη. Ειδικα τωρα που η yamakasi δεν πιανει τα 90Hz++ :T:

Στο oc, δεν θυμάμαι seller, άλλα έδωσε -20$ για 2 και - 40$ για 3 (crossover pivot)!

Καλά δεν περιμένω και τίποτα τρελό.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Very nice ... κάποιες ερωτήσεις

1) Το λινκ για το lag είναι για response time kαι όχι input lag σωστά?

2) H crossover που λες ποια είναι? Αυτή με τα παραπάνω connections? Είδα το store του αλλά δεν κατάλαβα για ποια μιλάμε?

3) Πλέον έχουν αλλάξει τα ηλεκτρονικά και δεν πιάνουν πάνω απο 60+ hz? Αλήθεια το οverdrive πως γινότανε? Μέσω software η επρεπε να κανεις μόντα πάνω στο hardware. H crossover πιάνει παρπάνω hz?

Crossover είναι αλλη εταιρία άλλα ίδιο πανελ

Αποτι έχω δει τωρα δεν κανείς Hz oc σε καμια.

CROSSOVER 27Q LED-P (420$), περισσότερο λόγο του οτι δεν είναι όλη πλαστική και εμφάνιση,

το p είναι η έκδοση με την pivot βάση (θέλω την ρυθμιση στο ύψος)

Η απλή είναι κάπου 20$ φθηνότερη (400$) και υπάρχει η PCBANK 3VIEW PB2700 που είναι η φθηνότερη όλων αύτη την στιγμή (περίπου 355$)

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμπτωση κοίταζα και γω για τα συγκεκριμένα ips πριν λίγες μέρες. Θα είχα ψηθεί, αλλά δε μπορώ να παίξω λόττο με το τελωνείο. Άμα μου κάτσει ένας φωστήρας και μου το κοστολογήσει κάνα 500ρικο....

BTW δε πιστεύω να έχεις αφήσει τις ζελατίνες και από πίσω πάνω από τις χαραμάδες; Μη το ψήσεις το μονιτορ. Μεγειές και καλοδούλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον EMS θα παρεις Αρη. FedEx ειναι μονο για αμερικη αν καταλαβα καλα.

Ρισκο φιλε οπως και να το δεις...

Ρισκο και μαλιστα μεγαλο γιατι αν σκαλωσει, θα φας μια 200αρα τελωνειο για πλακα....:wall:

Αντε παλιο Βελζεβουλ, σε μπελαδες θελεις να μας βαλλεις με τα impulsive buys σου...

θα μεινω με την 24αρα μου (pva) που απεκτησα μολις πριν κανα μηνα και θα παρω την δικη σου μεταχειρο σε κανα χρονο ενα κατοσταρικο :p

Απο τις 24" στις 27", καταλαβες διαφορα ?:p

Link to comment
Share on other sites

EΠΙΣΗΣ NΑ ΤΟΝΙΣΩ ΚΑΤΙ... Aκομα παλευω να δω bios οθονη με το μονιτορ... Επειδη δεν εχουνε εσωτερικο scaler (λογω του οτι δεν τον χρειαζονται, επειδη εχουν ΜΟΝΟ dvi δεν θα τους ζητηθει ποτε να παιξουν PS3/XBOX) ειναι λιγο περιεργες στις χαμηλες αναλυσεις. Λενε οτι εχουνε εναν υποτυπωδη scaler για 640*480/ 800*600/1024*768 αλλα εγω ακομα δεν εχω βρει το κουμπι τους. Αλλοι βλεπουνε μια χαρα, αλλοι παλευουν σαν και μενα... :S

Very nice ... κάποιες ερωτήσεις

1) Το λινκ για το lag είναι για response time kαι όχι input lag σωστά?

2) H crossover που λες ποια είναι? Αυτή με τα παραπάνω connections? Είδα το store του αλλά δεν κατάλαβα για ποια μιλάμε?

3) Πλέον έχουν αλλάξει τα ηλεκτρονικά και δεν πιάνουν πάνω απο 60+ hz? Αλήθεια το οverdrive πως γινότανε? Μέσω software η επρεπε να κανεις μόντα πάνω στο hardware. H crossover πιάνει παρπάνω hz?

Ναι σορρυ και χαμηλο input lag εχουνε... Αυτες με την μια εισοδο vs multi...

Ολες εχουνε με μια η παραπανω εισοδους. Απλα η crossover φαινεται να εχει το καλυτερο stand.

To οc γινοταν με προφιλ απο NV ή καπως πιο δυσκολα με ΑΤΙ. Software τελειως.

Για τις crossover δεν παρακολουθω το thread, αλλωστε χανεσαι... απο βραδυ σε βραδυ εχουνε ολα 5-10 σελιδες πανω... Αλλα ενδεχεται να ειναι λιγο καλυτερα. Ακομα και αν παρεις Yamakasi ΤΩΡΑ αλλα με tempered glass παιζει να παρεις OC-able μοντελο λογω της χαμηλης ζητησης στα tempered glass. Δεν εχουνε ακομα περασει στα νεα (φτηνοτερα) ηλεκτρονικα.

Στο oc, δεν θυμάμαι seller, άλλα έδωσε -20$ για 2 και - 40$ για 3 (crossover pivot)!

Καλά δεν περιμένω και τίποτα τρελό, βασικα δεν περιμένω τίποτα, το βραδάκι θα πάρω μια crossover με pivot βάση. :)

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Crossover ριχνουνε γιατι πολυ απλα ειναι φουσκωμενες... ;)

H πρωτη crossover αγγελια μπηκε κατω απο 400 αν θυμαμαι καλα και μεσα σε 1-2 μερες πηγε 430-440... οποτε εχουνε ευρος να ριξουνε.

Το WoW ειναι κομμενο εδω κ 5 μηνες, με λενε Μιχαλη κ ειμαι καλα :hehe:

Βγαλε τωρα τα αυτοκολλητα κ κανε μια ποστια με την οθοναρα σου!!

Λολ... Ε καλα σε 5 μηνες θα τα βγαλω κι εγω... και θα νιωθω παλι οτι πηρα καινουργιο μονιτορ που θα ειναι πεντακαθαρο απο κατω... :p

Σύμπτωση κοίταζα και γω για τα συγκεκριμένα ips πριν λίγες μέρες. Θα είχα ψηθεί, αλλά δε μπορώ να παίξω λόττο με το τελωνείο. Άμα μου κάτσει ένας φωστήρας και μου το κοστολογήσει κάνα 500ρικο....

BTW δε πιστεύω να έχεις αφήσει τις ζελατίνες και από πίσω πάνω από τις χαραμάδες; Μη το ψήσεις το μονιτορ. Μεγειές και καλοδούλευτο!

1)Ολοι εις τας Ευρωπας (Βελγιο/Ιρλανδια/Αγγλια) τους εχουνε βαρεσει 60-110 euro τελωνειο. Η ευρωπη ειναι λιγο f41l στη φαση.

Τωρα και τελειως στεγνα να το δεις ακομα και με 400 ευρω (+100 τελωνειο) ειναι καλο deal... Ενας κακομοιρης Ιταλια (που για καποιο λογο δεν στελνουνε αυτοι) πλερωσε 110 ευρω ΕΞΤΡΑ shipping και τον τσιμπισανε και τελωνειο για +60-70... Τον λυπηθηκα...

2) :hehe:

3 days delivery in UK γράφει ένας από κάτω :p

Μακαρι! Eμεις στο... νοτιο UK πηραμε τις 2 βδομαδες παντως... :p

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.