Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

Και η ερωτηση του μ@κ@κα 3x24" Benq XL2411T h ena Yamakasi 27αρι 2560*1440 διαφορα τιμης οπως παει η δουλεια ειναι κατω των 140ευρω.Χωρις να βαλω και τελωνιο μεσα.

3x24 is triple the fun :);)

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο Κορεάτης από το προηγούμενο link μου έκανε νερά... μου ζήτησε +30$ για να μου το στείλει με EMS... ενώ με Fedex θα μου το έστελνε δωρεάν...

Μπορεί κάποιος να μου πει τι διαφορά έχουν μεταξύ τους αυτές οι δυο οθόνες;

QH270-IPSI Achieva ShiMian

ACHIEVA Shimian QH270-IPSB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο Κορεάτης από το προηγούμενο link μου έκανε νερά... μου ζήτησε +30$ για να μου το στείλει με EMS... ενώ με Fedex θα μου το έστελνε δωρεάν...

Μπορεί κάποιος να μου πει τι διαφορά έχουν μεταξύ τους αυτές οι δυο οθόνες;

QH270-IPSI Achieva ShiMian

ACHIEVA Shimian QH270-IPSB

Με τιποτα FEDEX!!!!! Μονο EMS για να γλυτώσεις το τελωνείο κατα 99% Και μην παρεις οθονη με tempered glass, αν μαζεψει σε σκονη θα ειναι ενοχλητικο διοτι θα φαίνεται μέσα στο γυαλι. Απο πωλητές σου προτεινω τον bigclothcraft, παρε την ιο φτηνη perfect pixel.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... για αυτό του είπα μόνο με EMS και μου ζήτησε 30$ παραπάνω!

Ποια ακριβώς εννοείς από τον bigclothcraft;

Αυτή από ότι βλέπω είναι χωρίς tempered glass (και έχει και ενσωματωμένα ηχεία). Έστειλα μήνυμα στον πωλητή και περιμένω απάντηση για το αν μπορεί να μου την στείλει αποκλειστικά με EMS.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... για αυτό του είπα μόνο με EMS και μου ζήτησε 30$ παραπάνω!

Ποια ακριβώς εννοείς από τον bigclothcraft;

Αυτή από ότι βλέπω είναι χωρίς tempered glass (και έχει και ενσωματωμένα ηχεία). Έστειλα μήνυμα στον πωλητή και περιμένω απάντηση για το αν μπορεί να μου την στείλει αποκλειστικά με EMS.

διαβασε τι εγραψα πιο πανω, ολες οι απαντησεις ειναι στο μηνυμα μου

Link to comment
Share on other sites

διαβασε τι εγραψα πιο πανω, ολες οι απαντησεις ειναι στο μηνυμα μου

Ναι sorry, τώρα πρόσεξα το Perfect Pixel που έγραψες..

Μόλις του έστειλα μήνυμα. Αν μου εγγυηθεί ότι θα την στείλει με EMS θα την παραγγείλω από αυτόν.

κανα λινκ για τις κορεατικες 30αρες???

http://www.ebay.com/itm/PerfectPixer-30-Yamakasi-300-Sparta-Multi-HDMI-1-4a-2560x1600-S-IPS-Monitor-/130857761790?pt=UK_Computing_ComputerComponents_Monitors&hash=item1e77bafbfe

Έγινε επεξεργασία από Indiko_Xoiridio
Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry, τώρα πρόσεξα το Perfect Pixel που έγραψες..

Μόλις του έστειλα μήνυμα. Αν μου εγγυηθεί ότι θα την στείλει με EMS θα την παραγγείλω από αυτόν.

Perfectpixer 30" Yamakasi 300 Sparta Multi HDMI 1 4A 2560x1600 s IPS Monitor | eBay

επειδη υπαρχει η ιδια σε φθηνοτερη Yamakasi 300 Sparta Multi 30INCH 2560x1600 Monitor D Sub DVI D HDMI Audio | eBay , το perfectpixel που δειχνεις αρχικα εχει το ρολο zero dead pixel ή ειναι η μαρκα αυτη? εχω μπερδευτει!

edit: temperd glass ειναι ολα τα 30αρια?

Έγινε επεξεργασία από redbighunter
Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry, τώρα πρόσεξα το Perfect Pixel που έγραψες..

Μόλις του έστειλα μήνυμα. Αν μου εγγυηθεί ότι θα την στείλει με EMS θα την παραγγείλω από αυτόν.

Perfectpixer 30" Yamakasi 300 Sparta Multi HDMI 1 4A 2560x1600 s IPS Monitor | eBay

επειδη υπαρχει η ιδια σε φθηνοτερη Yamakasi 300 Sparta Multi 30INCH 2560x1600 Monitor D Sub DVI D HDMI Audio | eBay , το perfectpixel που δειχνεις αρχικα εχει το ρολο zero dead pixel ή ειναι η μαρκα αυτη? εχω μπερδευτει!

edit: ολα τα 30αρια ειναι με temperd glass?

Link to comment
Share on other sites

To "leonidas" είναι πιο ακριβή έκδοση χωρίς glossy (αυτό υποθέτω σε ενδιαφέρει) με καλύτερο housing αλλά μόνο duallink dvi input.

`

γιατι τι παιζει με το duallink dvi input ?

edit: τωρα διαβασα οτι το μονιτορ μπορει να σου ερθει με μεχρι και 5 καμενα πιξελ! ειναι φυσιολογικο αυτο?

Έγινε επεξεργασία από redbighunter
Link to comment
Share on other sites

γιατι τι παιζει με το duallink dvi input ?

edit: τωρα διαβασα οτι το μονιτορ μπορει να σου ερθει με μεχρι και 5 καμενα πιξελ! ειναι φυσιολογικο αυτο?

Η φτηνότερη έκδοση (το 300 sparta ή πώς λέγεται) έχει εκτός από dual dvi, hdmi 1.4 κτλ.

Τα 5 καμένα pixel μπορεί να σου τύχουν άμα δε πάρεις "pixel perfect" (που πάνε κάνα 80ρι? πάνω). Άμα σκεφτείς ότι κάμποσοι από τους "σοβαρούς" κατασκευαστές έχουν και περισσότερα, μια χαρά είναι τα 5. (π.χ. apple για 30" 11 καμένα, dell τα non premium 6, HP 5 κτλ - source). Για να γίνω πιο κατανοητός σου λένε ότι μέχρι 5 pixel νεκρά (1 κέντρο + 4περιφεριακά) δε στην αλλάζουν. Παραπάνω στην αλλάζουν. Αλλά είναι joker η κατάσταση, δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου κάτσουν, ή μπορεί να σου κάτσει π.χ. 1 μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Η φτηνότερη έκδοση (το 300 sparta ή πώς λέγεται) έχει εκτός από dual dvi, hdmi 1.4 κτλ.

Τα 5 καμένα pixel μπορεί να σου τύχουν άμα δε πάρεις "pixel perfect" (που πάνε κάνα 80ρι? πάνω). Άμα σκεφτείς ότι κάμποσοι από τους "σοβαρούς" κατασκευαστές έχουν και περισσότερα, μια χαρά είναι τα 5. (π.χ. apple για 30" 11 καμένα, dell τα non premium 6, HP 5 κτλ - source). Για να γίνω πιο κατανοητός σου λένε ότι μέχρι 5 pixel νεκρά (1 κέντρο + 4περιφεριακά) δε στην αλλάζουν. Παραπάνω στην αλλάζουν. Αλλά είναι joker η κατάσταση, δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου κάτσουν, ή μπορεί να σου κάτσει π.χ. 1 μόνο.

μα στο perfectpixer ειναι τα μεχρι 5 καμενα πιξελ!:wall:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλασσικές κομπίνες, lol...Σου λένε ότι για να πάρεις zero defect πρέπει να τους ενημερώσεις και πάει +60$ π.χ. στο 27ρι. Άσχετο που λένε PerfectPixer ή perfect pixel πάνω... :p

αρα περνεις τον ¨λεωνιδα ¨ και απλα τους λες να ειναι zero defect ?

Link to comment
Share on other sites

αρα περνεις τον ¨λεωνιδα ¨ και απλα τους λες να ειναι zero defect ?

Πριν κάνεις την αγορά, συνεννοήσε με τον εκάστοτε πωλητή, ναι. Γιατί κάποιοι μπορεί να μη δίνουν αυτή την δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις την αγορά, συνεννοήσε με τον εκάστοτε πωλητή, ναι. Γιατί κάποιοι μπορεί να μη δίνουν αυτή την δυνατότητα.

το θεμα ειναι τι διαλεγουμε? leonidas or sparta?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχουν αλλαξει πολιτικη η εν λογο πωλητες αλλα νομιζω στελνουν μεσω DHL .Επισης στην τιμη που εχουν στο Ebay ειναι με τα μεταφορικα του Courier.

Οποτε (λεμε τωρα) αν καποιος απο αυτους δεχθει να στειλει με EMS θα πρεπει να ζητησετε και μειωση στην τιμη.

ο bigcloth ειναι καλος και αξιοπιστος πωλητης παντως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.