Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

δυστήχως δεν το σκέφτηκα να του το ζητήσω όταν έκανα την παραγγελία.οσο σκέφτομαι οτι έτσι που έγινε με 150 παραπάνω θα έπερνα dell u2713m τρελένομαι.Τέλως πάντων,στήν υγεία μου και εις άλλα με υγεία.:hm:

Link to comment
Share on other sites

Το panel αξιζει και η αναλυση 2560x1440 ειναι φοβερη.Πιστευω οτι εφοσον εφτασες μεχρι εδω καλο ειναι να την παρεις.

Επισης το ποσο ειναι υψηλο.Σε παρομοια περιπτωση με την οθονη που εχω, ειχε πει ο φιλος απο τον οποιο την αγορασα , οτι κανει 100$ και χρεωσαν 120 ευρω στον εκτελωνισμο.Το μονο που ζητησαν ηταν φωτοτυπια απο paypal η οποια μαγειρευτηκε καταλληλως...(feedex αν δεν κανω λαθος παλι) και την εφεραν στο σπιτι .

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα ζήτησαν εμαιλ απο αποδειξή paypal αλλιώς δεν γινόταν ο εκτελωνισμός μου είπαν.λογο οτι όπως μου είπαν ότι είναι απο ασία δεν το πιστέυουν σαν τιμή που αναφέρεται πάνω στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Μα ποσο τυχερός είμαι,πήρα την οθόνη τελικά σήμερα και ανακαλύπτω 2 κολλημένα πίξελ πράσινου χρώματος.το κακό είναι οτι το ένα είναι σχεδόν στο κέντρο οπότε λίγο δύσκολο να το αποφύγω να το βλέπω.λογικά δεν γίνετε αντικατάσταση για 2 πιξελ ε?πρώτη φορα μου τυχαίνουν κολλημένα πιξελ,υπάρχει περίπτωση να στρώσουν μόνα τούς?:wassat:

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα ζήτησαν εμαιλ απο αποδειξή paypal αλλιώς δεν γινόταν ο εκτελωνισμός μου είπαν.λογο οτι όπως μου είπαν ότι είναι απο ασία δεν το πιστέυουν σαν τιμή που αναφέρεται πάνω στο κουτί.

Εγώ πλέον, για καλό και για κακό, σπαώ την πληρωμή σε δύο δόσεις.

Η πρώτη δόση είναι ίση με το ποσό που έχω συμφωνήσει με τον πωλητή να αναγράφεται στο κουτί και το υπόλοιπο της πραγματικής τιμής το καλύπτω στη δεύτερη δόση.

Έτσι, ακόμα κι αν κάτσει στραβή, μπορώ να εμφανίσω την πρώτη πληρωμή από το Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον, για καλό και για κακό, σπαώ την πληρωμή σε δύο δόσεις.

Η πρώτη δόση είναι ίση με το ποσό που έχω συμφωνήσει με τον πωλητή να αναγράφεται στο κουτί και το υπόλοιπο της πραγματικής τιμής το καλύπτω στη δεύτερη δόση.

Έτσι, ακόμα κι αν κάτσει στραβή, μπορώ να εμφανίσω την πρώτη πληρωμή από το Paypal.

Πως το κάνεις αυτό; Μετά από συνεννόηση με τον πωλητή; Το δέχονται;

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις αυτό; Μετά από συνεννόηση με τον πωλητή; Το δέχονται;

Ναι, του λες ότι η πληρωμή θα έρθει σε δύο δόσεις. Ούτως ή άλλως την κάνεις με διαφορά λεπτών.

Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με κάποιον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρα, πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και η αφορμη ειναι οι 27" οθονες.

Εχω προσανατολιστει στην Achieva και ειμαι στο ψαξιμο για καποιο μοντελο της που να συνδιαζει κανα 2 πραγματακια οπως 0 πιξελ, ηχεια και στα ποσα hz θα ειναι.

Δεν ειμαι απαιτητικος απλα ειναι η περιοδος που θελω να αλλαξω την οθονιτσα που εχω και οπως κοιτουσα για καποια 27" επεσα πανω στον ντορο με τις συγκεκριμενες κορεατικες.

Η καρτα γραφικων που εχω ειναι μια Αsus Gtx 550 Τi ( GeForce GTX 550 Ti | Specifications | GeForce ) εχω δει καποιους να μιλανε για τα hz των οθονων, δεν ξερω μεχρι ποσα μπορω να ανεβασω με την συγκεκριμενη καρτα,μιας και οπως φαινεται οσο ποιο πολλα τοσο ποιο καλα.

Τελος αν υπαρχει καποιος που εχει παραγειλει κατι προσφατα ας πει την γνωμη του στο που πρεπει να επικεντρωσουμε την ερευνα ολοι οσοι ψαχνουμε.

Ευχαριστω τον Φροστ για την επικοινωνια κ την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

το βλέπω χλωμό να βρω με το βύσμα αυτο, είναι λίγο σπάνιο.

θα ψάξω ομως γιατί δε λέει να εχω καινούργια οθόνη κ να μη μπορω να τη χρησιμοποιήσω.:TD:

Πάρε το τροφοδοτικό και πήγαινε Κατουμα ή Βενιερη στο κέντρο. Ζήτα ένα με τα ίδια ρεύματα και αν δε βρεις βυσμα παρακαλεσε να σου πατεντάρει το παλιό απάνω στο καινούργιο, αν δε στο προτείνουν και οι ίδιοι. Έχω να πάω χρόνια απο'κει αλλά γενικά θυμάμαι πως ήταν πάντοτε ΠΟΛΥ εξυπηρετικοί.

/EDIT

Βιάστηκα και εκ των υστέρων είδα ότι λύθηκε το πρόβλημα. Όπως και να χει το αφήνω ως ιδέα. Αν κρίνεται off-topic θα το καταλάβω μάλλον... :D

Έγινε επεξεργασία από paravatis
Link to comment
Share on other sites

hmm

1) ειναι σημαντικη ποιοτικα η διαφορα απο 60 σε 120 hz που να δικαολογούν την μεγαλη διαφορα στην τιμη?

2)Πέρα απο 3d δυνατοτητες των 120 Hz, υπάρχουν και άλλες?

Η διαφορα φαινεται καθαρα στο gaming.Ο περιορισμος των 60hz εχει σαν αποτελεσμα να χανονται frames και να μην φαινεται απολυτα ομαλη η κινηση στα games.

Απο την αλλη τα 120hz σου δινει αυτη την ρευστοτητα στην κινηση αλλα θελεις (για τα 2560x1440 που παιζω εγω) πολυ δυνατο συστημα.

Προσωπικα για να ανεβασω το frame rate με την 7950 κλοκαρισμενη εχω βγαλει ολα τα antialiasing,anisotropic etc για να παρω οτι η καρτα μου δινει στα 2560x1440.Σιγουρα η αναλυση αυτη απο μονη της εχει τρελη διαφορα απο τα 1024ρ.

Link to comment
Share on other sites

1) θεωρεις οτι στην περιπτωση μου με q6600@3.3Ghz και με Gigabyte 660ti oc θα ανταποκρινομαι στα 120 Ηz?

2) Μπορεις να προτείνεις vfm επιλογη monitor 27'' για τα 60 Ηz και για τα 120 Hz?

Η αληθεια ειναι οτι η διαφορα στην τιμη 60 και 120Hz ειναι αρκετα σημαντικη, δε συμφωνεις?Αλλο να δεινεις 250 ευρω και αλλο 450.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Tο συστημα σου δυσκολο να πιασεις 120hz ακομα και σε 1024p.Τα μονιτορ που βαζεις ειναι απο Κινα οποτε να υπλογιζεις και το ενδεχομενο να περασουν τελωνειο και να σε παει ...Και ολα αυτα που βαζεις ειναι 60hz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μέσα στις επόμενες ημέρες λέω να παραγγείλω αυτήν εδώ.

Μιας και από ότι αναφέρει στην περιγραφή η onboard gpu της μητρικής δεν επαρκεί, τι κάρτα γραφικών να κοιτάξω ώστε να σηκώνει άνετα την 27άρα, μια Dell 2410 και μια LG 21";

Όσο πιο οικονομική γίνεται..

:)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5106]Indiko_Xoiridio[/MENTION]

Αν θες απλα για "υποστηριξη" οποιαδηποτε απο αυτες που λενε σε καλυπτει

deal_pixel3.jpg

By the way για οποιον ενδιαφερεται...

Οι κορεατικες 30αρες (Οι γνωστες 300 Sparta :p στα 2560*1600) ειναι αρκετο καιρο τωρα, κατω απο τα 400 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.