Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

Επειδη την εχω η οθονη ειναι φανταστικη.Παιζει και με ατι και με nvidia στα 120hz και πλεον παιζει και με sli 120hz.

Πολλα τα λεφτα,εγγυηση εχει αλλα οι χρονοι θα πανε στον θεο με επιστροφη κορεα κτλ αλλα η οθονη κολολεει.

να παιζεις battlefield 3 σε 1440p με 120hz ειναι το κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

κατι που να δουλευει?:-O:-O

να σκασω 600αρια για dell δεν λεει

Σε 27αρι ips μονο αν πας σε κατι τετοιο αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο IPS27' 1920x1080 επειδη το θελεις για monitor που θα καθεσαι κοντα. Αλλιως ηρθε ο καιρος να αλλαξεις GPU!

Link to comment
Share on other sites

Ένα σετ ερωτησεων για τα Yamakasia - Achiva - Crossover

1. Αν πει κανείς ότι μπαίνει στη διαδικασία και αντί να πάρει ένα Dell 2412 να παει σε κορεάτικο είναι καλυτέρα να περιμένει να βρει 120ΗZ πανελ?

2. MΕ 660ti θα ειμαι οκ?

3. Είναι glossy όλα? - Το tempered glass που λένε είναι απλα γυαλι από πανω?

4. εχει πολλες αντανακλασεις

5.τα μοντελα SE της yamakasi εχουν διαφορες?

6. ποιο από όλα αυτά είναι το best value for money

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για 120hz υπολογισε 577$(μεσα και τα εξοδα αποστολης) για την οθονη και οσα δωσεις στο τελωνειο.Πολυ υπομονη βεβαια χρειαζεται λογο πολυ μικρης διαθεσιμοτητας.Για 60hz νομιζω παει κοντα στα 300$ και βεβαια μεγαλη διαθεσιμοτητα.

Δεν χρειαζεται να παρεις perfect pixel επειδη ετσι και αλλιως ειναι πολυ μεγαλη η οθονη και μερικα pixel να ειναι κολλημενα δεν προκειται να τα δεις ποτε.

Επειδη για να πιασεις τα 120hz χρειαζονται μικροκολπακια με custom drivers-προγραμματα μπορει σε μερικα παιχνιδια να βλεπεις μονο 60hz.To battlefield3 παιζει 120hz αλλα το diablo3 οχι πχ.

Η οθονη ειναι glossy ,δεν ενοχλει ιδιαιτερα αρκει (προσωπικη μου αποψη) να μην ειναι ο η/υ κοντα στο παραθυρο και αντανακλα ο ηλιος.Η ποιοτητα στην εικονα ειναι φοβερη αν και της HP (ισως επειδη δεν ειναι glossy) την θεωρω καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

το πιο πι8ανό με αυτές που δεν είναι τελειες είναι να μη βρεις ποτέ κάποιο καμμένο ( εγω δεν εχω ενοπίσει κανένα μέχρι τώρα) αλλά να έχουν λίγο bleeding .

οι non-perfect βγαίνουν λίγο πάνω απο 300$ (335$ έδωσα εγώ) και έρχεται στην πόρτα σου. αν είσαι λίγο τυχερός θα γλυτώσεις τελωνείο:crazy_pilot:

το γυαλί μπροστά δεν ενοχλεί εκτός αν έχεις το φως ακριβώς πίσω σου. το μόνο κακό που είδα εγώ είναι η βάση της οθόνης (catleap) η οποία είναι "λιγη" . κουνιέται η οθόνη με το παραμικρό. ίσως οι άλλες να είναι πιο σταθερές.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η δική μου Achieva Shimian (μέσα σε 4 μέρες) από τον dream-seller...

Κόστος 220€, καθόλου τελωνείο, ΦΠΑ ή Fedex!

Η οθόνη είναι φοβερή, δεν εντόπισα κανένα dead/stuck pixel...

Best buy αναμφισβήτητα!!!

ΥΓ: Μένω Μόναχο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά με το τελωνείο τι γίνεται; ότι κάτσει; Δηλαδή μπορεί να πληρώσεις 100+ ευρώ, μπορεί να μην πληρώσεις και καθόλου;

Ποιες ενέργειες είναι καταλληλότερες για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να το αποφύγεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρχίσατε να με βάζετε και εμένα στην πρίζα, υπάρχει καμία άλλη διαφορά σε αυτές τις δυο εκτός από τα ενσωματωμένα ηχεία;

YAMAKASI CATLEAP Q270 27" LED 2560X1440 In-speaker Monitor + Tempered glass

New YAMAKASI CATLEAP Q270 SE 27" LED 2560X1440 Computer Monitor + Tempered glass

Όταν γίνει η παραγγελία γράφω μήνυμα στον πωλητή και του αναφέρω να την δηλώσει 50$ και να την στείλει με EMS, σωστά;

Και κάνω και μια προσευχή στο Βούδα να μην περάσει τελωνείο... :p

Ήρθε και η δική μου Achieva Shimian (μέσα σε 4 μέρες) από τον dream-seller...

Αυτήν αγόρασες; Τι διαφορά έχει με αυτές που πόσταρα παραπάνω;

Έγινε επεξεργασία από Indiko_Xoiridio
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν αγόρασες; Τι διαφορά έχει με αυτές που πόσταρα παραπάνω;

Αυτή ακριβώς.

Η διαφορές είναι πως η δική μου δεν έχει ηχεία (οι οπές των ηχείων στην πλάτη της οθόνης υπάρχουν μεν αλλά δεν φέρει ηχεία η οθόνη) και δεν έχει tempered glass. Την προτίμησα χωρίς γυαλί γιατί υπήρξαν περιπτώσεις όπου μαζεύτηκε σκόνη κάτω από το γυαλί και δεν είναι και ότι καλύτερο...

Κατά τ' αλλα οι οθόνες είναι ίδιες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολους,αυτο ειναι το πρωτο μηνυμα μου στο the lab και δυστηχος δεν ειναι και πολλη ευχαριστο.ξεθαψα το θεμα για να πω οτι παραγγειλα την shimian απο dhsummer και ηρθε χθες με fedex,το θεμα ειναι οτι δυστηχος μου ζηταν το παρανοικο κατα την αποψη μου ποσο το 165 ευρο για εκτελωνισμο για μια οθονη που εχει 220 ευρο:rant:.τι πιστευετε ρε παιδια οτι πρεπει να κανω? να την στειλω πισω και να πληρωσω μεταφορικα για κορεα αερα?γιατι για να πληρωσω 165 μονο για εκτελωνισμο δεν το κοβω.μου κοψαν ολη τη χαρα τελικα μπραβο τους.

Link to comment
Share on other sites

μπρος γκρεμος και πίσω ρέμα δηλαδη.τουλάχιστον τα 80 που ειναι αμοιβή εκτελωνισμού θα μπορέσω να τα γλυτωσω τουλάχιστον άραγε άμα πάρω τηλ στο τελωνείο και κάνω μονος μου με καποιο τρόπο τον εκτελωνισμό.το γαμοτο είναι οτι ειμαι και απο επαρχεία και δεν μπορώ να παω στο τελωνείο ο ίδιος.:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,αυτο ειναι το πρωτο μηνυμα μου στο the lab και δυστηχος δεν ειναι και πολλη ευχαριστο.ξεθαψα το θεμα για να πω οτι παραγγειλα την shimian απο dhsummer και ηρθε χθες με fedex,το θεμα ειναι οτι δυστηχος μου ζηταν το παρανοικο κατα την αποψη μου ποσο το 165 ευρο για εκτελωνισμο για μια οθονη που εχει 220 ευρο:rant:.τι πιστευετε ρε παιδια οτι πρεπει να κανω? να την στειλω πισω και να πληρωσω μεταφορικα για κορεα αερα?γιατι για να πληρωσω 165 μονο για εκτελωνισμο δεν το κοβω.μου κοψαν ολη τη χαρα τελικα μπραβο τους.

σου έκατσε στραβή .

με fedex ρε συ ήταν το πιο πιθανό να σταματήσει τελωνείο. έπρεπε να την πάρεις με ΕΜS :yes4: .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.