Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

πωωωωωωωωωωωωω με τρώει η τσέπη μου τώρα :computer:

Παιδιά επειδή είμαι στο τσακ

29" ACHIEVA Shimian FH2900-IPSMS 21:9 2560x1080 HDMI S-IPS LED Monitor | eBay

29" ACHIEVA Shimian FH2900-IPSMS 21:9 2560x1080 HDMI S-IPS LED Monitor | eBay

H διαφορά είναι στο τρόπο αποστολής;

Link to comment
Share on other sites

Από amazon κανείς ξέρει τι παίζει? με τελώνια και λοιπά?

[ame=http://www.amazon.com/QNIX-QX2710-LED-Evolution-2560x1440/dp/B00CI3EQA2/ref=cm_cr_pr_product_top]Amazon.com: QNIX QX2710 LED Evolution ll 27" 27 inch 2560x1440 Samsung PLS (LG IPS) Matt Screen Panel PC Monitor *Perfect Pixel: Computers & Accessories[/ame]

Την έχω βρει νομίζω καλύτερη τιμή για πείτε αν αξίζει και τα ρίσκα από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

πωωωωωωωωωωωωω με τρώει η τσέπη μου τώρα :computer:

Παιδιά επειδή είμαι στο τσακ

29" ACHIEVA Shimian FH2900-IPSMS 21:9 2560x1080 HDMI S-IPS LED Monitor | eBay

29" ACHIEVA Shimian FH2900-IPSMS 21:9 2560x1080 HDMI S-IPS LED Monitor | eBay

H διαφορά είναι στο τρόπο αποστολής;

Τιμησε το !!!!!!!!!!!!!!!

O φθηνος ειναι ετοιμοπαραδοτος.Ο αλλος μετα απο 20nov

Επισης ειναι τσεκαρισμενα.Αν ειχα τα φραγκα θα την επαιρνα για 4η διπλα απο το portrait surround οθοναρα φαινεται.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε λίνκ με την καλύτερη/ες από ποιότητα κατασκευής κινέζικη 27αρα; Nα είναι ματ και να συνοδεύεται από κάποιο φινίρισμα/εμφάνιση. Θα'θελα και μικρό bezel αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες...ψάχνω σύμφωνα με υποδείξεις του [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] να αντικαταστήσω την 2407 (6 χρόνια τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή: New 27" Perfect Pixel Crossover 27QW IPS LED 2560x1440 QHD Monitor DVI-D AH-IPS | eBay

Τον εμπιστευόμαστε τον συγκεκριμένο;

Από ότι εχω διαβάσει ειναι καλός seller, για την οθόνη δεν έχω ιδέα αν αξίζει.. Μπορει κανεις να μας διαφωτίσει?

Link to comment
Share on other sites

πωωωωωωωωωωωωω με τρώει η τσέπη μου τώρα :computer:

Παιδιά επειδή είμαι στο τσακ

29" ACHIEVA Shimian FH2900-IPSMS 21:9 2560x1080 HDMI S-IPS LED Monitor | eBay

29" ACHIEVA Shimian FH2900-IPSMS 21:9 2560x1080 HDMI S-IPS LED Monitor | eBay

H διαφορά είναι στο τρόπο αποστολής;

Υπενθυμίζω. <<Οι τιμές περιλαμβάνουν την αξία του αντικειμένου, τα μεταφορικά ΚΑΙ την ασφάλεια, αν υπάρχει>>.

1)Μέχρι 35€ και δώρο, ατελώς

2)Απο 35-150€ -> ΦΠΑ

3) 150€+ -> ΦΠΑ + Δασμοί.

Οπότε, προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνομαι και εγώ τελευταία για μια 27άρα, και αφού είδα τις τιμές 700+ από Ελλάδα, είπα να το γυρίσω στις κορεάτικες που αλήθεια είναι ότι είναι δελεαστικές και οικονομικά αλλά και εμφανισιακά!

Έτσι είπα να πάω σε αυτή

Achieva Shimian QH2700 Ipsms Edge 27" Monitor LED LG AH IPS Panel 2560x1440 HDMI | eBay

που έχει και hdmi και κυρίως λόγω εμφάνισης. Επίσης μου άρεσε και αυτή

New Crossover 27QW HDMI IPS LED 27" LG AH IPS 2560x1440 QHD DVI D VGA PC Monitor | eBay

Επικοινώνησα λοιπόν με τον πωλητή να δω τι παίζει με μεταφορικά, εγγυήσεις, perfect pixel, κλπ.

Η απάντηση του ήταν η εξής:

1) No pixel perfect monitor. 1~2 just tiny pixels

2) EMS, mark as gift, USD 150 ? indicated on EMS document is possible.

(από $20 που χρεώνει κανονικά!)

3) 5~10 working days.

but GREECE CUSTOMS are crazy.

You may have to pay 100 EURO for importing tax or duty.

και εσείς τσακώνεστε για το αν χρεώνουν ή δεν χρεώνουν και πόσο οι τελωνάδες!

Τέλος πάντων, κάπου εκεί κόλλησα, έχω ρωτήσει κάνα-δυο ακόμα να δω τι παίζει, αλλά ψάχνοντας βρήκα και αυτή:

IIYAMA 68.6cm (27 "") XB2779QS 16:9 DVI HDMI DP-S1... - Easy Buy World

Όμορφη, φουλ εξοπλισμένη, Ιαπωνική, από Ελλάδα και με εγγύηση!

Και λέω τώρα. Το ρισκάρω να δώσω 300Ε στο ebay, να μου έρθει κάνα 150άρι μεταφορικά και φόροι/εκτελωνίσεις, και αν έχει και 5-6 καμμένα pixel ή όποιο άλλο πρόβλημα να πρέπει να την στείλω πίσω με δικά μου μεταφορικά, ή να δώσω ένα 250άρι παραπάνω και να έχω (σχετικά) το κεφάλι μου ήσυχο;;;

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι θα στη στείλει με EMS και θα δηλώσει αξία 150$, δε θα σε χρεώσει 150$ μεταφορικά. Ούτε ο ίδιος να στην έφερνε δε θα ζητούσε τόσα :p

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Να σωστα, λάθος διατύπωση δική μου, αυτό που ήθελα να πω ειναι αυτό που αναφέρω στο τέλος, μη μου βγουν όλα μαζί κανά 150€ παραπάνω, απο τα $20 που υπολογιζω ως μεταφορικα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το 29ρι δεν αξίζει να πάρεις άμα είναι να σου βγει πάνω από 4 κατοστάρικα. Στα 450 παίζει στο ελλαδισταν το LG. Άσε που στα ίδια $$ παίζει και το 30ρι δεσεξέρογλου ζέμπρα 2560x1600.

Link to comment
Share on other sites

είναι να προβω στην αγορα του μονιτορ

New 27" Crossover 27QW IPS LED 2560 x1440

New 27" Crossover 27QW IPS LED 2560 X1440 QHD Monitor DVI D AH IPS Panel | eBay

απο τον σελλερ bigclothcraft

του εστειλα μνμ και του ειπα με τι μεθοδους στελνει και μου απαντησε ems,dhl

ems είναι υπηρεσια του ελτα. είναι το αντιστοιχο πορτα-πορτα που ισχυει για το εσωτερικο. για το εξωτερικο ειναι το ems που προειπα.

επειδη τυγχανει να δουλευω στα ελτα, δεν εχουμε τυχει περιπτωσης που το ems πρεπει να πληρωσει τελωνείο. καποια ems ερχονται με την λεγόμενη διασάφιση τα οποία είναι η λεγόμενη αντικαταβολή στα οποία λογικό είναι οτι πρέπει να πληρώσει ο παραλήπτης.

οπότε θα κανω την αγορά και θα στείλω και μνμ στον συγκεκριμένο σελλερ να το ταχυδρομήσει με ems.

μια ερώτηση θέλω να κάνω αν η συγκεκριμένη καρτα υποστηρίζει την οθόνη αυτή.

http://www.skroutz.gr/s/4037100/PowerColor-Radeon-R7-250-1GB-OC.html

Έγινε επεξεργασία από kristos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλήθεια, με την υποστήριξη καρτών τι παίζει; Μια κάρτα πρέπει απλώς να υποστηρίζει αναλύσεις 2560x1440 και άνω ή παίζουν και άλλα πράγματα; Βασικά την gtx 670 έχω φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Και μια απορία ακόμα, μια είσοδος DVI-D αρκεί ή είναι καλό να έχει και HDMI (και vga); Γιατί έχουν αρκετά μεγάλες διαφορές οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το 29ρι δεν αξίζει να πάρεις άμα είναι να σου βγει πάνω από 4 κατοστάρικα. Στα 450 παίζει στο ελλαδισταν το LG. Άσε που στα ίδια $$ παίζει και το 30ρι δεσεξέρογλου ζέμπρα 2560x1600.

Για αυτό δεν ξέρουμε τίποτα παραπάνω.Με ψήνει τρελά η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.