Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

πήρε το μάτι μου στο γερμανικό amazon ότι έχουν αρχίσει να εμφανίζονται Ευρώπη τα κορεάτικα, αποστολέας το amazon, πωλητής κάποιος άλλος. Shimian ήταν αυτά που είδα, οπότε όσοι ενδιαφέρεστε για τέτοια να κοιτάτε και Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έναν Ιταλό

ips 2560x1440 | eBay

o οποίος μάλλον μεσολαβεί γιατί στη περιγραφή λέει αυτό

FOR INTERNATIONAL BUYER

The monitor will be shipped from our Korean supplier.

Upon delivery to the carrier must pay the customs fees which amounted to 30.00 euro generally about.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έναν Ιταλό

ips 2560x1440 | eBay

o οποίος μάλλον μεσολαβεί γιατί στη περιγραφή λέει αυτό

Του συγκεκριμένου του έχω "μιλήσει" στο παρελθόν και στην αλληλογραφία που ανταλλάξαμε ουσιαστικά μου επιβεβαίωσε το παραπάνω οτι δηλαδή λειτουργεί ως ενδιάμεσος και τα εμπορεύματα έρχονται απο κορέα οπότε λογικά θα υπάρξουν χρεώσεις τελωνείου εφόσον συνοδεύονται απο όλα τα τιμολόγια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Φορουμίτες καλησπέρα.

Σκόνταψα στο thread ψάχνοντας για QNIX/X-STAR/YAMAKASHI monitors και πραγματικά σας ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες. Μου λύσατε τα χέρια και απαντήθηκαν πολλά απο τα ερωτήματα που είχα για μεταφορικά, πωλητές και την όλη διαδικασία της αγοράς απο Κορέα.

Παρήγγειλα, λοιπόν, απο e-bay ενα ACHIEVA Shimian QH270 σήμερα και περιμένω την ειδοποίηση απο το σπήλαιο με τα τελώνια, αν πάνε όλα καλά, εντός 10 εργάσιμων.

Μόλις το παραλάβω θα αναρτήσω φώτο, εντυπώσεις και overclocking results.

Έγινε επεξεργασία από Errer
Link to comment
Share on other sites

Φορυμίτες καλησπέρα.

Σκόνταψα στο thread ψάχνοντας για QNIX/X-STAR/YAMAKASHI monitors και πραγματικά σας ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες. Μου λύσατε τα χέρια και απαντήθηκαν πολλά απο τα ερωτήματα που είχα για μεταφορικά, πωλητές και την όλη διαδικασία της αγοράς απο Κορέα.

Παρήγγειλα, λοιπόν, απο e-bay ενα ACHIEVA Shimian QH270 σήμερα και περιμένω την ειδοποίηση απο το σπήλαιο με τα τελώνια, αν πάνε όλα καλά, εντός 10 εργάσιμων.

Μόλις το παραλάβω θα αναρτήσω φώτο, εντυπώσεις και overclocking results.

Καλώς να την δεχτείς φίλε. Είναι ωραίο οι νέοι χρήστες να ξεζουμίζουν τα θέματα πρωτού αρχίσουν να πυροβολούν με ερωτήσεις :T:

Link to comment
Share on other sites

Το Achieva έφυγε απο Κορέα σήμερα. Στον πωλητή πρέπει να έχω γράψει 3 μέηλ που λένε ξεκάθαρα οτι θέλω EMS shipping. Νομίζω πως έστειλε με κούριερ τελικά, αφού το notification έγραφε International Expedited Shipping. Για επιστροφή το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν μερικές μέρες Glossy, αποστολή με ΕΜS. Στα 280 τελική χωρίς τελώνια και λοιπά:happy2:.

Zero dead-stuck-bright pixel και από εικόνα απλά δεν υπάρχει. Η αλλάγή για μένα ήταν τεράστια καθότι το προηγούμενο ήταν ΤΝ Full HD monitor.

Έγινε επεξεργασία από siegfried_gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απλα να πω οτι (εδω και καμποσο καιρο) δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος να ασχολειστε ΜΟΝΟ με ebay+κορεα. Αρκετοι πωλητες εχουν εμφανιστει και σε Ευρωπας αλλα και μεσω amazon.

Φυσικα, παιζει να ειναι και κατιτις ακριβοτεροι (νταξει ορισμενοι ειναι φαρμακεια π.χ. 400+ λιρες το achieva shimian, δεν μιλαω για αυτους) αλλα υπαρχουν καλουλες επιλογες με +10-70 ευρω... που για την φαση αποφευγω "καρδιοχτυπια στο τελωνειο" ισως να αξιζει για καποιους.

Τις προαλλες ειχα πετυχει επισης κατι acer/benQ 27" 2560x1440 amazon με 300-κατι...

Link to comment
Share on other sites

*FOR INTERNATIONAL BUYER

The monitor will be shipped from our Korean supplier.

Upon delivery to the carrier must pay the customs fees which amounted to 30.00 euro generally about.*

Αυτο από το description στα 2 πρώτα link (ίδιος seller)

Link to comment
Share on other sites

*FOR INTERNATIONAL BUYER

The monitor will be shipped from our Korean supplier.

Upon delivery to the carrier must pay the customs fees which amounted to 30.00 euro generally about.*

Αυτο από το description στα 2 πρώτα link (ίδιος seller)

Δεν το προσεξα:whip:

Μεσολαβητης ο Ιταλος, αρα ακυρο:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε γλίτωσα από τα αδηφάγα τελώνια. 120 ευρώ για ένα μόνιτορ που το αγόρασα 180... Τέσπα. Ξύδι.

Στο δια ταύτα λοιπόν. Achieva Shimian QH270, τρομερό πάνελ με ελάχιστο backlight bleed στην κάτω αριστέρα γωνία. Πολύ ζωντανά χρώματα, 0 dead pixels και με λίγο calibration πλησιάζει την Thunderbolt ενός φίλου. Τα αρνητικά τώρα. Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν ανεβαίνει πάνω από 65Hz, Ο λόγος είναι το PCB που φοράει. Ο μόνος τρόπος που υπάρχει να την ανεβάσω στα 120 είναι ενα PCB απο Overlord που κοστίζει 200$. I'll pass thank you very much. 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

ladies and gentlemen, ξεθαβω αυτο το θεμα, γιατι ενδιαφερομαι για κορεατικο, οχι μονο 1440p αλλα και 4Κ. 
σκεφτομαι κατι τετοιο, http://www.ebay.com/itm/BNWB-AMH-A399U-39-3840-X-2160-16-9-UHD-Real-4K-LED-Monitor-60Hz-DP1-2-HDMI-2-0-/331522372179?hash=item4d3045f253:m:mFSNFIPHweT-CHKiQMMVViQ
 

 που το εκαναν review, στο tek syndicate, και λενε πολυ καλα λογια. 

αλλιως 27-28'' σε 1440p

 

εχει αγορασει κανεις τελευταια κατι απο κορεατικα μονιτορ? να εχουμε καμια προσφατη ενημερωση σχετικα με τις παραγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.