Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

Φανταζομαι οτι εκανες ολη την διαδικασια ετσι? Ενεργοποιηση test mode, custom res... κλπ κλπ

Δεν πηγες στο display properties και αναφωνησες "ααα παει μεχρι 60..."

Δεν εισαι καμμια κουλομαρια...

edit: με το bleeding εχουνε ενα θεματακι οι συγκεκριμενες αλλα δεν ειναι μεγαλη φασαρια να το δαχτυλιασεις μονος σου οταν ξεβαρεθεις.

Ναι βρε με το CRU παιδευόμουν. Για το δαχτύλιασμα τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Λογω του οτι ειναι (νομιζω) edge lit τα συγκεκριμενα, το bleeding ειναι 99% κατασκευαστικο θεμα... Καποιος Κορεατης chroma, παρασφιξε κατι στο πλαισιο ή στα LED strips και κανει το bleeding. Το ανοιγεις, κοιτας την μερια που εχει bleeding και βαζεις zzzzελοτεηπ για να μην κανει επαφη με το μερος του panel. Κατα πασα πιθανοτητα φτιαζει.

το actual ειναι στο 11-13 video.

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Πςςς..είναι μανούρα να το κάνεις βίδες.

Νταξει ρε παιδι μου, οθονη ανοιγεις.... δεν συναρμολογεις καρεκλα ΙΚΕΑ... Αν ηταν ολα απλα θα μπορουσε να το κανει κι ο Αστρομπαλος, αντ'αυτου να τον εχετε να ποσταρει γατες και να παρακολουθει μη βγει κανεις off topic στο ΠΟΘ... :victory:

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρε παιδι μου, οθονη ανοιγεις.... δεν συναρμολογεις καρεκλα ΙΚΕΑ... Αν ηταν ολα απλα θα μπορουσε να το κανει κι ο Αστρομπαλος, αντ'αυτου να τον εχετε να ποσταρει γατες και να παρακολουθει μη βγει κανεις off topic στο ΠΟΘ... :victory:

Ναι δίκιο ρε οκ. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Κι ο πωλητής αυτό μου πρότεινε, κάντη βίδες και φτιάχτη μόνος σου και μη μας ζαλίζεις τα παπάκια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου εχει bleeding κατω αριστερα αλλα ο μονος τροπος να το δεις ειναι να κλεισεις ολα τα φωτα και να βαλεις να παιξει κατι πολυ σκοτεινο. Με ρεαλιστικη χρηση ειναι σαν να μην υπαρχει bleed.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι την πάτησα. Από ότι φαίνεται τα μοντέλα με d-port δεν ανεβαίνουν. Meh..

d-port = display port???

Ρε θειο, αυτη που εβαλες στο λινκ πισω δεν πηρες? (Σκετο DVI ειχε)

Αν εχει κι αλλες εισοδους, εχω την εντυπωση οτι αλλαζουνε τα ηλεκτρονικα στο μονιτορ και δεν σηκωνουνε πλεον oc.

Νομιζω οτι μονο το dvi μπορει στην παρουσα φαση να δωσει αρκετο bw για 1440p@120Hz

Link to comment
Share on other sites

Δε μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι θα χει διαφορά. Περιμένω ένα display port καλώδιο μπας και κάνει τίποτα αλλά αμφιβάλω τα μάλα. Την βλέπω να φεύγει για αγγελία. Όχι ότι τα χρειάζομαι τα 100 ή τα 120hz.. αλλά έτσι για το γαμώτο.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι θα χει διαφορά.

Eιναι το πρωτο πραγμα που παρατηρησαν ολοι οταν ξεκινησε η ιστορια με τις yamakasi και πηγε ο πρωτος "μαγκας" να παρει την multiport... :p

Καλα οταν μιλαμε οτι κοστιζει οσο 1 γραναζι απο το campagnolo rear der σου δεν σε λυπαται κανεις... αλλα ετσι για την κουβεντα... :p

Link to comment
Share on other sites

Δε μου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι θα χει διαφορά. Περιμένω ένα display port καλώδιο μπας και κάνει τίποτα αλλά αμφιβάλω τα μάλα. Την βλέπω να φεύγει για αγγελία. Όχι ότι τα χρειάζομαι τα 100 ή τα 120hz.. αλλά έτσι για το γαμώτο.

Mην βάλεις αγγελία καθόλου(Μεγάλη μανούρα-φασαρια) κανε τον κόπο απλά και στείλε μου ένα pm.:whistling Ετσι να σε απαλλάξω από τον πόνο σου άγιες μέρες που είναι.:innocent:

Υ.Σ μιλάω σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω οτι γίνεται εν μέρη ένας χαμός απο οθόνες κτλ. οι οποίες δεν είναι επώνυμες κτλ αλλά έχουν καλές αναλύσεις και ξανά κτλ.

Οπότε αντί να δώσω 200€ στον υπολογιστή που ετοιμάζω για οθόνη υπολογιστή και θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο απο 1920x1080 (έχω την 50" άρα απο πάνω στο γραφείο μου τηλεόραση με Full HD ,οπότε κλάιν!)

Τι προτείνετε απο υψηλά μοντέλα και καλά; Γιατί αν είναι κάτω των 300€ δεν με χαλάει ;):neo:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.