Jump to content



27" S-IPS 2560x1440 με 300 ευρω στην πορτα σας...


Recommended Posts

Κάνε νεο θέμα. Εδώ μιλάμε για Κορεάτες μόνο

μα για αυτό το λέω,δεν θέλω να πάρω επώνυμη,θέλω κάτι σαν αυτό που είπατε με Qnix και τέτοια που έχουν μεγάλες ίνστες και υψηλή άναλυση ... (με άρεσε και αυτή της karmen που είναι πολύ wide..):daisy:

Link to comment
Share on other sites

Ok update για την Qnix. Με το display port cable παίζει μέχρι και 89hz. Είμαι σίγουρος ότι παίζει και παραπάνω απλά ότι και να βάλω στο CRU πάνω από 89 δε το εμφανίζει στη λίστα μετά από reboot. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ok update για την Qnix. Με το display port cable παίζει μέχρι και 89hz. Είμαι σίγουρος ότι παίζει και παραπάνω απλά ότι και να βάλω στο CRU πάνω από 89 δε το εμφανίζει στη λίστα μετά από reboot. Καμία ιδέα;

Overclocking Quick Start Guide

Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα, μάλλον αύριο.

Ναι αυτό ακολούθησα κι εγω.

Εγω με ATI που το εκανα επιασε κανονικα.Τρεχεις πρωτα το atikmdag-patcher και μετα κανε ενα reset all στο CRU.Reboot και περνας καινουργια αναλυση απο CRU.

Μην ξεχασεις να αφαιρεσεις το tick απο το include extension block και το 120hz να παει πρωτο. reboot

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Update.. ακόμα δεν έχω αξιωθεί να την ανοίξω.. επίσης δεν έχω αξιωθεί να ψάξω γιατί δεν ανεβαίνει πάνω από 89hz με το display port.

Πάμε στο παράδοξο τώρα. Τα ηχεία της δουλεύουν μόνο όταν χρησιμοποιείς DVI, με το displayport δε παίζουν. Dafq?

Τώρα που το ξανασκέφτομαι.. το displayport μεταφέρει κι ήχο.. ίσως γιαυτό. Αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο. Meh, πρέπει να το ψάξω.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

LOL, δεν έχω ηχεία πλέον στο PC μιας κι είμαι με ακουστικά συνήθως, οπότε μια χαρά με βόλεψαν τα ηχειάκια της.

Και το βρήκα το πρόβλημα, μόνο σε ένα από τα δύο displayport της VGA παίζει ήχος. Όλα κομπλέ :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω βρει αυτή:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=111088789065

1) Έχει κανείς εμπειρία με τον πωλητή? Έχει πουλήσει πολλές.

2) Γενικά αξίζει τα παραπάνω λεφτά το perfect pixel ή όχι?

3) Υπάρχει άλλη κορεάτικη με ίδιες προδιαγραφές που να είναι καλύτερη? Ενδιαφέρομαι και για ocing.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω βρει αυτή:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=111088789065

1) Έχει κανείς εμπειρία με τον πωλητή? Έχει πουλήσει πολλές.

2) Γενικά αξίζει τα παραπάνω λεφτά το perfect pixel ή όχι?

3) Υπάρχει άλλη κορεάτικη με ίδιες προδιαγραφές που να είναι καλύτερη? Ενδιαφέρομαι και για ocing.

Θα σου πω για το 2) επειδή και εγώ ψάχνομαι :

Αντιγραφή απο faq ocn : Q: Is it worth it to buy a pixel perfect monitor?

A: No. All evidence as of now suggests that probability of receiving a monitor with no or little dead pixels is random, even if purchasing a 'pixel perfect' monitor. It seems that it is a marketing ploy for them to get more money.

Επίσης στο site αυτό θα βρείς τις απαντήσεις για το 1) και 3)

Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω να παρω μια κορεατικη αλλα με φοβιζει το εξτρα κοστος του τελωνιου γιατι αν ειναι να δωσω 300 + 150 φορο, καλυτερα να δωσω 500 και να παρω επωνυμη απο εδω.

Ειναι και μεγαλο δυστηχως το δεμα που δυσκολα περνα απαρατηρητο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=141]ababapanos[/MENTION] αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα βρείς λύσεις σε αυτό το πρόβλημα.

Εγώ έριξα λίγο μελέτη στο OCN και τελικά Δευτέρα λέω να παραγγείλω την απλή qnix απο accessorieswhole στα 240 ευρώ. Ο πωλητής μου ζήτησε 10usd extra για ems. Κανονικά λέει στέλνει με fedex (καλά είναι πιο ακριβό το ems απο την fedex???)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια απο τους πιο εμπειρους, τι διαφορα υπαρχει μεταξυ αυτων των δυο απο τον ιδιο πωλητη? Εκτος απο το οτι η μια γραφει ειναι 6ms και η αλλη 8ms... υπαρχει μηπως αλλη και με 5ms?

http://www.ebay.co.uk/itm/QNIX-QX2710-LED-Evolution-ll-Matte-Perfect-Pixel-27-2560x1440-PC-Monitor-/111088789065?

QNIX Tempered Glass QX2710 LED Evolution ll 27" 2560x1440 SAMSUNG PLS PC Monitor | eBay

Και τελος αν υπαρχει η QNIX σε gloss αντι για mate ?

Έγινε επεξεργασία από ababapanos
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια απο τους πιο εμπειρους, τι διαφορα υπαρχει μεταξυ αυτων των δυο απο τον ιδιο πωλητη? Εκτος απο το οτι η μια γραφει ειναι 6ms και η αλλη 8ms... υπαρχει μηπως αλλη και με 5ms?

http://www.ebay.co.uk/itm/QNIX-QX2710-LED-Evolution-ll-Matte-Perfect-Pixel-27-2560x1440-PC-Monitor-/111088789065?

QNIX Tempered Glass QX2710 LED Evolution ll 27" 2560x1440 SAMSUNG PLS PC Monitor | eBay

Και τελος αν υπαρχει η QNIX σε gloss αντι για mate ?

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.