Jump to content



TFT ΜΕΧΡΙ 600 ΕΥΡΩ - ΒΟΗΘΕΙΑ


Haunted

Recommended Posts

ΣΤΑΝΤΑΡ Η ΠΟΙΟ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ.ΘΕΣ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΒΛΕΠΕΙΣ 10 BENCHMARK ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ , ΘΕΣ ΟΘΟΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ.

SONY HS73H ΑΠΟ E-SHOP 504ΕΥΡΩ --> ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ,ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΑΞΗΖΕΙ.

LG L1920P --->669 E-SHOP --> ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΕ ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΩ ΣΕ 19" ΚΑΙ 0 PIXEL ΕΓΓΥΗΣΗ.

ΑΚΟΥΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ, ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΜΟΝΤΕΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ Η ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.

ΤΟ PC ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ 50/50 ΓΙΑ (ΚΕΙΜΑΝΑ-ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ΚΑΙ (ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ-ΤΑΙΝΙΕΣ).

Link to comment
Share on other sites

OXI πάρε την LG

19΄΄ μεγάλη υπόθεση. ’λλο φρούτο.

Θα βλέπεις ταινίες και θα απολαμβάνεις.

LG ανερχόμενη δύναμη. με πάρα πολύ καλή ποίοτητα στις οθόνες.

Με 0 pixel !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Χ73 έχω σε DVI και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Λέγανε για τη Χ73 οτι σε DVI δεν παίζει καλά, αλλά η εμπειρία μου είναι τελείως διαφορετική. Νομίζω οτι στο DVI έχεις καλύτερη φωτεινότητα, άλλα τίποτα αξιοσημείωτο. Το DVI είναι χρήσιμο για μεγάλες αποστάσεις της οθόνης από τον υπολογιστή (δηλ. 5m και πάνω). Εκεί θα δείς διαφορά

Η εγγύηση 0 pixel της LG είναι ό,τι καλύτερο. Και μάλιστα αν πας για 19αρα... Η Σονυ χ73 17αρα με DVI έχει πάνω από 600 οπότε γιατί να μη προτιμήσεις την LG?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα σε συμβουλευα να μη διαλεξεις οθονη με κριτηριο την εγγυηση της LG σχετικα με τα pixel , αφου μπορεις ευκολα απο μονος σου να καψεις οσα pixel θελεις πολυ ευκολα για να σε καλυψει η εγγυηση!

Εγω θα σου προτεινα την Sony γιατι αν θυμαμαι καλα εχει καλυτερη αντιθεση.

Οσον αφορα το DVI δε νομιζω οτι κανει διαφορα σε τοσο μικρη διαστασης οθονη.Σημαντικο ειναι για τους βιντεοπροβολεις οπου εκει εχει αρκετη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19

Εγω παντως θα σε συμβουλευα να μη διαλεξεις οθονη με κριτηριο την εγγυηση της LG σχετικα με τα pixel , αφου μπορεις ευκολα απο μονος σου να καψεις οσα pixel θελεις πολυ ευκολα για να σε καλυψει η εγγυηση!

ΠΩΩΩΣ?!?!?!? Αχρείαστο να 'ναι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες οι προτασεις σας παιδια αλλα αν μπορειτε μιληστε πιο συγκεκριμενα για την καθε οθονη που προτεινετε και μην αναφερετε μονο το ονομα η ποσα χρονια εγγυηση δινει η εταιρεια.Πειτε απο προσωπικη αποψη τα μειονεκτειματα στα παιχνιδια και στις ταινιες

Link to comment
Share on other sites

Την δουλεύω τώρα τη sony, και μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτική. Δεν έχει την ποιότητα του φορητού μου (vaio - όσοι το έχουν δει ξέρουν (ακούς root?)) αλλά έχει τρομερή φωτεινότητα. Και σαν εμφάνιση μια χαρά είναι. Προς το παρον την δουλεύω στα 1280χ1024@75 και πάει μια χαρά. Κανενα καμμένο pixel επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.