Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Θελω να σκεφτω τι μπορει να συμβει αν δεν τηρησει το προγραμμα του.

Υπαρχει καποιο σεναριο στο μυαλο μου που δε ξερω τι ειδους σωτηρες μπορει να

αποδειχθουν οι νδ πασοκ κτλπ...

Το θεμα δεν ειναι να κανει το προγραμμα του το θεμα ειναι να πολεμησει μια αντιπολιτευση

που ειχε μαθει τοσα χρονια ναναι στην ουσια συγκυβερνηση.

Επισης αν παρακολουθησεις καμμενο δε λεει γλυκολογα, αυτα που παρουσιαζουν οι πολλοι ειναι τα γλυκολογα για τον ακριβες λογο οτι θα βγουν ατομα να πουν αυτο που λες, οτι τα παρουσιαζει ωραια.

Αλλα ειναι πολυ αυστηρο το προγραμμα του και απαιτηση ειναι να υπαρξουν εργα και αγροτια.

Πχ το <ηλιος> για μενα καλα κανει και του παει κοντρα. Εχουμε τοση γη, και αντι να την εκμεταλλευτουμε, θα δανειζομαστε απο ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ για να βαζουμε φωτοβολταικα..

Εχουν πολλες τρυπες τα δανεια που πανε να μας πασαρουν και μονο ο Καμμενος λεει

τα παρασκηνια που παιζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply

Και εγω καμμενο τον ψιλοφοβαμαι.. Μου θυμιζει την αισιοδοξια του γιωργακη ότι λεφτα υπαρχουν μου θυμιζει την ντορα που με το που εφτιαξε το δικο της κομμα γυρναει και λεει να τιμωρησουμε τα 2 μεγαλα κομματα επειδη κατεστρεψαν την χωρα(οκ σωστο μεχρι εδω) και να ψηφισουμε αυτή(γτ αυτή και ο πατερας της σε πιο κομμα ηταν και ποσο ζημια κανανε)

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει φίλε μου. Και πάλι δεν λύνει τις απορίες μου. Μπορεί να τα παρουσιάζει ωραία, δυστυχώς όμως τα περισότερα απο αυτά ειναι πράγματα ανέφικτα. Πρακτικά το πρόγραμμα του ειναι πλήρης αναδιοργάνωση του κράτους, κάτι που δεν ξέρω κατα πόσο ειναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν ξέρω, πάντως σίγουρα οχι τους μεγάλους.

Απο εκεί και πέρα να στρεσάρω και εγώ με την σειρά μου αυτο που προνόησε ( θενκς ) να ποστάρει ο καράφλας.

ΠΑΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ, ΟΧΙ λευκά, και ΟΧΙ αποχή.

Καλός ή κακός παίζει να είναι οι πιο σημαντικές εκλογές της γενιάς μας (18-30+) και μπορεί να γίνει μια καλή αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να ψηφισουν λευκο/ακυρο/αποχη

το να ρίξω ψήφο σε κόμματα που παραδοσιακά μένουν εκτός Βουλής (τυχαίο παράδειγμα Λεβέντης) είναι σωστή επιλογή;

Γιατί αλλιώς δυσκολεύομαι πολύ.

ΝΔ-μΠΑτΣΟΚ-ΛΑΟΣ καλύτερα να μου κοπεί το χέρι

ΚΚΕ μιεχ...

ΣΥΡΙΖΑ θα είχαν πιθανότητα να ψηφιστούν, αλλά το τροπάριο «ας έρθουν όλοι οι μετανάστες στην Ελλάδα, γιατί αλλιώς είμαστε ρατσιστές» με βρίσκει αντίθετο

Χρυσά Αυγά αποκλείεται γιατί το τροπάριο «να διώξουμε τους περισσότερους μετανάστες, κι αν ξεμείνει κανένας να το σφάξουμε» με βρίσκει τελείως αντίθετο

ΔηΣυ όχι, γιατί η «ντορίτσα» το καλοκαίρι είχε πει ότι αν στις επόμενες εκλογές δεν μπει στη βουλή, θα αποσυρθεί από την πολιτική. Διπλό όφελος: και η ντόρα αποσύρεται, και ο οξαποδώ θα πεθάνει αφού το όνειρο να δει την κόρη του πρωθυπουργό θα έχει σβήσει οριστικά.

ΕΠΑΜ ελέω συνεργασίας με Παπαθεμελή δε ψηφίζω για κανένα λόγο

Καλό το πρόγραμμα του Καμμένου, αλλά το μακρύ παρελθόν του στη ΝουΔου με ψιλοαποτρέπει

Κουβέλης; Δεν τον έχω ψάξει ιδιαίτερα. Πάντως, το γεγονός ότι παρ'ότι έχει αξιόλογα ποσοστά δεν τον πολεμάνε, δε μου κάθεται καλά.

αυτοί είναι για εμένα οι κυριότεροι υποψήφιοι για να μπουν στη Βουλή, οπότε αν δεν συμφέρει να ψηφίσω Λεβέντη και «να πάνε στο διάολο όλοι τους», θα πρέπει να ψηφίσω κάποιον από αυτούς. Μεταξύ Αν.Ελλήνων, ΣΥΡΙΖΑ και ίσως Κουβέλη παίζω...

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστευα οτι ο Καμμενος ειναι οντως κατα των τραπεζων θα το εριχνα. Δυστυχως δεν με πειθει. Καμμενος Χ μετα τα κολλητηλικια με Roth....

Σε φαση χαβαλε μαλλον Τζουλια-Βεργη. Σε φαση σοβαρη "Κομμα Πειρατων" ΣΤΕΓΝΑ και δαγκωτα.

Η μοναδικη διεξοδος απο την κριση ειναι η μορφωση και η ελευθερη διακινηση ιδεων και δυστυχως ο μοναδικος φορεας για κατι τετοιο ειναι πλεον το διαδικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Κκε συριζα μακρυα. Χρυση αυγη και λεβεντη χρειαζεται η βουλη, οχι σαν κυβερνων κομμα αλλα γιατι οι ιδεες τους πρεπει να ακουγονται. Τα προβληματα και τα διαπλεκομενα

εσωτερικων υποθεσεων

που βγαζουν στη φορα δε τολμαει αλλος να τα αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Κκε συριζα μακρυα. Χρυση αυγη και λεβεντη χρειαζεται η βουλη, οχι σαν κυβερνων κομμα αλλα γιατι οι ιδεες τους πρεπει να ακουγονται. Τα προβληματα και τα διαπλεκομενα

εσωτερικων υποθεσεων

που βγαζουν στη φορα δε τολμαει αλλος να τα αναφερει.

Μα Χρυσή Αυγή ούτως η άλλως μπαίνει στην βουλή.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπει.

Λεβεντης δυσκολα τον εχει φαει ο λαικισμος αλλα ειναι ενα μεγαλο μειων οι γνωσεις του εκτος βουλης.

Σαν προσωπικοτητα δυστυχως εχει χασει πολυ σεβασμο. Πραγματικα κριμα γιατι

ειναι και μηχανικος και το μυαλο του τρεχει και ας ειναι σε μεγαλη ηλικια.

Link to comment
Share on other sites

Αποχή λογικά, αλλιώς μόνο ΑΝΤΑΡΣΥΑ.

Να μην κάνεις αποχή φίλε μου!

Ότι κι αν κάνεις, μην τους κάνεις τη χάρη να βοηθήσεις στην πιο εύκολη εκλογή τους! Η αποχή είναι σαν τα άκυρα και τα λευκά. Ψήφισε κάτι, μην αφήνεις το μέλλον σου στα χέρια των υπόλοιπων!

Link to comment
Share on other sites

@deninho

Επειδή το βλέπω να το λένε πολλοί από την ημέρα που ανακοινώθηκε ότι το επαμ θα συνεργαστεί με τον Παπαθεμελή.Η συνεργασία τους είναι ΜΟΝΟ στα προταγματα* του επαμ και πουθενά άλλου δηλαδή ο καθένας έχει δικούς τους υποψηφίους κτλ. Απλώς θα είναι σε κοινό ψηφοδέλτιο .

*

-Αρνηση του χρεους.

-Εξοδο απο Ε.Ε. και Ο.Ν.Ε

-Ακυρωση του συνολου των δεσμευσεων των κυβερνησεων απο τις 5 Μαιου 2010 εως σημερα.

-Τιμωρια των δοσιλογων που εφεραν τη χωρα σε αυτη την κατασταση.

- Θεμελιωση της Δημοκρατιας.

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν να ζητάτε να μπει η Χρυσή αυγή στη βουλή ωρε; Άνθρωποι που επαινούν τον χίτλερ να έχουν άποψη για το τι θα κάνει η χώρα; Είμαστε σοβαροί τώρα;

Επαινουν την αρχαια ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.