Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Καμια πλακα. Ο καθενας εχει το ρολο του σε αυτη τη ζωη. Αυτοι να μπουνε στη βουλη

να ξεμπροστιαζουν τα υπουργεια προστασιας πολιτη και εθνικης αμυνας.

Κανενας χιτλερ καμια αρχαια ελλαδα δε θα παιξει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply
Να μην κάνεις αποχή φίλε μου!

Ότι κι αν κάνεις, μην τους κάνεις τη χάρη να βοηθήσεις στην πιο εύκολη εκλογή τους! Η αποχή είναι σαν τα άκυρα και τα λευκά. Ψήφισε κάτι, μην αφήνεις το μέλλον σου στα χέρια των υπόλοιπων!

Η αποχή μου είναι συνειδητή πολιτική στάση, δεν με εκφράζει η αστική/κοινοβουλευτική/αντιπροσωπευτική δημοκρατία, πόσο μάλλον να επιλέξω εγώ αυτόν που θα παίρνει αποφάσεις για μένα χωρίς να με ρωτάει. Ακόμη κι αν ήμουνα υπέρ των εκλογικών διαδικασιών, δεν θα ψήφιζα ποτέ κάτι που δεν με εκφράζει μόνο και μόνο για να κάνει αντιπολίτευση στους μεγαλύτερους. Επίσης, πιστεύω ότι το μέλλον μου καθορίζεται καλύτερα μέσα από τους κοινωνικούς αγώνες που συμμετέχω, σίγουρα όχι από κάποιο εκλεγμένο κοινοβούλιο :)

Link to comment
Share on other sites

^^

Κατι τέτοια λέτε και δεν μπορεί ο κόσμος να σας παρει στα σοβαρά... Την μητέρα σου και τον πατέρα σου που δεινοπαθούν τους σκέφτεσαι οταν λες τετοιες ασυναρτησίες;

Link to comment
Share on other sites

Καμια πλακα. Ο καθενας εχει το ρολο του σε αυτη τη ζωη. Αυτοι να μπουνε στη βουλη

να ξεμπροστιαζουν τα υπουργεια προστασιας πολιτη και εθνικης αμυνας.

Κανενας χιτλερ καμια αρχαια ελλαδα δε θα παιξει ρολο.

χρυση αυγη και χιτλερ 2 εννοιες αντιθετες ε?:wall:

πως γινεται να πανε κοντρα στους αφεντες τους στη γερμανια θα θελα να μαθω...

4kb66s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για τον Καμμένο, (αν θεωρηθεί μαυρη προπαγάνδα παρακαλώ τους admin να σβήσουν αυτό το κομμάτι, αλλά πραγματικά ας μείνει λίγο) είμαστε σοβαροί? Ο Καμμένος ήταν στην Ν.Δ. όλη την επταετία! Ήταν και υφηπουργός, είναι άμεσα συνυπευθυνος για την κατάσταση που βρισκόμαστε! Δεν είναι διαφορετικός, δεν λέει κάτι διαφορετικό από την Ν.Δ. (εκτός από το αντιμνημονιακό προσωπίο), στα λόγια στο τι θα κάνει καλός είναι όπως όλοι, το πως είναι το θέμα.

Και εγώ μπορώ να πω "Κάτω το μνημόνιο, έξω η Τροικα, λεφτά στην Παιδεία, ανάπτυξη το κλειδί για την καταπολέμηση της Ανεργίας κτλ" Αυτό δεν με κάνει όμως ικανό να κυβερνήσω, να βρω λεφτά κτλ.

ΟΛΟΙ πάνω κάτω τα ίδια θα πουν! Θα δώσουμε ανάπτυξη, θα ανορθώσουμε την οικονομία, θα καταπολεμήσουμε την Ανεργία, θα σας λύσουμε όλα σας τα προβλήματα.. Το πως λίγοι το λένε, αφήστε που πολλά θέματα κάνουν τζιζ..

Δεν είναι αντισυστημικός! Μια χαρά τον βόλεψε το σύστημα όσο ήταν στην ΝΔ! Δεν θέλει να αλλάξουν τα πράγματα, αν ήθελε θα το είχε κάνει. Δεν υπήρχαν σκάνδαλα, διαφθορά, λαμογιές, μοιώσεις μισθών, αύξηση εγκληματικότητας, αύξηση ανεργίας, ΠΟΛΥ καταστολή όλη την επταετία διακυβέρνησης της χώρας από την Ν.Δ.? Εκεί ήταν ο Καμμένος, γιατί δεν έκανε τίποτα? γιατί δεν είπε τίποτα? τώρα ξύπνησε? Για δείτε λίγο και εδώ για σκάνδαλα και άλλα ωραία Η μόνη διαφορά με την Ντορούλα (που λέει να στηρίξουν μικρά κόμματα) είναι ότι το παίζει αντιμνημονιακός! Αντιμνημονιακός το έπαιζε και ο Σαμαράς μέχρι το δευτερο μνημόνιο..

Για εμένα, ο Καμμένος είναι τύπος που βγαίνει και λέει "Λεφτά Υπάρχουν" το 2012..

  • Ο Λαός τον στηρίζει επειδή λέει αυτά που θέλει να ακούσει!
  • Ο Λαός έχει ξεχάσει ότι ήταν μέλος προηγούμενων κυβερνήσεων!
  • Ο Λαός δεν συνηδητοποιεί ότι οι προηγούμενες πράξεις του (ή απραξία του) είναι υπεύθυνες για την κατάσταση που επικρατεί τώρα.
  • Ο Λαός δεν καταλαβαίνει ότι ΔΕΝ είναι κάτι διαφορετικό, ήταν και είναι μέρος του συστήματος.

Πάτε για δευτερη φορά μέσα σε 3 χρόνια να πιστέψετε τα ίδια και τα ίδια.

Υ.Γ. Πολλοί Λαμπήτες νομίζω δεν είναι ιδιαίτερα θρήσκοι, το αντίθετο, μόνο θρήσκοι δεν είμαστε.. Ολοι εσείς έχετε δει τις σχέσεις του Καμμένου με την Εκκλησία. Πιστεϋετε ότι αυτός ο άνθρωπος θα έρθει σε ρήξη με την Εκκλησία και τα λεφτά που έχει η Εκκλησία ή όχι?

-------------------------------------------------------------------------

Πώς είναι δυνατόν να ζητάτε να μπει η Χρυσή αυγή στη βουλή ωρε; Άνθρωποι που επαινούν τον χίτλερ να έχουν άποψη για το τι θα κάνει η χώρα; Είμαστε σοβαροί τώρα;

Εσύ DJD είσαι στην Ιρλανδία, κάποιοι άλλοι είναι στην Κυψέλη και στον Άγιο Παντελεήμωνα..

Εσύ (και δεν το λέω για να σου την πω, αλλα για να το καταλάβεις καλύτερα όπως και για να εξηγήσω σε όποιον δεν ξέρει τι πάιζει) ίσως βλέπεις ρατσισμό πάνω σου, αλλά, δεν βρομάς, δεν κλέβεις, έχεις μία τίμια δουλειά, και κερδίζεις το ψωμάκι σου και φτιάχνεις και γαμάουα ποδήλατο των 6,651234 κιλών!

Ο άλλος στην Κυψέλη όμως, βγαίνει από το σπίτι του και τον ποιάνει δυσωδία, γύρω του, δεν βλέπει χαμογελαστούς "λευκούς" ανθρώπους, αλλά μαυριδερούς, να τα λένε μεταξύ τους. Μελαμψούς που βρομάνε, και μαυρους να τρέχουνε με ένα δισάκι με παράνομα εμπορευματα. Μαθαίνουνε για γνωστούς και γειτόνους που τους έκλεψαν-λήστεψαν, και για την κόρη της γειτόνισας που βίασαν..

Και τι βλέπουνε να γίνεται για όλα αυτά? Μία Αριστερά που ποτέ της δεν έδωσε καλή λύση στο πρόβλημα, μία κυβέρνηση που ποτέ της δεν ενδιαφέρθηκε, μια αστυνομία που δεν κάνει τίποτα, εκτός από τον Χρυσοχοίδη που έβαλε την αστυνομία να μαζευει μετανάστες το πρωι και να τους αφήνει το μεσημέρι και την Χρυσή Αυγή... Που τι λέει? ΟΛΟΙ ΕΞΩ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ, και αν τολμήσει και μείνει μέσα θάνατος..

Οποιοσδήποτε ανθρωπάκος που έχει βιώσει ότι είπα πιο πριν θα του αρέσει αυτό..

Και η Χ.Α. δεν σταμάτησε εκεί, έκανε ένα βήμα παραπέρα, έκανε αυτό που καμία Αριστερή παράταξη δεν θα έκανε, απάντησε ΑΜΕΣΑ στις αγωνίες των ανθρώπων! Πως? (αυτό το έμαθα πριν μια βδομαδα) Οι κυψελιώτες συνταξιούχοι, πέρνουν τηλέφωνο την Χ.Α., η οποία στέλνει κάποιον νταβραντισμένο Χρυσαυγίτη και συνοδευούν τους συνταξιούχους στην τράπεζα να πάρουν τα λεφτά τους και πάλι πίσω... Δεν θέλουν κάτι άλλο εκεί, τους φτάνει αυτό..

Λέει η Χ.Α. για Χίλτερ κτλ στις δημόσιες εκδηλώσεις τους (στο πρόσφατο παρελθόν, είπαμε, ο ελληνικός λαός ξεχνάει τι έγινε πριν 2-3 χρόνια)? δεν νομίζω. Λες οι Χρυσαυγίτες που πάνε στους συνταξιούχους να τους χαιρετάνε ναζιστικά? Δεν νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21010]Samaritan[/MENTION] Πολλά λεφτά, ειμαι βέβαιος οτι εχει βάλει το χεράκι της η Pixar. Όλοι οι άνθρωποι που είδες ειναι CGI, δεν νομίζω κανένας λογικός άνθρωπος, οσα λεφτά και να του έδιναν, να έπαιρνε μέρος σε διαφήμιση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.-

Link to comment
Share on other sites

Τον κάνανε Θεό!!! :eek:

Check-άρετε αυτό και γελάστε. Απορώ πόσα χάλασαν για να το φτιάξουν.

_Η Ελλάδα θα τα καταφέρει να πτωχεύσει. - YouTube

fixed (τα ψιλά γράμματα να προσέχουμε :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21010]Samaritan[/MENTION] Πολλά λεφτά, ειμαι βέβαιος οτι εχει βάλει το χεράκι της η Pixar. Όλοι οι άνθρωποι που είδες ειναι CGI, δεν νομίζω κανένας λογικός άνθρωπος, οσα λεφτά και να του έδιναν, να έπαιρνε μέρος σε διαφήμιση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.-
fixed (τα ψιλά γράμματα να προσέχουμε :hehe:)

:hehe: :hehe: :hehe:

Ποιό είναι της Τζούλιας ? :p

Πανελλήνιο κόμμα αγανακτισμένων και πολιτών Ελλάδος! :hehe:

Έχει ιδέα τι κάνει άραγε; Σε σχέση με τα άλλα κόμματα πάντως, έχει καλό "διαπραγματευτικό χαρτί" στα χέρια της, if you know what I mean. :D

if-you-know-what-i-mean-420x250.png

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο ΝΔ/ΠΑΣΟΚ

Μαύρο ΚΚΕ κτλ λόγω δικής τους απαξίωσης..

,,

,,

,,

Καμμένο ρε παιδιά; Οι βουλευτές του δηλαδή άλλαξαν ξαφνικά και έγιναν εθνοσωτήρες και αληθινοί; Σανίδα ψάχνουν να συνχίζουν να είναι στην βουλή και την επόμενη 4ετία.

βλέπε Κόλλια, Ζώης κτλ κτλ...

Καλό το "μη χείρον, βέλτιστον" όπως λέτε, αλλα καλό είναι να διαβάζετε και τα ψιλά γράμματα..

Προσωπικά πιστεύω ότι ο Αν. Ελληνες είναι η φωνή του λαού, η οποία όταν έρθει η ώρα θα σωπάσει και θα κάνει "συμφωνίες",...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ DJD είσαι στην Ιρλανδία, κάποιοι άλλοι είναι στην Κυψέλη και στον Άγιο Παντελεήμωνα..

Εσύ (και δεν το λέω για να σου την πω, αλλα για να το καταλάβεις καλύτερα όπως και για να εξηγήσω σε όποιον δεν ξέρει τι πάιζει) ίσως βλέπεις ρατσισμό πάνω σου, αλλά, δεν βρομάς, δεν κλέβεις, έχεις μία τίμια δουλειά, και κερδίζεις το ψωμάκι σου και φτιάχνεις και γαμάουα ποδήλατο των 6,651234 κιλών!

Ο άλλος στην Κυψέλη όμως, βγαίνει από το σπίτι του και τον ποιάνει δυσωδία, γύρω του, δεν βλέπει χαμογελαστούς "λευκούς" ανθρώπους, αλλά μαυριδερούς, να τα λένε μεταξύ τους. Μελαμψούς που βρομάνε, και μαυρους να τρέχουνε με ένα δισάκι με παράνομα εμπορευματα. Μαθαίνουνε για γνωστούς και γειτόνους που τους έκλεψαν-λήστεψαν, και για την κόρη της γειτόνισας που βίασαν..

Και τι βλέπουνε να γίνεται για όλα αυτά? Μία Αριστερά που ποτέ της δεν έδωσε καλή λύση στο πρόβλημα, μία κυβέρνηση που ποτέ της δεν ενδιαφέρθηκε, μια αστυνομία που δεν κάνει τίποτα, εκτός από τον Χρυσοχοίδη που έβαλε την αστυνομία να μαζευει μετανάστες το πρωι και να τους αφήνει το μεσημέρι και την Χρυσή Αυγή... Που τι λέει? ΟΛΟΙ ΕΞΩ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ, και αν τολμήσει και μείνει μέσα θάνατος..

Οποιοσδήποτε ανθρωπάκος που έχει βιώσει ότι είπα πιο πριν θα του αρέσει αυτό..

Και η Χ.Α. δεν σταμάτησε εκεί, έκανε ένα βήμα παραπέρα, έκανε αυτό που καμία Αριστερή παράταξη δεν θα έκανε, απάντησε ΑΜΕΣΑ στις αγωνίες των ανθρώπων! Πως? (αυτό το έμαθα πριν μια βδομαδα) Οι κυψελιώτες συνταξιούχοι, πέρνουν τηλέφωνο την Χ.Α., η οποία στέλνει κάποιον νταβραντισμένο Χρυσαυγίτη και συνοδευούν τους συνταξιούχους στην τράπεζα να πάρουν τα λεφτά τους και πάλι πίσω... Δεν θέλουν κάτι άλλο εκεί, τους φτάνει αυτό..

Λέει η Χ.Α. για Χίλτερ κτλ στις δημόσιες εκδηλώσεις τους (στο πρόσφατο παρελθόν, είπαμε, ο ελληνικός λαός ξεχνάει τι έγινε πριν 2-3 χρόνια)? δεν νομίζω. Λες οι Χρυσαυγίτες που πάνε στους συνταξιούχους να τους χαιρετάνε ναζιστικά? Δεν νομίζω..

το θεμα ειναι οτι οι χρυσαυγιτες δε κυνηγανε μεταναστες γιατι θελουν να βοηθησουν τον παππου και να μειωσουν την εγκληματικοτητα,το κανουν επειδη ειναι αρρωστοι εγκεφαλικα και γουσταρουν ξυλο,βια και νιωθουν ανωτεροι.

ακριβως το ιδιο πραγμα με τους πανυβλακες στα γηπεδα που θελουν να δειρουν τον αλλον απο την αλλη ομαδα επειδη εχει διαφορετικο χρωμα φανελας.γιατι?γιατι εχει αθηναικες πινακιδες.

ο χρυσαυγιτης δε θα παει να δειρει τον πακιστανο που μολις εκλεψε,θα παει να δειρει οποιον πακιστανο βρει μπροστα του γιατι ετσι γουσταρει.και οποιον μοιαζει με πακιστανο.(οποιος μαυριζει πολυ το καλοκαιρι προσοχη)

και δε θα αρκεστει μονο σε αυτο,θα δειρει και οποιον παρει το μερος του πακιστανου,οποιον δε γουσταρει φασιστες,και αυτοματα θα ονομαστει απο αυτον ως αριστερος/κουμμουνιστης/αναρχικος.:nothing:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1143]Snips[/MENTION]

Ξερεις ποιο ειναι το θεμα... Οτι μιλάμε χωρίς να έχει δώσει δείγματα γραφής. Αν το δούμε λιγο απο την αντίπερα οχθη, ισως ειναι ο μόνος ικανός να δώσει γροθιά στο πολιτικό σύστημα. Αν τον καταδικάσουμε με υποθέσεις, την ίδια στιγμή που καταπίνουμε αμάσητα ολα τα $Κ@Τ@ που εχει να μας προσφέρει το τρέχων καθεστώς, τότε καταφέρνουμε δυο πράγματα. Πρώτον, να γίνουμε παρωπίδοφόροι και δεύτερον (και κυριότερο) κουτοπόνηροι.

Δεν ελπίζω οτι ο Καμμένος θα αλλάξει την χώρα και στις 7 Μαϊου θα επιβιβαστώ ως δια μαγείας σε μια Μερκεντέ, καθε άλλο. Οπως επίσης τολμώ και λέω πως δεν ειμαι προκατηλειμμένος. Αν κανει την παραμικρή μπαλακία, θα είμαι ο πρώτος που θα πει απεταξάμην.

Βάσει προγράμματος την ρίχνω φέτος, και του Burned-Down ειναι αυτο που μου κάνει "κλικ".

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστευα οτι ο Καμμενος ειναι οντως κατα των τραπεζων θα το εριχνα. Δυστυχως δεν με πειθει. Καμμενος Χ μετα τα κολλητηλικια με Roth....

Σε φαση χαβαλε μαλλον Τζουλια-Βεργη. Σε φαση σοβαρη "Κομμα Πειρατων" ΣΤΕΓΝΑ και δαγκωτα.

Η μοναδικη διεξοδος απο την κριση ειναι η μορφωση και η ελευθερη διακινηση ιδεων και δυστυχως ο μοναδικος φορεας για κατι τετοιο ειναι πλεον το διαδικτυο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=cOqeabz0rdw]ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛA - Κατερίνα Αναστασοπούλου (ΠANOΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1143]Snips[/MENTION]

Ξερεις ποιο ειναι το θεμα... Οτι μιλάμε χωρίς να έχει δώσει δείγματα γραφής. Αν το δούμε λιγο απο την αντίπερα οχθη, ισως ειναι ο μόνος ικανός να δώσει γροθιά στο πολιτικό σύστημα. Αν τον καταδικάσουμε με υποθέσεις, την ίδια στιγμή που καταπίνουμε αμάσητα ολα τα $Κ@Τ@ που εχει να μας προσφέρει το τρέχων καθεστώς, τότε καταφέρνουμε δυο πράγματα. Πρώτον, να γίνουμε παρωπίδοφόροι και δεύτερον (και κυριότερο) κουτοπόνηροι.

Δεν ελπίζω οτι ο Καμμένος θα αλλάξει την χώρα και στις 7 Μαϊου θα επιβιβαστώ ως δια μαγείας σε μια Μερκεντέ, καθε άλλο. Οπως επίσης τολμώ και λέω πως δεν ειμαι προκατηλειμμένος. Αν κανει την παραμικρή μπαλακία, θα είμαι ο πρώτος που θα πει απεταξάμην.

Βάσει προγράμματος την ρίχνω φέτος, και του Burned-Down ειναι αυτο που μου κάνει "κλικ".

Πως δεν έχει δώσει δείγματα γραφής? Τόσα χρόνια βουλευτής της ΝΔ, Βουλευτής (ή για εμένα βολευτής) της κυβερνώσας παράταξης, και 2 χρόνια υφυπουργός δεν είναι δείγμα γραφής? Το ότι τουλάχιστον 11 υποψήφιοι του ήταν μέλη και Βουλευτές της ΝΔ ακόμα και όταν ήταν κυβέρνηση δεν είναι δείγμα γραφής αυτών?

Όπως το είπα πιο πριν, δεν είναι καλύτερος από τον Γιωργάκη πριν 2,5 χρόνια... Και ο Γιωργάκης ωραία τα έλεγε τότε, και ο Γιωργάκης δεν είχε γίνει Πρωθυπουργός, αλλά και υπουργός ήταν σε παλιότερες κυβερνήσεις, και δείγματα γραφής είχε δώσει, και ΤΙΠΟΤΑ δεν είχε κάνει, και ο κόσμος τον ψήφισε...:fist::slap:

Για ποια γροθιά μιλάς? Συστημικότατος πολιτικός είναι, όχι μποξέρ..:p

Α! Και το απεταξάμην τι να το κάνουμε? Μετά την απομάκρυνση από το παραβάν ουδέν λάθος αναγνωρίζεται. Αφού το ξέρουμε όλοι, ότι μετά τις εκλογές οι πολιτικοί θεωρούν ότι πήρανε εντολή να κάνουν ότι θέλουν για 4 χρόνια. Και για τον Γιωργάκη πολλοί έλεγαν "απεταξάμην" ένα χρόνο μετά τις εκλογές, έπρεπε να γίνει της επι χρήμασι ενδιδομένης γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα για να φύγει από πρωθυπουργός όμως. Το απεταξάμην, όσοι και να το είπαν, δεν κερδισαν τίποτα, το κακό συνέχιζε να γίνεται και σε αυτούς και στην χώρα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] με αυτο το σκεπτικό, τοτε την έχουμε κάνει απο κούπες. Κανείς αναμάρτητος. Μα κανείς. Εκτός και αν εχετε βρει καποιο μαγικό σχηματισμό, σε οποία περίπτωση θα ήθελα να τον μοιραστείτε μαζί μου για να παω να το ψηφισω κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4482]LevelOne[/MENTION]

Κοίτα. Και εγώ προσωπικά στην αρχή είδα στον Καμμένο κάτι διαφορετικό. Επιτέλους λέω, κάποιος φούστης τα λέει χύμα στην βουλή...και λέει και την αλήθεια για μένα. Απλά κάτι δεν μου στέκεται καλά στην όλη οργάνωση. Παρα είναι καλό για να είναι αληθινό. Και όπως ανέφερα οι βουλευτές του είναι παρτάκηδες.

Για να είμαι ειλικρινής δεν ζητώ ξαφνικά από τους κυβερνώντες να σταματήσουν να κλέβουν. Αυτό δεν συμβαίνει σε καμία χώρα, όσο και να το διατυμπανίζουν οι ξένοι, και όσο να το διατυμπανίζουν οι Έλληνες ευρωλιγούρηδες (κατά ζουράρη).

Απλά θέλω να κλέβουν λιγότερο και να δίνουν περισσότερο. Αν ο Καμμένος και ο όποιος καμμένος συμμετέχει σε 100 σκάνδαλα, αλλά μπορεί να αποδώσει στον λαό αυτό που πρέπει, με ελάχιστες σπατάλες, τότε ας βγει με 100%.

Από την άλλη βέβαια, όταν έχει να κάνεις με τέτοια δείγματα σοβαρότητας των ψηφοφόρων, τι ψάχνεις να βρεις ψεγάδια στους πολιτικούς ε;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.