Jump to content



Προτάσεις για ντουλαπο-case


Wizard!

Recommended Posts

out of the box το παιρνει το τριπλο

και παιρνει κι αλλο ενα μπροστα καθετα (αλλα τρωει ολα τα φατνια...)

και παιρνει κι ενα διπλο κατω αλλα τρωει δυο racks δισκων

Για το top mount που μας ενδιαφερει

απλα δεν ξερω κατα ποσο θα δημιουργηθει θεμα με τα 5,25 στα οποια θα εισβαλει το ψυγειο και τα ρακορ του.

δες κι εδω

ισως να θελει παιχνιδι με τη συνδεση με το res κτλ..

Αν είναι όπως στη φωτογραφία, δε με ενοχλεί, αφού πάνω πάνω μπαίνει το reservoir, που είναι κοντό και δε βγαίνει τόσο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες διευκρινήσεις με τον [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION], αποφάσισα τελικά να πάω για το BitFenix Shinobi XL.

Από που μπορώ να το πάρω; Το έχει στο Πλαίσιο, αλλά τα 189€ που το δίνει, μου φαίνονται πολλά τη στιγμή που στην Ευρώπη παίζει ~130€.

Επίσης, η ίδια η BitFenix δίνει σα διανομέα στην Ελλάδα το eworld.com.gr, που όμως επειδή δεν το έχει online, έστειλα μήνυμα να ρωτήσω αν έρχεται επί παραγγελία, αλλά δε μου απάντησαν ποτέ.

Έχετε να προτείνετε κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα που να συμφέρει η τιμή με τα μεταφορικά; Το βρήκα σε κάποια, αλλά δεν τα ξέρω με ότι συνεπάγεται αυτό για την αξιοπιστία τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το στέλνει Ελλάδα, χώρια που με τα μεταφορικά έρχεται όσο κι εδώ.

Βρήκα έναν στο ebay, που συνολικά μου το στέλνει με 150€.

Είναι ο ίδιος από τον οποίο περιμένω το Mionix Naos 5000 να έρθει. Μάλλον εκεί θα καταλήξω.

Link to comment
Share on other sites

sorry,νομιζα δεν εχει μεταφορικα και οτι στελνει κανονικα οπως το αγγλικο.ατιμοι γερμαναραδες :).

παντως ,αν επιτρεπεις,νομιζω οτι το elyssium θα σε βολευε περισσοτερο.γενικα μου φαινεται πιο ευρυχωρο και με πολλες εναλλακτικες,επειδη εισαι και ανησυχο πνευμα απ'οτι καταλαβα, και ολο και κατι αλλαζεις σε τακτα χρονικα διαστηματα.

σιγουρα το εχεις κοιταξει αρκετα για να καταληξεις στο shinobi.απλως μια γνωμη εκφερω :T:

Link to comment
Share on other sites

sorry,νομιζα δεν εχει μεταφορικα και οτι στελνει κανονικα οπως το αγγλικο.ατιμοι γερμαναραδες

Το Amazon στέλνει, απλά αυτό είναι διαθέσιμο από συνεργάτη που δε στέλνει. Άσε, την έχω πατήσει πολλές φορές με το Amazon έτσι. Πολύ σπαστικό.

παντως ,αν επιτρεπεις,νομιζω οτι το elyssium θα σε βολευε περισσοτερο.γενικα μου φαινεται πιο ευρυχωρο και με πολλες εναλλακτικες,επειδη εισαι και ανησυχο πνευμα απ'οτι καταλαβα, και ολο και κατι αλλαζεις σε τακτα χρονικα διαστηματα.

σιγουρα το εχεις κοιταξει αρκετα για να καταληξεις στο shinobi.απλως μια γνωμη εκφερω

Φυσικά και να εκφέρεις γνώμη, για αυτό και κάνουμε τα θέματα :).

Απλά μερικές φορές είναι και να σου κάνει κλικ, ειδικά σε θέματα που έχουν να κάνουν και με την εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Bρηκα ενα που καλυπτει μεγαλο μερος των απαιτησεων αλλα ξεφευγει σε τιμη.

Το παραθετω μη τυχον και ειχες παιξει Χ το Barcelona - Chelsie και αλλαξε κατι στον χρηματικο περιορισμο :D

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Phobya WaCoolT UltraBig Watercase Black Phobya WaCoolT UltraBig Watercase Black 73355

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Jse-DN6VWK0&feature=channel&list=UL]Phobya Ultra BIG Watercooling Case Review - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Όντως, φαίνεται πολύ καλό, αλλά είναι στα 240€ περίπου χωρίς τα μεταφορικά... :(

Μεταφορικα ειναι γυρω στα 20 ευρω παντως δεν το παει στην επομενη κλιμακα αρα ρωτα αν μπορει να το φερει ο Κοπριτης μαζι με καποια παραγγελια

Απο οτι βλεπω ομως δεν εχει μπουτον μαζι - δεν το λει ξεκαθαρα καπου - οποτε ισως χρειαστει και 2 vandal

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω μεγαλο κουτι

αλλα πρωτον, πολυ τρυπα..

δευτερον, πολυ και ασχημη τρυπα και σε λαθος σημεια

και τριτον μαζι με τα vandal βγαινει κοντα στο Obsidian το 800αρι

κατ'εμε θα ειχε νοημα για καποιον που θα το χρησιμοποιησει για καποιο υπερκυκλωμα υδροψυξης

ή σαν πλατφορμα για πολυ μετεπειτα μοντα,

Στη θεση του Γιωργου και για out of the box κουτακι θα προτιμουσα το Bitfenix,

ειδικα στην τιμουλα αυτη απο τον Γιαννη.

Link to comment
Share on other sites

Μια λεπτομέρεια που παρατήρησα: Το Shinobi XL δεν έχει e-Sata :(

Δε θα με κάνει να αλλάξω γνώμη, αλλά σίγουρα είναι ένα μείον. Βέβαια, σημαντικό αν θέλεις να χώσεις το eSata στη μητρική πάνω σε MozartTX. Αν όμως βάλεις το Shinobi πάνω στο γραφείο και έχει η μητρική eSata, σίγουρα θα είναι πιό εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.