Jump to content



Οι πωλήσεις-παγίδες του ebay...


Zarko1

Recommended Posts

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδιά έχω κάνει μια παραγγελία απο honk kong και απο τις 25-9 έχει κολλήσει σε αυτό, ξέρει κανένας που είναι και τη κάνει εκεί τόσες ημέρες;

--------------Κατασταση -------------------- Ημερομηνια-- Ωρα--- Περιοχη

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ----- 25-09-2013--11:24--- IPS

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω κάνει μια παραγγελία απο honk kong και απο τις 25-9 έχει κολλήσει σε αυτό, ξέρει κανένας που είναι και τη κάνει εκεί τόσες ημέρες;

--------------Κατασταση -------------------- Ημερομηνια-- Ωρα--- Περιοχη

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ----- 25-09-2013--11:24--- IPS

Ειναι νωρις ακομα.....20-30 μερες θελει απο εκει αν ειναι με το απλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε πολύ περίεργο γιατί το βλέπω πρώτη φορά, για να έχω αριθμό αποστολής δεν είναι απλό. Ξέρεις κανέναν τη είναι το ips;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Βοηθα λιγο!! Με τι εχει να κανει??

Link to comment
Share on other sites

Βοηθα λιγο!! Με τι εχει να κανει??

Το δέμα είναι nicer dicer για την αδερφή μου που έχω πάρει. Αλλά ακόμα εκεί. Που Πρέπει Να απευθυνθώ για αυτό το πράγμα τώρα;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk now Free

Link to comment
Share on other sites

Το δέμα είναι nicer dicer για την αδερφή μου που έχω πάρει. Αλλά ακόμα εκεί. Που Πρέπει Να απευθυνθώ για αυτό το πράγμα τώρα;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk now Free

Αν ειναι κατω απο 30-35 γιουρια δεν σου δινουν traking number και αν σου δωσουν δεν δουλευει ποτε! Αν ειναι παραπανω απο το ποσο σου δινουν παλι νουμερο αλλα θες μεροκαματο για να τα βρεις! Αν θες δοσε μ το id απο το ebay του πολιτη να δω τι παιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω ότι τα λεφτά μου τα έχω πάρει ήδη έχω και εβδομάδα, δέμα δεν περιμένω να πάρω σίγουρα. Τι μόνο που θέλω να μάθω είναι τη φάση παίζει.

Καινούριος τρόπος απατεωνιας είναι αυτό; από την λίστα το προϊόν το έχει βγάλει το ebay, κάτι ψιλιαστηκε μάλλον.

Έγινε και 2 φορές αυτό το πράγμα και τίποτα δεν μου ήρθε. Τη κάνουν βάζουν δική τους διεύθυνση και λένε μετά ότι το έστειλαν και κρατάνε τα λεφτά;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk now Free

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε μαγκες εχω το εξης προβλημα,

παρειγγειλα ενα ταβλετ αξιας 80 ευρω απο κινα

ο πωλητης μου εδωσε τρακινγ number ομως το συγκεκριμενο δεν λειτουργει

και μιλαμε οχι για μια μερα αλλα εδω και μια βδομαδα δεν το εχω εντοπισει το δεμα

το ειπα και στον πωλητη μου λεει να στειλε αλλο?

λετε να δινει ψυετικα νουμερα ωστε να τρολλαρει τον κοσμο?

υπαρχει περιπτωση να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω καθόλου φίλε. πήγα στα ελτά και μου είπαν για εκεί προοριζόταν, το βλέπω το τυπάς να έχει κάνει πουστιά, μάλλον και άλλος έκανε παραγγελία απο ελλάδα και μου έδωσε απλά και εμένα εκείνο τον αριθμό να δείξει ότι το έχει στείλει, ο πωλητής πλέον δεν υπάρχει στο ebay, αν και δεν με απασχολεί καθόλου γιατι τα λεφτά μου τα έχω πάρει ήδη πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εχω το εξης προβλημα,

παρειγγειλα ενα ταβλετ αξιας 80 ευρω απο κινα

ο πωλητης μου εδωσε τρακινγ number ομως το συγκεκριμενο δεν λειτουργει

και μιλαμε οχι για μια μερα αλλα εδω και μια βδομαδα δεν το εχω εντοπισει το δεμα

το ειπα και στον πωλητη μου λεει να στειλε αλλο?

λετε να δινει ψυετικα νουμερα ωστε να τρολλαρει τον κοσμο?

υπαρχει περιπτωση να ερθει?

Το tracking που δίνουν είναι μόνο εντός Κίνας. Περίμενε λίγο ακόμα και βλέπεις.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Δεν ισχύει αυτο που λες πάντα Φάνη

Εξαρταται απο την υπηρεσία με την οποία εγινε η αποστολη του πακετου

Ποσταρα εναν οδηγοhttp://www.thelab.gr/ti-pou-poso/odigos-apostolon-and-agoron-apo-kina-128682.html σχετικα με ολα αυτα, οποτε ριξτε μια ματια μηπως και λυθουν οι απορείες σας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά (για να μην πρίζω πάλι τον Chosen :D ) εχω αγοράσει μια θήκη.

το προιόν έγινε paid 17 οκτωβρίου. το θέμα ειναι ούτε έχει γίνει dispatched ούτε απαντάει ο πωλητής σε μηνύματα μου.

Case που πάω για να ανοίξω;;; πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος;;; οταν πατάω cancel item ή resolve a problem, ανοιγει το FAQ και δεν βρίσκω κατι ή με οδηγεί στο να εποικοινωνήσω με τον seller.

Link to comment
Share on other sites

Από ebay.com πάντως είναι από πάνω δεξιά "My ebay" διαλέγεις τo "Purchase history" μετά από το "More Actions" δεξιά του εν λόγω αντικειμένου επιλέγεις "Resolve a problem" μετά "Contact eBay", "Buying", "Didn't receive an Item" και τέλος "Open a case"

Στη θέση σου θα άνοιγα την υπόθεση για να είμαι καλυμμένος. Εννοείται ότι θα αναφέρεις ότι σε γειώνει..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.