Jump to content



Μεταφορικη με λογικες τιμες για Αγγλία


Recommended Posts

εχω κλεισει εξτρα βαλιτσα μεχρι 20 κιλα οριο, με κοστος 20ευρω..αυτη ειναι φουλ με ρουχα..

επιτρεπεται να εχω μαζι μεσα στο αεροπλανο χειραποσκευη η οποια δεν αναφερει πουθενα οριο βαρους,παρα οριο διαστασεων για να χωραει στα ντουλαπια..σε αυτην θελω να πεταξω μεσα τα ηλεκτρικα

δεν με απασχολει το βαρος, αλλα αν τετοια προιοντα μπορουν να περασουν μεσα στην καμπινα του αεροπλανου..

Αυτό κάνω κάθε φορά με την Easyjet. Συγκεκριμένα : Laptop, σκληροι δίσκοι, pad, κλπ και ζυγίζει έναν τόνο.

Μια φορά μετέφερα 10 εξωτερικούς 3.5 σκληρούς και νομίζανε οτι ηταν εκρηκτικα απο το scanner και οταν ειδανε οτι ειναι σκληροι με ρωτησαν τι θα θελω ολα αυτα. Εκει λες οτι εισαι προγραμματιστης, βλεπεις πολλες τσοντες, αναλογως πως θα τον "κοψεις" τον τυπα που σε ελεγχει.

Link to comment
Share on other sites

Σοφε, δεν εχει τυχει να μου ζυγισουν ποτε χειραποσκευες (οπου υπαρχει οριο 8kg - στη lufthansa σιγουρα, easy δε ξερω), παντα εχω τσαντα ωμου ~12kg με φωτογραφικα/ηλεκτρονικα και ποτε δε μου χουν πει τιποτα, ουτε καν την εχουν ζυγισει ποτε. Εκτος απο υγρα/μαχαιρια και τα λοιπα που απαγορευονται (ολες οι εταιριες εχουν καταλογο με το τι ΔΕΝ μπορεις να παρεις μαζι σου), ολα τα υπολοιπα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου ζυγησαν χειραποσκευη, νομιζω δεν εχουν ζυγαρια εκει. Και η μεγαλη ηταν 22.5 κιλα κ δεν μου ειπαν τπτ.

Γενικα μεχρι 23κιλα δεν σου λενε κατι, απ οσο μου χει πει η κοπελα μου που εχει κανει καμια κατοσταρια ταξιδια. Βεβαια ποτε με easyjet.

Και οπως σου ειπα, παρε κανενα σαντουιτσακι γιατι δεν δινουν τπτ στην πτηση.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ξυπνάω αυτό το θέμα, μια και ψήνω μια μεταφορά ενός πακέτου από Ελλάδα. Κάποια βασικά είδη, που ίσως να συμφέρει(?) να έρθουν από Ελλάδα, π.χ. λάδι.

Ξέρετε τι παίζει; Εξυπηρετούν πολλές πόλεις ή μόνο Λονδίνο π.χ.;

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν γι'αυτό.. παίρνει ένα 50€ και ξεκινάει μια φορά ή δυο το μήνα, Πέμπτη. Από το μεταξουργείο. Φίλη στο leeds παραλαμβάνει Σάββατο απόγευμα. Πάει μέσω Ιταλίας. Το πακέτο είναι περίπου μια κούτα ΝΟΥΝΟΥ κ νομίζω δεν έχει όριο στο βάρος. Προφανώς όχι υπερβολές. Για περαιτέρω, όταν μου στείλουν. Θα το δοκιμάσω σίγουρα πάντως, μια και στέλνουν τουλάχιστον 3-4 φιλικές οικογένειες πράγματα σε φίλους/φίλες μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.