Jump to content



Σύνθεση για νέο οικονομικό PC


Incredible

Recommended Posts

Ήρθε, ναι. Διάβασε αναλυτικά τις οδηγίες για το πώς θα το εγκαταστήσεις εδώ: Gigabyte και UEFI Bios * UpDate * - Επεξεργαστές & Μητρικές - Insomnia.gr

Από τα μονιτορς τώρα, θα πρόκρινα το δεύτερο λόγω καλύτερου πανελ. Κάρτα γραφικών δες την 7850. Αυτή τη στιγμή έχει 210 ευρώ, ίσως πέσει λίγο ακόμα.

για άλλη μια φορά ταχύτατος ο trexx! Για την οθόνη συμφωνώ μαζί σου! όσο για την κάρτα δεν νομίζω να πέσει και πάρα πολύ αλλά το ξανασυζητάμε εν καιρό! ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Τελικά πήρα την lg, μου φάνηκε λίγο μεγάλη στην αρχή, αλλα συνήθησα και επιτέλους βλέπω σαν άνθρωπος! σε λίγο καιρό συζητάμε για κάρτα γραφικών και το pc είναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ήρθε, ναι. Διάβασε αναλυτικά τις οδηγίες για το πώς θα το εγκαταστήσεις εδώ: Gigabyte και UEFI Bios * UpDate * - Επεξεργαστές & Μητρικές - Insomnia.gr

Κάρτα γραφικών δες την 7850. Αυτή τη στιγμή έχει 210 ευρώ, ίσως πέσει λίγο ακόμα.

κάρτα μάλλον θα μπει μέσα στον μήνα που έρχεται:jump:

αλλά μάλλον θα μου πέφτει ακριβή η 7850 :(

αυτή θα με ικανοποιεί; και αν αξίζει τον κόπο θα την κλοκάρω όσο πάει..

γενικά τι καλύτερο μπορώ να πάρω στα ίδια πάνω κάτω λεφτά με την 7770;

η αγορά θα γίνει από βόλο άρα ή μαγαζί από εκεί (έχει μουλτιράμα) ή κάποιο μαγαζί που να στέλνει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να κλοκάρεις μια κάρτα γραφικών

τελικά σήμερα τί έχει νόημα να κλοκάρεις; :p

Περίπου στα λεφτά που κοιτάς είναι η gtx 560 που είναι πολύ καλύτερη από την 7770.

σε όσα μαγαζιά έψαξα μόνο αυτή βρήκα

VGA :: nVidia GeForce GTX 560 SE 1.56GB DDR5 PCI-E Dual DVI Mini-HDMI (Club 3d) (CGNX-XS564) - Visionstudio.gr

και κάποιες άλλες gtx 560 που πλησιάζουν ή ξεπερνάνε τα 200!

edit: μόλις είδα ότι δεν έχει HDMI

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτήν: Asus GeForce GTX560 1GB | Skroutz.gr Η άλλη είναι πιο αργή.

Κάποια που να έχει hdmi δεν παίζει; δεν θα ήταν καλύτερα να γίνει έτσι η σύνδεση;

Να κλοκάρεις ό,τι θέλεις και να μας πεις τη γνώμη σου.

Αυτή την στιγμή δεν έχω κάτι να κλοκάρω και γι' αυτό ρωτάω εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το dvi είναι ίδιο ακριβως με το hdmi. Απλά το hdmi μπορεί να μεταφέρει και ήχο. Το hdmi έχει νόημα αν η οθόνη σου έχει ηχεία και τα χρησιμοποιείς.

Παρόλαυτα η συγκεκριμένη κάρτα έχει hdmi και συγκεκριμένα mini-hdmi. Σου δίνει και αντάπτορα από mini-hdmi σε hdmi.

D-Sub Output : Yes x 1 (via DVI to D-Sub adaptor x 1)

DVI Output : Yes x 2 (DVI-I)

HDMI Output : Yes x 1 (via Mini HDMI to HDMI adaptor x 1)

Accessories 1 x Mini HDMI to HDMI adaptor

1 x DVI to D-Sub adaptor

1 x Power cable

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το dvi είναι ίδιο ακριβως με το hdmi. Απλά το hdmi μπορεί να μεταφέρει και ήχο. Το hdmi έχει νόημα αν η οθόνη σου έχει ηχεία και τα χρησιμοποιείς.

Παρόλαυτα η συγκεκριμένη κάρτα έχει hdmi και συγκεκριμένα mini-hdmi. Σου δίνει και αντάπτορα από mini-hdmi σε hdmi.

D-Sub Output : Yes x 1 (via DVI to D-Sub adaptor x 1)

DVI Output : Yes x 2 (DVI-I)

HDMI Output : Yes x 1 (via Mini HDMI to HDMI adaptor x 1)

Accessories 1 x Mini HDMI to HDMI adaptor

1 x DVI to D-Sub adaptor

1 x Power cable

το μαγαζί απ' ότι βλέπω στέλνει στον βόλο δωρεάν, άρα όλα οκ!

να σε ρωτήσω, για την κατηγορία της, τα 2*6 πιν τροφοδοσίας που ζητάει δεν είναι πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς πολλά? Και η δικιά μου 6870 που είναι στην ίδια κατηγορία με την 560 τα ίδια θέλει. Το τροφοδοτικό σου έχει 2 6πινα οπότε δεν έχεις θέμα.

ENTIT: Για ρίξε μια ερώτηση στο μουλτιράμα μήπως μπορούν να σου φέρουν αυτή: http://www.skroutz.gr/s/317892/Point-of-View-GeForce-GTX560-Ti-1GB.html

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς πολλά? Και η δικιά μου 6870 που είναι στην ίδια κατηγορία με την 560 τα ίδια θέλει. Το τροφοδοτικό σου έχει 2 6πινα οπότε δεν έχεις θέμα.

ναι το ξέρω ότι είμαι οκ απλά έτσι ρώτησα...

ευχαριστώ για άλλη μια φορά :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.