Jump to content



Activecool AC4G-D....COOOOL !!!!


Spartiatis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Spartiatis [Σήμερα, στις 20:07]

Μεγαλε προς θεου !!

Τη εχεις κολλισει με το ποστ??

Ρωτας ρε φιλε αν με ειδε το σπιτακι μου μεχρι πριν απο λιγο ?? η μηπος νομιζεις οτι δεν εχω αλλη δουλεια να κανω απ το να ειμαι κολλιμενος μπροστα το μονιτορ ??

Το ποστ αυτο μολις τωρα το ειδα..

Ελεος...

Στο κατω κατω ποιος θα το δει αυριο η μεθαυριο που θα εχει θαφτει το τοπικ με νεοτερα ??

Ειπαμε εκανα λαθος αλλα μη το κανουμε Κυπριακο ρε παιδια.......

να διορθοσω 20 γραμμες ποστ???........ελεος..

@ DarkSaga φιλε μου τιμες και απο που μονο απο πμ η το email που ανεφερα δινω....νασε καλα

@jdrogas Γιαννη ειπες οτι θα περασεις απο το μαγαζι του Γιωργου γιαυτο δεν απαντισα.

Εξαλου μπορεις να παρεις τον Γιωργο τηλεφωνο για Info...

Το πρωι θα περασω απο κει θα εισαι εκει τι ωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Αν και μου φαινεται αρκετα δυσκολο να γινει κατι τετοιο δεν μπορω να μην το πιστεψω αλλα εχω και καποιες αποριες. Μεσα στο site λεει οτι με sisoft Sandra cpu burn in(ημαρτον δηλαδη) εφτασε ενας default 3.2 στους 49 βαθμους. Επισης αναφερει για power consuption του 3.2 στα 122W(οριστε????) κατι που ουτε αυτο στεκει. Ακομα και 3.2 Prescott να ειχε δεν βγαζει τοσα Watt θερμοτητας. Επισης πως γινεται το συγκεκριμενο συστημα peltier να ζηταει μονο 72W ενεργειας αλλα να μπορει να απορροφησει τα 122Watt(???) του P4 και μαλιστα με τετοιες θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 21:51]

Αν και μου φαινεται αρκετα δυσκολο να γινει κατι τετοιο δεν μπορω να μην το πιστεψω αλλα εχω και καποιες αποριες. Μεσα στο site λεει οτι με sisoft Sandra cpu burn in(ημαρτον δηλαδη) εφτασε ενας default 3.2 στους 49 βαθμους. Επισης αναφερει για power consuption του 3.2 στα 122W(οριστε????) κατι που ουτε αυτο στεκει. Ακομα και 3.2 Prescott να ειχε δεν βγαζει τοσα Watt θερμοτητας. Επισης πως γινεται το συγκεκριμενο συστημα peltier να ζηταει μονο 72W ενεργειας αλλα να μπορει να απορροφησει τα 122Watt(???) του P4 και μαλιστα με τετοιες θερμοκρασιες?

Κατι τετοιο προσεξα και εγω και θεωρησα οτι τα watt που απαιτει πρεπει να ειναι αρκετα παραπανω, τεσπα εχω και αλλες ανησυχιες ομως αν μου δοθει η ευκαιρια ευχαριστως θα το δοκιμασω, δεν θα στεναχωρηθω για τα χρηματα αλλα θα εκνευριστω αν με απογοητευσει.

Link to comment
Share on other sites

Πως βγαινει με default o 3.2 στα 122 watt οταν εγω με τον 2.4 στα 1.7 v @ 3.24 ghz ειμαι στα 101 watt (βαση sandra) ??

ειμαι με συνθεση...

abit IC7

512 ocz DC (2x256)

9800pro with vga silencer

DVB sat tuner

2 x lan cards

2 x HDD maxtor 80gb

dvdr pioneer 106

3 case fans (80mm)

Και ολα με ενα levicom 420 (το παλιο μοντελο απο checkmate edo kai 2 xronia peripou)

Αρα τη καταναλωση να εχει αφου το δουλευω 24/7 5 μερες τωρα χωρις προβλημα ?

Οντος θελει μια δοκιμη με αλλα συστηματα αλλα δεν εχω στη διαθεση μου αυτη τη στιγμη. (δηλαδι αs πουμε με ενα preskott κοινος θερμαστρα..)

Υπαρχει ομος και το εξης προβλημα...

Τα διαφορα τεστ που υπαρχουν ειναι απο τον Μαιο οπου το τελικο προιον ΔΕΝ υπηρχε αλλα μονο σε μορφη beta.

Και τα γραφομενα της εταιριας ειναι καπος παλια γιαυτο ισως να μη ταιριαζουν καποια νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους για να σας λυθουν ολες οι αποριες θα σας παραθεσω οτι στοιχεια εχω μετα απο δοκιμες 2 ημερων που εκανα.Καταρχην μεχρι προχθες ειχα w/c με μπλοκ απο eleven-hydor l20-transit+2x120 enermax.Θερμοκρασιες dle 43-44 και load 53 Σε αμεση συγκριση θα σας πω οτι για τα 244 fsb 3.9ghz με 1.75volt που ζηταει ο δικος μου 3.2 northwood για να φτασει εκει απλα δεν κανει γιατι απο οτι ειδα και στο sandra ζηταει περιπου 136w θερμοτητας το συγκεκριμενο προιον μπορει να απορροφησει μεχρι 122w.Οπως θα δειτε και στις φωτο παρακατω σε idle μπορειτε να δειτε θερμοκρασιες που ουτε καν τις εχετε ονειρευτει ομως ζιπαροντας ενα αρχειο 4gb ειδα κι εγω αντιστοιχα θερμοκρασιες που δεν τις ειχα φανταστει της ταξης των 61-62 βαθμων κελσιου.Οπως καταλαβαινετε αμεσως μετα αρχισαν τα restart και το peltier δεν μπορουσε να επαναφερει τη θερμοκρασια με τιποτα μιλαμε ομως για 1.75olt.Μετα λοιπον απο μια μερα δοκιμων δεν καταφερα να τον σταθεροποιησω εκει οποτε και αρχισα και κατεβαζα fsb και volt.Σταθερος λοιπον καταφερα να μεινω στα 240fsb με 1.675volt στον επεξεργαστη οτι και να του εκανα δεν καταφερε να ανεβει πανω απο 52 κελσιου σε φουλ φορτιο ενω σε κατασταση ηρεμιας δεν ξεπερασε ποτε τους 39 κελσιου οι οποιοι σημειωτεον στο πανελακι το οποιο ειναι σιγουρα πιο αξιοπιστη μετρηση εδειχνε 28 βαθμους.Οι μετρησεις εγιναν με το mbm 5.3.7. Συμπερασμα το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσους εχουν επεξεργαστη μεχρι 3 γιγα ειμαι σιγουρος οτι θα δουν θερμοκρασιες που δεν τις εχουν ξαναδει.

Link to comment
Share on other sites

Εδω full load με 1.60 ρευμα σε ζιπαρισμα 4 γιγα επι τη ευκαρια κοιταξτε και το undervoltage της μαχ3 το οποιο συμβαινει μονο οταν δινω ρευμα κατω απο 1.65v απο κει και πανω κανει overvoltage δηλαδη στο 1.75 δινει 1.76 στο 1.725 δινει 1.73.Σημειωτεον το πανελ δειχνει 50 κελσιου και οχι 55

post-870-1416071135,2606_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα με μονο 80 ευρω στα οποια εμπεριεχονται ψηφιακο πανελ θερμοκρασιας με 2 usb το οποιο μπορει να ρυθμισει μεχρι και τεσσερα φαν και φυσικα το πελτιερ με χαλκινη ψυκτρα και ενα φανακι αθορυβο 0.60mm.Τα συμπερασματα δικα σας.

Link to comment
Share on other sites

ανακεφαλαιωση:

με νερο "Καταρχην μεχρι προχθες ειχα w/c με μπλοκ απο eleven-hydor l20-transit+2x120 enermax.Θερμοκρασιες dle 43-44 και load 53 Σε αμεση συγκριση θα σας πω οτι για τα 244 fsb 3.9ghz με 1.75volt"

στα 3900 σε idle που τα Ρ4 στην ουσια κλεινουν, ειναι στους 39, 4-5 βαθμους κατω απο το νερο.

στα 3900 στα ζορια του Ρ4, βαραει 60αρες για την πλακα, και το πισι κανει ρεσταρτ αφου "το peltier δεν μπορουσε να επαναφερει τη θερμοκρασια με τιποτα μιλαμε ομως για 1.75olt." ενω το νερο μπορουσε

οποτε, για να δουλεψουμε ριχνουμε το fsb και κλεινουμε το ρευμα, για να φτασει στις ιδιες θερμοκρασιες σε φορτιο με το νερο "στα 240fsb με 1.675volt στον επεξεργαστη οτι και να του εκανα δεν καταφερε να ανεβει πανω απο 52 κελσιου σε φουλ φορτιο" και να κραταει παλι 39 idle, μαλλον εξαιτιας του ελεγκτη του.

52, οσα ειχαμε με νερο στα 3900 με 1.75 ρευμα, ενω τωρα ημαστε στα 3700 με 1.65

τουλαχιστο αυτα καταλαβα εγω

οποτε, προτεινεται ανεπιφυλακτα, για Ρ4 μεχρι 3ghz που δουλευουν idle.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 01:07]

ανακεφαλαιωση:

με νερο "Καταρχην μεχρι προχθες ειχα w/c με μπλοκ απο eleven-hydor l20-transit+2x120 enermax.Θερμοκρασιες dle 43-44 και load 53 Σε αμεση συγκριση θα σας πω οτι για τα 244 fsb 3.9ghz με 1.75volt"

στα 3900 σε idle που τα Ρ4 στην ουσια κλεινουν, ειναι στους 39, 4-5 βαθμους κατω απο το νερο.

στα 3900 στα ζορια του Ρ4, βαραει 60αρες για την πλακα, και το πισι κανει ρεσταρτ αφου "το peltier δεν μπορουσε να επαναφερει τη θερμοκρασια με τιποτα μιλαμε ομως για 1.75olt." ενω το νερο μπορουσε

οποτε, για να δουλεψουμε ριχνουμε το fsb και κλεινουμε το ρευμα, για να φτασει στις ιδιες θερμοκρασιες σε φορτιο με το νερο "στα 240fsb με 1.675volt στον επεξεργαστη οτι και να του εκανα δεν καταφερε να ανεβει πανω απο 52 κελσιου σε φουλ φορτιο" και να κραταει παλι 39 idle, μαλλον εξαιτιας του ελεγκτη του.

52, οσα ειχαμε με νερο στα 3900 με 1.75 ρευμα, ενω τωρα ημαστε στα 3700 με 1.65

τουλαχιστο αυτα καταλαβα εγω

οποτε, προτεινεται ανεπιφυλακτα, για Ρ4 μεχρι 3ghz που δουλευουν idle.

Oxi IDLE alla Default μαλον ενωεις.

Ξεχνας οτι εγω εχω 2.4 στα 3.24 και idle δουλευει 31-32 και full load (burnin ) δυσκολα πιανει 50.

Αρα ειναι θεμα φορτιου (watt) και οχι MHz

Kai μη ξεχναμε οτι ποτε δεν ειπε κανεις οτι αυτο το προιον ειναι για hardcore overclocking.

Για περιπτωσις εως 3.4-3.5 gig με cpu t 2.4-.2.6--2.8 και ισως 3.0 πιστευω οτι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του.

Εγω πιστευω οτι η αδυναμια του προιοντος αυτου ειναι μικρο peltier που αν ηταν στα 150-180w me 80mm fan θα ηταν τελειο...

Θα κανω μια μερα μια δοκιμη ενος πιο ησχηρου fan να δω τι θα αλλαξει.....

Μη ξεχασω να ευχαριστισω το Γιαννη για της πληροφοριες του με τον 3.2 που δεν ειχα να δοκιμασω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω προς τι η ειρωνια εγω εκφερω την δικη μου αποψη απο τις δοκιμες που εκανα και επεσημανα οτι δεν μπορει το συγκεκριμενο peltier να σηκωσει τα βατ του δικου μου επεξεργαστη αλλα θα τον προτεινα σιγουρα για εναν τριαρη ο οποιος ουτε τοσο ρευμα θελει ουτε τοσα βατ που ειναι το παραλογο?Τωρα οσο αναφορα το νερο εγω προσωπικα με ενα καλο συστηματακι σε κατασταση ηρεμιας ειχα 44-45 και στα 200 fsb και στα 244 με το πελτιερ αυτο ομως τωρα εχω πολυ χαμηλοτερες το mbm δειχνει 39 και το πανελ 28 και φουλ παλι εχω χαμηλοτερες.Τελος παντων θα σου πω το εξης οτι καταρχην δεν εχω κανενα συμφερον να προωθησω το προιον εγω απλα εκανα μια συγκριση οπως ειδες ο σπαρτιατης το εκανε δοκιμη με μικροτερο επεξεργαστη και εχει πολυ καλα αποτελεσματα και αυτο υποστηριξα κι εγω.Εγω εκανα το δικο μου τεστ και σας εδωσα τα αποτελεσματα Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ 3.2 ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ 244 ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2.4-2.6-2.8-3.0 ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΑΒΕ ΥΠΟΨΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ 80 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΟΧΙ 200 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΥ ΘΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΥΔΡΟΨΥΞΗ.

Για να τελειωνω και να μην σε ταλαιπωρω εγω το ξαναλεω δεν ειπα να το παρεις ουτε το διαφημισα,ουτε παροτρυνα κανεναν να το αγορασει.

Κι εγω διαβαζα εδω στο lab οτι καποιοι εχουν θερμοκρασιες με νερο 35-και 40 δεν εριξα ευθυνες σε κανεναν που εγω δεν ειδα ποτε κατω απο 45 κι ας χαλασα ενα καρο λεφτα ειναι δικη μου επιλογη και του καθενος.

Αλλα στην ελλαδα ειμαστε καθε τι καινουργιο πρεπει να το σνομπαρουμε και να πεφτουμε ολοι επανω του.

Αν θες δωσε κι εσυ 80 ευρω να το δοκιμασεις οπως εκανα κι εγω και μετα πες μας την αποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Oxi IDLE alla Default μαλον ενωεις.

οχι, idle εννοω, αφου η χαμηλη θερμοκρασια σε idle ειναι κατι το τοσο σημαντικο, αλλα ελαχιστα διαβασαμε για το τι κανει στα ζορια.

Αρα ειναι θεμα φορτιου (watt) και οχι MHz

απο ποτε τα ΜΗΖ δεν ειναι φορτιο;

Kai μη ξεχναμε οτι ποτε δεν ειπε κανεις οτι αυτο το προιον ειναι για hardcore overclocking.

αν δεν κανει για τετοια πραγματα, πως το προτεινεις αντι για νερο;

"Να σας πω και κάτι άλλο..

Εχετε δώσει μερικοί πολλά λεφτά για τα νερά..που το κακό να δώστε κάτι ακόμα (αρκετά λιγότερα από 100) για ένα νέο προιόν που ίσως να σας λύσει τα χέρια και να σας απαλύνει από την φασαρία του watercooling??"

Εγω πιστευω οτι η αδυναμια του προιοντος αυτου ειναι μικρο peltier που αν ηταν στα 150-180w me 80mm fan θα ηταν τελειο...

πες μου ποιο τροφοδοτικο θα εδινες μαζι με το πραγμα αυτο, και ποια ψυκτρα ειναι ικανη να κρατησει τα 150-180watt του peltier συν τα 100 βατ του επεξεργαστη, με λογικα επιπεδα θορυβου.

@ jdrogas

συγνωμη αν καταλαβες πως υπαρχει ειρωνεια απο τη μερια μου. δε σε ξερω για να εχω κατι μαζι σου, απλα μαζεψα τις σκεψεις που μου δημιουργησες. στην αρχη το πηγες καλα, οπως πολυ σωστα συνεχιζεις να λες, οτι για τα πολλα δεν κανει. στην πορεια ομως, το μονο που δειχνεις ειναι θερμοκρασιες σε idle και τιποτα αλλο, χωρις να τονιζεις το ιδιο εντονα τα 55αρια σε λιγοτερα ΜΗΖ με λιγοτερο ρευμα, ενω ισα ισα "το χαιδευεις" λεγοντας "μιλαμε ομως για 1.75olt.". οταν κανεις μια συγκριση, ισχυουν τα ιδια μετρα και σταθμα για ολα, δεν υπαρχουν πραγματα που θεωρουνται αυτονοητα για το νερο οτι πρεπει να τα κανει αλλα το αλλο μπορει να δικαιολογηθει για τον α ή β λογο.

απο την αλλη τα περι "πρωθησης προιοντος, διαφημισης κλπ κλπ", εσυ τα εφερες στην κουβεντα, και οχι εγω. και η αληθεια ειναι, πως δεν ξερω το λογο για τον οποιο κανεις αυτη την αναφορα, και κατω ποιες συνθηκες οδηγηθηκες σε τετοιες σκεψεις.

ειδικα το τελευταιο περι του σνομπισμου του ελληνα, τι σχεση εχει στην ολη κουβεντα;

κι οσο αφορα τη δοκιμη, εδω ημαστε, και αν ο Spartiatis μπορει να μας το διαθεσει, δε θα πουμε ποτε οχι. αυτο ελειπε αλλωστε, και μακαρι να αποδειχτει καλυτερο, να βρουμε κι εμεις την υγεια μας, να βαλουμε λεφτα στην ακρη να μας δει κι ο ηλιος λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμια παιδια, μην χαλαμε το κλιμα τωρα που αρχιζουν και οι Ολυμπιακοι :D

α) ευχαριστως να το δοκιμασουμε το προιον, εγω εχω πει οτι μολις ειναι διαθεσιμο για Athlon ειμαι μεσα και τα δινω τα λεφτα, τοσα πεταξα τι ψυχη εχουν λιγα ακομη :clap:

το μονο που σκεφτομαι ειναι η πιθανη απογοητευση οχι τα λεφτα.

β) δεν ξερω που επεφτε η φραση για τις θερμοκρασιες αλλα εγω αυτη τη στιγμη εχω 33,6 c στον σενσορα και 38c στο mobo, οποιος θελει ας ερθει να το δει να τον κερασω και φραπεδια, και για full load δεν επεξε πανω απο 40c και 45c αντιστοιχα, ειπαμε ομως πολυς αερας και αρκετος θορυβος, μεγαλο κουτι και 6 12αρηδες + 2 8αρηδες σε διαφορα σημεια, να μην κοροιδευομαστε κιολας;) αμα τους κατεβασω αρχιζει η ανοδος :jump:

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΗΝ ΑΔΕΛΦΟΙ :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 00:35]

οχι, idle εννοω, αφου η χαμηλη θερμοκρασια σε idle ειναι κατι το τοσο σημαντικο, αλλα ελαχιστα διαβασαμε για το τι κανει στα ζορια.

απο ποτε τα ΜΗΖ δεν ειναι φορτιο;

αν δεν κανει για τετοια πραγματα, πως το προτεινεις αντι για νερο;

"Να σας πω και κάτι άλλο..

Εχετε δώσει μερικοί πολλά λεφτά για τα νερά..που το κακό να δώστε κάτι ακόμα (αρκετά λιγότερα από 100) για ένα νέο προιόν που ίσως να σας λύσει τα χέρια και να σας απαλύνει από την φασαρία του watercooling??"

πες μου ποιο τροφοδοτικο θα εδινες μαζι με το πραγμα αυτο, και ποια ψυκτρα ειναι ικανη να κρατησει τα 150-180watt του peltier συν τα 100 βατ του επεξεργαστη, με λογικα επιπεδα θορυβου.

@ jdrogas

συγνωμη αν καταλαβες πως υπαρχει ειρωνεια απο τη μερια μου. δε σε ξερω για να εχω κατι μαζι σου, απλα μαζεψα τις σκεψεις που μου δημιουργησες. στην αρχη το πηγες καλα, οπως πολυ σωστα συνεχιζεις να λες, οτι για τα πολλα δεν κανει. στην πορεια ομως, το μονο που δειχνεις ειναι θερμοκρασιες σε idle και τιποτα αλλο, χωρις να τονιζεις το ιδιο εντονα τα 55αρια σε λιγοτερα ΜΗΖ με λιγοτερο ρευμα, ενω ισα ισα "το χαιδευεις" λεγοντας "μιλαμε ομως για 1.75olt.". οταν κανεις μια συγκριση, ισχυουν τα ιδια μετρα και σταθμα για ολα, δεν υπαρχουν πραγματα που θεωρουνται αυτονοητα για το νερο οτι πρεπει να τα κανει αλλα το αλλο μπορει να δικαιολογηθει για τον α ή β λογο.

απο την αλλη τα περι "πρωθησης προιοντος, διαφημισης κλπ κλπ", εσυ τα εφερες στην κουβεντα, και οχι εγω. και η αληθεια ειναι, πως δεν ξερω το λογο για τον οποιο κανεις αυτη την αναφορα, και κατω ποιες συνθηκες οδηγηθηκες σε τετοιες σκεψεις.

ειδικα το τελευταιο περι του σνομπισμου του ελληνα, τι σχεση εχει στην ολη κουβεντα;

κι οσο αφορα τη δοκιμη, εδω ημαστε, και αν ο Spartiatis μπορει να μας το διαθεσει, δε θα πουμε ποτε οχι. αυτο ελειπε αλλωστε, και μακαρι να αποδειχτει καλυτερο, να βρουμε κι εμεις την υγεια μας, να βαλουμε λεφτα στην ακρη να μας δει κι ο ηλιος λιγο.

Μα εγω μονος μου δεν ειπα οτι δεν κανει τη δουλεια που θα ηθελα στο fsb και στο ρευμα που εγω θελω και χτυπησε 60αρια θερμοκρασια και δεν μπορεσε να επανερθει ποσες φορες πρεπει να το γραψω?Τωρα ειλικρινα αν πιστευεις οτι χαιδευω κατι ειλικρινα εισαι πολυ λαθος το τονιζω για μια ακομη φορα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΤ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ αυτο ειναι χαιδεμα?Αν δουλεψω εγω τον επεξεργαστη μου στα 3.5 θα δεις θερμοκρασιες και θα τρελλαθεις με ανωτερη οχι πανω απο 47-48 βαθμους δεν συμπαιρενεις απο αυτο οτι καλλιστα θα μπορουσε να δουλεψει πολυ καλα σε εναν μικροτερο επεξεργαστη η σε εναν 3.2 χωρις o/c?Αλλωστε το προιον εχει τεχνικα χαρακτηριστικα με μεγιστο θερμικο φορτιο τα 122w .Φωτο νομιζω οτι εχω και idle και load.Ασ το κλεισουμε εδω δεν εχω κι εγω κατι εναντιον σου απλα ειδα οτι εισαι αρνητικος χωρις λογο γι αυτο και συνεχισα.Η αποψη σου σεβαστη και τη δεχομαι αλλωστε γι αυτο υπαρχει και το φορουμ για να καταθετουμε τις αποψεις μας αλλα σεβασου κι εσυ την δικη μου.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.