Jump to content



DDR Maximizer.....Να το φτιάξω???


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 537
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από .38-.45

αμε, το απολυτο εργαλειο καταστροφης λεμε. εγγυηση. αν δεν παει το πισι απο μνημες, θα παει σιγουρα απο καρτα, κι αν εισαι ατυχος και γλυτωσουν και τα δυο, τοτε σιγουρα το τσιπσετ θα λιωσει :p

p.s. σε περιπτωση πληρης αποτυχειας υπαρχει κ το maual mode (hammer included):whip:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 15:22]

............χμμμμμμ........τώρα πού το σκέφτομαι.....αυτή η ΙΔΙΑ τάση VTT μπορεί να τροφοδοτήσει ΚΑΙ το Northbridge ....... :D

ΕΛΕΟΣ ΡΕ

Τροφοδοτικό θα φτιάξεις?:toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 06:16]

Ετοιμάζεται - ετοιμάζεται......... :D

Ναι με ένα molex και χαμηλά δεν θα έχεις πρόβλημα...... :)

........απλά προσπαθώ να φτιάξω το VTT να δίνει ΠΟΛΥ μεγάλο ρεύμα γιά να μπορεί κάποιος με αυτό να τροφοδοτήσει ΚΑΙ το CORE μιας καινούργιας κάρτας γραφικών κολλώντας ένα καλώδιο........Π.Χ. Όταν δίνουμε 3.2Volts στις μνήμες τότε παίρνουν και VTT 1.6Volts........E αυτά τα 1.6Volts να είναι ΚΑΙ της κάρτας γραφικών......Στά 3.5Vmem και 1.75VTT τότε ΚΑΙ η κάρτα γραφικών θα παίρνει 1.75Volts......... ;):D

αψογη ιδεα....

ολα σε ενα...8α ειναι τρελλη πατεντα μια τετοια συσκευη...

παντως αγγλια αποτι συζηταω με φιλαρακια 8α πουλησει καλα αφου εχει τρομερο potential...

παμε γερα γιωργο....

ελπιζω συντομα να δουμε το τελικο προιον :flex::jump::T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xylokastro

θέλω κι εγω ένα!!!αλήθεια , τι θα κανει στις μνήμες μας αυτό το εργαλείο?

To thread το διαβαζες????? :slap:

EDIT: Και κατι ακομα! Αφου δεν ξερεις τι κανει γιατι το θελεις????

Link to comment
Share on other sites

Πολλα Συγχαρητήρια και απο μένα

Αθανατο ελληνικο , πνευμα , γνώση και πατέντα

Μπραβο στο hipro που το κατοχύρωσε κιολας

Πολύ καλές οι αλλαγές μόνο που φοβάμαι οτι (καλώς) ανεβαίνει σε δυνατότητες αλλά θα ανέβει μοιραία (κακώς) και σε τιμή και χρόνο κατασκευής

Μπορεί άνετα να γινει ενα ολοκληρωμένο σύστημα overclocking προσθέτωντας και νέα modules .Ειλικρινά καταπληκτική ιδέα

Να κάνω την πιο ηλίθια ερώτηση : εγω που εχω asus A7N8X deluxe με 2 χ512 και μια θύρα κενή , εχω καποιο πρόβλημα με το maximizer?

Πιστεύω οτι αργά η γρήγορα θα είναι τόσες οι παραγγελίες που θα αναγκαστείς να το πουλήσεις σε εταιρεία κατασκευής ή να συνεργαστείς με καμια 10ρια άτομα να συναρμολογείτε όλοι μαζί .

Αν χρειαστείς βοήθεια είμαι μέσα για κολήματα κτλ

Σε περίπτωση που χρειασ΄τείς παλμογράφο μπορώ να φέρω τον δικό μου να μετρήσεις οτι θές

Κάτι τελευταίο , βρε hipro , δώσε μας καμια πληροφορία για σένα , τι εχεις σπουδάσει κτλ , να ξέρουμε λιγα πράγματα γιαυτόν που ολοι θαυμάζουμε (ΜΗ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ)

Συνεχίστε ελληνάρες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.