Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το παιχνίδι θα το παρατήσεις;

Πιστεύεις ότι δε θα λυθούν τα προβλήματα κάποια στιγμή;

εγω ξέρω οτι τους έχω δώσει 60 ευρω και μου έδωσαν ενα παιχνιδι κάτω των προσδοκιών. Αν δεν το φτιάξουν δεν θα τους δώσω αλλα 50 θέλουν, θα παω στον πίνακα ελέγχου και θα το κάνω uninstall. Αν δεν φτιαχτούν τα bugs και ο ήχος το παιχνιδι δεν μένει στο pc.
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] ναι...οκ...πιστεύεις όμως ότι αξίζει τα λεφτά που έδωσες σε σχέση με τις προσδοκίες;

Περίμενα λιγότερα προβλήματα. Πιστεύω όμως ότι θα διορθωθούν.

εγω ξέρω οτι τους έχω δώσει 60 ευρω και μου έδωσαν ενα παιχνιδι κάτω των προσδοκιών. Αν δεν το φτιάξουν δεν θα τους δώσω αλλα 50 θέλουν, θα παω στον πίνακα ελέγχου και θα το κάνω uninstall. Αν δεν φτιαχτούν τα bugs και ο ήχος το παιχνιδι δεν μένει στο pc.

Αρχικά κακώς έδωσες 60€... Το παίρνεις digital και αν θέλεις οπωσδήποτε κουτί, πάρε το σε 2 χρόνια που θα έχει 15€ και βάλε το στη συλλογή σου. Αν τώρα ήθελες κάποιο "συλλεκτικό" editionπου δε θα βρίσκεις σε 2 χρόνια, πληρώνεις την τρέλα σου, όχι το παιχνίδι. Για να το ξεκαθαρίσουμε.

Όσον αφορά στο παιχνίδι, πιστεύεις ότι μπορεί να μη φτιαχτεί. Με αυτό το σκεπτικό, καλά κάνεις και δεν τα δίνεις.

Πολλοί όμως, πιστεύουμε ότι θα στρώσει, γιατί έτσι γίνεται πάντα, οπότε έχουμε ήδη πληρώσει το Premium για να έχουμε όλα τα καλούδια που δίνει και τα DLCs στην ώρα τους. Δε βρίσκω το λόγο να πάρω το Premium τον Απρίλιο πχ και να μην έχω παίξει τις πίστες του μέχρι τότε. Τα ίδια λεφτά θα έχω δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστεύω οτι θα στρώσει απλα εγω περιμένω να δώ ΤΙ θα στρώσει και πως. Δεν μπορω να βλέπω fish effect σε μια οθόνη ούτε να ακούω ηχητικά εφέ 10ετιας η να μην ακούω τπτ. Κάποια ειναι bug κάποια ειναι κακός σχεδιασμός. Μέχρι να φτιαχτεί δεν δίνω αλλα.

Δεν ξέρω τι κάνετε εσείς και το πήρατε φθηνότερο και δεν με νοιάζει κιόλας, η EA-Dice το εχει κοστολογημένο τόσο εγω πληρώνω αυτο που ζητάει και άπαιτω να δουλεύει, αν δεν μου αρέσει δεν το παίζω και δεν πληρώνω τπτ για dlc.

και μενα...ειναι κ κουραστικό και εκνευριστικό!

Αυτο ειναι εφέ του παιχνιδιού, κατι γίνεται με τους commander και το emp. Βλέπεις τι εννοώ wizard? αυτές οι αηδίες θα φύγουν η θα μείνουμε σε αυτή την απάντηση που πήραμε και τέλος?

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρα το βλεπω παντως το game εχει στρωσει πολυ μετα το τελευταιο server update.To μονο παραπονο που εχω να βγει κανενας καινουριος οδηγος η patch για ακομα καλυτερες επιδοσεις με καλυτερο iq.Αν και ερχετε mantle -nvapi patch και γι αυτο συντομα.

Χρησιμη πληροφορια βεβαια ειναι να ψαξετε να βρισκεται καλους server απο θεμα σταθεροτητας - ping.Η διαφορα ειναι τεραστια εχει ειπωθει εδω μεσα παλιοτερα απο ενα παλικαρι ειχε απολυτα δικιο.Πολλοι providers σηκωσαν οπως το BF3 το καθε μηχανημα με το ιδιο αριθμο server για να βγαλουν πιο πολλα φραγκα με αποτελεσμα να εχουν lag και προβληματα με το κιλο.Nα αποφευγετε προς το παρον τετοιους κυριως γερμανικοι και αγγλικοι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Το Max level πλέον είναι 110 ανέβηκε με το china patch.

+

Το tip της ημέρας:

Για να διορθώσετε το bug με το Terrain Decoration στα Graphics Settings όπου το:

  • Medium = Ultra
  • Low = High
  • High = Medium
  • Ultra = Low

κάντε redeploy μετά το apply video settings για να γίνει το apply στο game. Και βίντεο για να γίνει κατανοητό το bug.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Wh0BZZU6c1k]Battlefield 4 Terrain Decoration Setting - YouTube[/ame]

πιθανόν πολλοί να μην γνώριζαν ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Max level πλέον είναι 110 ανέβηκε με το china patch.

+

Το tip της ημέρας:

Για να διορθώσετε το bug με το Terrain Decoration στα Graphics Settings όπου το:

  • Medium = Ultra
  • Low = High
  • High = Medium
  • Ultra = Low

κάντε redeploy μετά το apply video settings για να γίνει το apply στο game. Και βίντεο για να γίνει κατανοητό το bug.

πιθανόν πολλοί να μην γνώριζαν ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

WTF?

Είμαστε σοβαροί τώρα;

http://battlelog.battlefield.com/bf4/forum/threadview/2955064768159361567/

το διαβάζω και εδώ,τραγικά πράγματα..

thx για το tip!

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το DLC να μην έχει κανα περίεργο bug, π.χ εκεί που ο support κλείνει τον διακόπτη για τον φωτισμό να τρώει crash ο server...

"It's not a bug it's a feature!"

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=N1ZZvrP5zoo]Battlefield 4 | Second Assault, New vehicles, Weapons and Maps | FTW November 2013 - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] Πώς να φανεί διαφορά αν τις βλέπεις όλες στο ~1/4 τους μεγέθους τους :p Μόνο ingame θα δεις διαφορά ή αν τραβηχτούν σε png και ανέβουν σε κλίμακα 1:1.

[MENTION=30687]zantetheo[/MENTION], τί settings έχεις τώρα; Από FPS πως τα πας;

Εγώ με:

TEXTURE QUALITY = HIGH

TEXTURE FILTERING = ULTRA

LIGHTING QUALITY = ULTRA

EFFECTS QUALITY = HIGH

POST PROCESS QUALITY = HIGH

MESH QUALITY = ULTRA

TERRAIN QUALITY = ULTRA

TERRAIN DECORATION = HIGH(δηλαδή medium)

ANTIALISING DEFERRED = 4x MSAA

ANIALISING POST = OFF

AMBIENT OCCLUSION = OFF

έχω min fps λίγο πάνω από τα 60, περίπου στα 70) σε μεγάλες εκρήξεις σε συνδυασμό με βαριές σκηνές όπως η καταιγίδα στην Paracel Storm ή η χιονοθύελλα στην Operation Locker. Αυτό που επιδιώκω είναι να μην πέφτω ποτέ κάτω από τα 60.

Πάντως Θοδωρή σε δοκιμές που είχα κάνει στην Test Range, είδα ότι το χτύπημα σε fps του MSAA x4 είναι ισοδύναμο με αυτό του Resolution Scale στο ~125%, με το MSAA x4 να απομακρύνει περισσότερα jaggies από την εικόνα και αυτή να μην παρουσιάζει διαφορές στην "καθαρότητα" μεταξύ των δύο, αλλά όπως είναι λογικό η εικόνα με το MSAA x4 ήταν πολύ πιο ωραία, φυσική και ξεκούραστη στο μάτι. Οπότε ένα Resolution Scale στο 150% που είναι ~2x Supersampling θα ρίχνει τα fps πολύ χαμηλά..(?)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30066]Johnny6RED[/MENTION]

Τα έχω στο:

TEXTURE QUALITY = HIGH

TEXTURE FILTERING = HIGH

LIGHTING QUALITY = LOW

EFFECTS QUALITY = LOW

POST PROCESS QUALITY = HIGH

MESH QUALITY = HIGH

TERRAIN QUALITY = HIGH

TERRAIN DECORATION = HIGH(δηλαδή medium)

ANTIALISING DEFERRED = OFF

ANIALISING POST = OFF

AMBIENT OCCLUSION = HBAO

Motion Blur OFF

Resolution scale 150%

Tο LIGHTING QUALITY και EFFECTS QUALITY στα LOW ώστε να μου αποσπούν την προσοχή όσο το δυνατόν λιγότερο. Επίσης δεν με ενδιαφέρει να έχω λιγότερες γωνίες όταν κοιτάω κάτι στο χώρο από κοντά γιατί η προσοχή είναι στραμμένη αλλού στο multiplayer γι' αυτό προτιμώ περισσότερη καθαρότητα εικόνας με το Supersampling. Τέλος βάζω adaptive Vsync με τα frames στο 60. Παίζει όπως όπως τόσο ομαλά όσο έπαιζα το BF3. Απορώ που έλεγαν για τα Win8 τα 7αρια παίζουν νερό.

Σήμερα αύριο θα έχουμε καινούργιους drivers λογικά για την Nvidia μιας και κυκλοφόρησε το AC4. Πιστεύω θα πηγαίνουν ακόμη καλύτερα.

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.