Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Θοδωρή γιατί να βιαστείς; Αν δεν κάνω λάθος το China Rising το έχεις, σωστά; Εγώ θα σε συμβούλευα να περιμένεις μέχρι το release του επόμενου DLC(Second Assault) ώστε να δεις σε τι κατάσταση είναι τότε το παιχνίδι, πριν δώσεις άλλο ένα μεροκάματο για το premium.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή γιατί να βιαστείς; Αν δεν κάνω λάθος το China Rising το έχεις, σωστά; Εγώ θα σε συμβούλευα να περιμένεις μέχρι το release του επόμενου DLC(Second Assault) ώστε να δεις σε τι κατάσταση είναι τότε το παιχνίδι, πριν δώσεις άλλο ένα μεροκάματο για το premium.

ναι απλά το σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο China Rising:

- τα maps ειναι πανεμορφα και τρεχουν νερακι (ενα μικρο θεματακι υπαρχει στην Guillin Peaks με drops στο κεντρο του χαρτη αναμεσα στα 2 βουνα, αλλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο)

- σε conquest ειναι καλα, ειδικα τα 2 maps με τη ζουγκλα, τα αλλα 2 ειναι μονο για τον [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION]. τεραστια και "επιπεδα".

- γενικα ολο το dlc ειναι μια φαση μεταξυ Armored Kill και End Game, οχι οτι καλυτερο για infantry τυπους σαν και μενα, δηλαδη θα το προσπερασω σχετικα συντομα.

- αν επρεπε να διαλεξω τον χαρτη που μου εκανε περισσοτερο κλικ γενικως, αυτος θα ηταν η Dragon Pass.

- αυτα σε πρωτη φαση....

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι κολλάει μόνο σε εμένα ή και σε εσάς ;

Πριν καλά καλά μπω στον server "Battlefield 4 Application stopped working", την ώρα που παίζω κολλάει το παιχνίδι χωρίς όμως να κολλήσει το PC και γενικά σήμερα κάνει ότι του κατέβει.

Εχθές που δεν είχε βγει το patch ήταν καλύτερα να πράγματα και μπορώ να πω πως έπαιξα λιγάκι για πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο China Rising:

- τα maps ειναι πανεμορφα και τρεχουν νερακι (ενα μικρο θεματακι υπαρχει στην Guillin Peaks με drops στο κεντρο του χαρτη αναμεσα στα 2 βουνα, αλλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο)

- σε conquest ειναι καλα, ειδικα τα 2 maps με τη ζουγκλα, τα αλλα 2 ειναι μονο για τον [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION]. τεραστια και "επιπεδα".

- γενικα ολο το dlc ειναι μια φαση μεταξυ Armored Kill και End Game, οχι οτι καλυτερο για infantry τυπους σαν και μενα, δηλαδη θα το προσπερασω σχετικα συντομα.

- αν επρεπε να διαλεξω τον χαρτη που μου εκανε περισσοτερο κλικ γενικως, αυτος θα ηταν η Dragon Pass.

- αυτα σε πρωτη φαση....

Δηλαδή για πεζικάριους σαν του λόγου μου δεν είναι και πολύ ε?

Κρίμα..

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 4 ωρες china δεν με τρελανε...οι πιστες παρα πολυ μεγαλες..

η guillin peaks εχει μια δοση απο την φανταστικη valparaiso και ειναι αρκετα καλη.

η silk road ειναι κατι σαν bandar desert με αμολοφους,προτιμουσα μια δοση απο atacama desert παρα αυτο το εκτρωμα.

η altai range εχει μια δοση και αυτη απο alborz mountains αλλα δεν μου αρεσε ουτε αυτη.

πιστευω οτι το second asault με τις αγαπημενες μας πιστες θα ειναι κλασης ανωτερο.

επισης το china rising δεν εχει στοιχεια levolution.

Link to comment
Share on other sites

Did The Latest Battlefield 4 Patch Fix the "One-Hit Kill Bug"? "Yes and No," Says DICE Developer - MP1st

So, with the latest update applied to the PC version of Battlefield 4, did it really fix the bug? Reddit user “Hyroglyph” asked this question earlier today, to which DICE Lead Technical Scripter “sliced_lime” answered, “Yes and no.”

“There were two issues,” he elaborated. “One was an actual OHK (you shoot someone, they die from one bullet). That one was fixed.”

“The other is an issue with how deaths are communicated from server to client, which means you can sometimes appear to die instantly, but whoever shot you still actually shot the appropriate amount of bullets. The fix for this is a server-side fix, and we are looking at getting it out as soon as possible.”

So, while the really nasty bug might have been squished in the latest update, it doesn’t mean your completely Scott free of one-hit deaths all together. At least you can rest easier knowing it is being looked in to.

Interestingly, as some users insisted on shifting blame for Battlefield 4′s woes on to publisher EA for “rushing” the product, the DICE developer commented, ”To be completely fair, there’s really no one else to blame than us. Our game, our responsibility.”

Link to comment
Share on other sites

-Tweaked the network and computer performance screen to show proper values. 
Players can now test their computer and network connection and get recommendations if they need to adjust something to improve their gameplay experience

Στις ρυθμισεις δεν ειδα καμια αλλαγη πως κανουμε αυτο το τεστ που λενε?

Link to comment
Share on other sites

-Tweaked the network and computer performance screen to show proper values. 
Players can now test their computer and network connection and get recommendations if they need to adjust something to improve their gameplay experience

Στις ρυθμισεις δεν ειδα καμια αλλαγη πως κανουμε αυτο το τεστ που λενε?

Options - Video - System performance test(κάτω δεξιά)

Υπήρχε απλά κάνανε κάτι διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεμα που μου συμβαινει συχνα ειναι να μου δειχνει οτι εφαγα την σφαιρα απο λάθος πλευρα,συνήθως απο την αντιθετη απο την μερια που ήρθα,αλλα δεν βλεπω κανέναν πουθενά να παραπονιέται για'υτο.

Συμβαινει και σε σας,ή ειναι η ιδεα μου;;;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12324]PolomanGR[/MENTION] είχα διαβάσει πως αυτό συμβαίνει όταν δέχεσαι πυρά από παίχτη που έχει πεθάνει. Δηλαδή αν κάποιος σε πυροβολήσει και πεθάνει ενώ το βλήμα του είναι στον αέρα, τότε όταν σε χτυπήσει, επειδή ο σέρβερ δε μπορεί πια να εντοπίσει την προέλευσή του, το hit indicator υποδεικνύει την "στάνταρ" προέλευση, που τυχαίνει να είναι η πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεμα που μου συμβαινει συχνα ειναι να μου δειχνει οτι εφαγα την σφαιρα απο λάθος πλευρα,συνήθως απο την αντιθετη απο την μερια που ήρθα,αλλα δεν βλεπω κανέναν πουθενά να παραπονιέται για'υτο.

Συμβαινει και σε σας,ή ειναι η ιδεα μου;;;

Συμβαινει σε ολους δεν ειναι η ιδεα σου.

Στο reddit τους το εχουν αναφερει, το αν θα διορθωθει; θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.