Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αυτο με τους φρουρους δεν το πιασα! Αλλα η tragic κατασταση φαινεται απο μακρια. Ελπιζω μονο με αυτα που βλεπω και τις νεες μηχανες γραφικων να μη χρειαστει να παμε σε εξωφρενικα ποσά, γιατι θα λυπηθω πολυ να παρατησω το PC Gaming.

Μαρεσουν τα Πισιά, αλλα δεν θελω να αισθανομαι και μ@λ@κας πληρωνοντας απιστευτα ποσά.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν θα χρειαστει να πας σε εξωφρενικα ποσα, εκτος ΙΣΩΣ αν θες να παιζεις με minimum 80FPS oλα ULTRA...

το να αφησεις το PC gaming (δικο μου -αυθαιρετο?- συμπερασμα/ερωτημα: για να μην χαμηλωσεις λιγο τα γραφικα ωστε να μην χρειαζεσαι τερατα...), σημαινει οτι θα πας σε console gaming?

αν ναι (και ειδικα για FPS) δεν θα σχολιασω...:p

οπως εγραψα και παραπανω, δεν νομιζω οτι το BF4 δεν θα μπορει να παιζεται στις σημερινες mid range καρτες.

το να θελεις HBAO, 4XMSAA, ολα ultra και 70FPS minimum @ 1080p+, δεν ειναι φτηνο ουτε σημερα στο BF3 και σιγουρα δεν θα ειναι ουτε στο BF4

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχουμε δει μεχρι σημερα χωρις να θελω να ειμαι απολυτος, η μονη διαφορα του BF4 PC με PS4 θα ειναι τα Ultra Settings.

Παρακολουθωντας το Killzone 4(ShadowFall) η ποιοτητα του στα γραφικα ηταν εφαμιλλη με του BF4. Και αυτο, οταν το demo ειχε δημιουργηθει με 4GB GDDR5 υποψην και οχι με 8 που θα εχει εν τελει το PS4. Αρα θα μπορει να γινει πολυ καλυτερο.

Αρα ναι, αν δε μπορεις να το παιξεις στα Ultra στο PC λογω Hardware δεν ειναι αναγκη να παιζεις PC μιας και το PS4 θα ειναι σχεδον ιδιο οπτικα στο 1/4 της τιμης του PC. Εκτος αν θες να εχεις καποια Exclusives που εχουν οι υπολογιστες οπως π.χ. Wow, οπου δε χρειαζεσαι καν Mid Range καρτες! Εκει εχει νοημα να δωσεις ενα Α' ποσό μικρο.

Βεβαια σε 4-5 χρονακια οταν θα γινει το PS4 outdated αυτο δε θα ισχυει και τοτε ειναι που θα παρει παλι κεφαλι για τα καλα το PC Gaming. Προς το παρον ομως αυτο βλεπω εγω προσωπικα.

Same old... Same old....

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και προηγουμενως που το εγραψες και θα στο ρωτησω:

τι σε κανει να πιστευεις οτι το PS4 θα κοστιζει 300 ευρα?

εγω δεν ειπα οτι δεν (θα) μπορεις με MID καρτες να παιζεις το BF ULTRA

εγω με το HW της υπογραφης μου μπορω να παιζω BF3 ULTRA (ομως με 40-50 FPS average)

και εσυ μπορεις, ετσι δεν ειναι?

πες μου τωρα, το παιχνιδοκουτο ποσα FPS του BF4 θα βγαζει στην TV σου? 29 ή 30?

ιδου η απορια :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Τυχαια το εγραψα. 300-400-500. Παραπανω δε θα κανει. Σε συγκριση με τα 2.5 χιλιαρικα που κοστιζει ενα τετοιο PC ομως ειναι ''ψιχουλα''.

Anyway, Multiplatform ειναι το BF4 και σκεφτηκα να το γραψω γιατι θα απασχολησει πολλους φιλους οι οποιοι θα αναρωτηθουν αν αξιζει να ξοδεψουν 2.500 ευρω ή 500 ευρω για να απολαυσουν το παιχνιδι.

Και αν πουν ναι, να πανε στα 2500€ θα ειναι 5 φορες καλυτερο το αποτελεσμα, ωστε να πιασουν τοπο τα λεφτα τους?? 'Η θα δουν τη διαφορά που περιμενουν πολλοι δηλαδη απο High σε Ultra(ούτε 20% με λιγα λογια)

***Edit

Ξεχασα να απαντησω, ναι στο BF3 το βγαζω ανετα πανω απο 55 FPS στα Ultra! Αλλα και παλι δε με πειθει τοσα λεφτα για 20 FPS. Ας ειναι κινηματογραφικο και παιζεται τελεια και στα 30FPS. Δες για παραδειγμα Killzone 3. Αριστο Gameplay, smooth.

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

μα, το PC σου δεν το εχεις μονο για το BF3 ουτε μονο για παιχνιδια...

το PC σου το εχεις ηδη αγορασμενο. ενω το PS4 ΘΑ το αγορασεις.

αν λοιπον το σημερινο σου PC και το PS4 θα εχουνε την ιδια ποιοτητα γραφικων (αν υποθεσουμε οτι το PC σου δεν θα παιζει ΒF4 ultra) τοτε γιατι να αγορασεις KAI το PS4; γιατι να μην δωσεις 350 ευρα για να παρεις ακομα μια GTX670 και να παιζεις ULTRA με 80FPS σε SLI? :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, δε μιλαω για εμενα που εχω ηδη ενα αριστο συστημα. Αλλα για καποιον που θελει να αγορασει και βλεπει gameplay video απο τη μια και γουσταρει και απο την αλλη βλεπει PC με 2.5 χιλιαρικα/ PS4 με 500€

Λογικα θα αναρωτηθει μεσα του ο καημενος, καλα 5πλάσια τιμη, λογικά θα ειναι τουμπανο δε θα πιανει μία μπροστα του η κονσολα.

Αυτο το θεμα ηθελα να θίξω εξαρχης. Και βεβαια μην ξεχναμε πως βγαζοντας τις νεες engines Frostbite 3,Unreal 4 ισως καθε χρονο το leap να ειναι πολλαπλασιο απο οτι τα τελευταια 4 χρονια.

Εκει εγω ειμαι περισσοτερος σκεπτικος και ανησυχω. Μην το τραβηξουν δηλαδη το θεμα σε MUST Sli - Crossfire και πουλανε αυτο σαν το νεο standard.

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου k θα με κράξετε αλλα η αλήθεια είναι ότι ο κάθε bf player που πάει για πολλά kill ότι k κάρτα να έχει δεν παίζει σε ultra παίζει σε low με μερικά φίλτρα για να είναι πιο καθαρό το πεδίο για αυτό μην σκατε k το bf4 δεν χρειάζεται να το παίζεται ultra πάλι θα το παίζουν η μέτριες k πιο μικρές κάρτες k ας έχει το shadow στο high η medium k όχι ultra πχ ,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

^

Το αυτο, ακομα και αν στο ps4 βγαζει καθαρο 1080p και 60fps locked, πραγμα που αμφιβαλω (ειδαμε τις αναλυσεις και τα φιλτρα που βγαζουν οι τωρινες "HD" κονσολες, upscaling και γκαβα 12χρονα ftw Beyond3D Forum - View Single Post - List of Rendering Resolutions + basics on hardware scaling, MSAA, framebuffers )

Παλι θα προτιμησει καποιος να παιξει το bf4 σε pc, μιλαω παντα για το multiplayer κομματι, τωρα αν σπαζεται που δεν θα μπορεσει να κρατησει 60fps σε ultra settings καθολη την διαρκεια ενος 5ωρου single player επειδεν δεν εχει τριπλο SLI/CF τοτε θα πρεπει να αρχισει να σκεφτεται αν υπαρχουν πιο σημαντικα θεματα να τον απασχολησουν στην ζωουλα του.

Ενα playstation το παιρνεις για τα exclusives και γιατι δεν εισαι θυμα να παρεις xbox (:p) το μονο που ζηλεψα απο την εκδοση του BF στο ps3 ητανε το ingame VOIP, online multiplayer fps και gamepad απλα δεν πανε μαζι, πρεπει να εισαι στοκος για να πιστευεις το αντιθετο, σαν τον αμπαλο στο παρακατω βιντεο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Mtm_cKgvQTk]Battlefield 3 First PC Gameplay Handicap Controller - YouTube[/ame]

οσο σκεφτομαι οτι δεν θα εχω lightboost, 500hz mouse και soundblaster με πιανει καταθλιψη :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με προ-παραγγελια δινουν πλεον δωρεαν και το dlc China Rising

attachment.php?attachmentid=56457&d=1369210785

Pre-order #BF4 and get the "China Rising" expansion pack at no additional cost.

Fight for dominance across the vast and majestic Chinese mainland in four massive maps, using all-new vehicles and high-tech military equipment.

post-11666-1416077392,3911_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε, δεν επαιζε ποτε αυτο το σεναριο....

κι όμως, με είχε ψήσει πάρα πολύ λόγω ότι στο origin.store έβλεπες αυτό

Βέβαια, αλλού τώρα βλέπω -Α- Premium Expansion Pack.., οπότε ίσως να είχα διαβάσει βιαστικά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Premium Expansion Pack εδιναν που δεν ηταν dlcs αλλα διαφορα αλλα π@π@ριλικια...

Ρε παιδια σιγα μην εδιναν ολο το πακετο (game+all dlcs+premium) στην τιμη που το εδιναν...

Για την ΕΑ μιλαμε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.