Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Απο την στιγμη που επαιζε ετσι με μια 7990 @3Κ resolution θα παιζει μια χαρα σε 1080p με 670/7950/680/7970

1920x1080 = 2,073,600 pixels

2560x1440 = 3,686,400 pixels

3072x1728 = 5,308,416 pixels

1440p --> 3k = 1,622,016 pixels διαφορα

1080p --> 1440p = 1,612,800 pixels διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω με 670GTX και i7 3770k και 16gb RAM να ειμαστε ενταξει(1080p). Μην παμε απο τωρα για αναβαθμιση πριν τον Maxwell. Το θεωρω λιγο μλκια.

Εσεις τι λετε?

εγω πιστευω οτι θελεις 128GB RAM για να εισαι ανετος στην περιπτωση που θα εχεις 3-4 virtual machines ανοιχτες, το photoshop, δυο τρια videos να κανουνε rendering, το BF4 να παιζει και 375 σελιδες ανοιγμενες στο firefox ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ :p

(optional: ενα τεραμπαιτ σκληρο αποκλειστικα για pagefile για να εισαι ακομα πιο σιγουρος)

σοβαρα τωρα, με HBAO και MSAA οff (ή εστω το ενα off και το αλλο χαμηλο) δεν πιστευω να εχει προβλημα να πιασει κοντα στα 60FPS average ακομα και με middle class καρτες στα 1080p (οπως και το ΒF3)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης που δεν εχουμε νεο hardware(την Titan δε τη μετραω) δεν νομιζω οτι ειναι λογικη να στοχευσει παραπανω. Να δημιουργηθει ενα παιχνιδι το οποιο θα παιζει αριστα στην Titan των 1.100 ευρω ειναι απλα εξωφρενικο.

Το Crysis 3 ετρεχε τζαμι σε 670-680GTX. Ελπιζω να μη δω κατι τραγικο και το γυρισω σε console gaming(PS4)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης που δεν εχουμε νεο hardware(την Titan δε τη μετραω) δεν νομιζω οτι ειναι λογικη να στοχευσει παραπανω. Να δημιουργηθει ενα παιχνιδι το οποιο θα παιζει αριστα στην Titan των 1.100 ευρω ειναι απλα εξωφρενικο.

Μέχρι στιγμής; Το παιχνίδι θα βγεί Οκτώβριο του 2013 και θα παίζεται, όπως και το 3, για 1, 1.5, 2 χρόνια μετά. Λογικό να στοχεύει τις κάρτες που ΘΑ βγουν τότε και όχι αυτές που κυκλοφορούν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

HDAO και tesselation εννοειται πως θα φανε σουτ με το καλημερα πριν μπω καν μεσα στον σερβερ.

Το AA με νοιαζει εμενα. το MSAA ειναι θεοβαρο και αφηνει πολλα σημεια της εικονας χωρις καθολου "περιποιηση", το post AA ακομα και στο "low" θολωνει ΠΟΛΥ την εικονα, το SMAA injector ειναι μια λυση αλλα οχι η βελτιστη.

Ελπιζω να εχει υποστηριξη in-game για TXAA, αν και δεν το εχω δει ποτε στην πραξη το τελευταιο, οσο για τις απαιτησεις, μην ξεχνατε οτι το BF3 επαιζε μια χαρα και σε καρτα του 9 ( 5850 ) και σε καρτα του 11 ( 560 ) , δεν χρειαζοτανε ντε και καλα 6970/670 για να παιξει καποιος σαν αθρωπας.

Επισης μιλαμε για multiplayer, αν ειναι να τρωμε παλι sun glare στην μαπα ανεξαρτητως settings θα πεσει πολυ κραξιμο, e-sports friendly σου λεει μετα :S

Link to comment
Share on other sites

This is the monster PC that ran the Battlefield 4 demo

Well fack :p

Οσο alpha και να ηταν ετσι και θελει την αωαλογη καρτα με λιγοτερο απο 7990 δεν την βγαζει καθαρη κανενας :p

...γιαυτο και την περιμενουμε την 7990 :neo::hug:

...ετσι κι αλλιως μαζι με την καρτα θα παρουμε και το BF4....αμιιιιιι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

...γιαυτο και την περιμενουμε την 7990 :neo::hug:

...ετσι κι αλλιως μαζι με την καρτα θα παρουμε και το BF4....αμιιιιιι :hehe:

Επομενη αγορα ειτε 2η 7950 είτε 8990, κατι ενδιαμεσο δεν παιζει :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION] εεε βρε τι σου έλεγα και εγώ 2 ειχανε.. Εγώ θα το κανω έτσι.. Θα πάρω το Game αμα δεν.. Η 7970 και έχουν βγει η 8970 περνούμε μια και περνούμε και αλλη μια.. Αλλά δεν ακούω τίποτα για καρτες απο την AMD ο Lazy μας λέει κάτι παλαβα αραξτε και χαλαρωστε, είχαν πει για 7990 τίποτα ακόμα.. (Απο ΑΜD μεριά έτσι) δεν μιλάω για άλλες εταιριες, τι άλλο? Δεν ξέρω.. Εγώ πάντως το κόβω πολύ βαρύ το Game να φαντασου 4ις 7970 όλα Maxed out και 60 FPS και σε 4Κ που είναι 1 potrait eyefinity..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION] εεε βρε τι σου έλεγα και εγώ 2 ειχανε.. Εγώ θα το κανω έτσι.. Θα πάρω το Game αμα δεν.. Η 7970 και έχουν βγει η 8970 περνούμε μια και περνούμε και αλλη μια.. Αλλά δεν ακούω τίποτα για καρτες απο την AMD ο Lazy μας λέει κάτι παλαβα αραξτε και χαλαρωστε, είχαν πει για 7990 τίποτα ακόμα.. (Απο ΑΜD μεριά έτσι) δεν μιλάω για άλλες εταιριες, τι άλλο? Δεν ξέρω.. Εγώ πάντως το κόβω πολύ βαρύ το Game να φαντασου 4ις 7970 όλα Maxed out και 60 FPS και σε 4Κ που είναι 1 potrait eyefinity..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Αμα οντως θενε 2x79x0 για να παιξει σωστα σε Ultra ρυθμισεις, πες τους να πανε να τραβηξουν τις κωλοτριχες τους μια και βλεπουμε

Το CoD θελουν να μοιασουν και ξεχνανε τοι βασικοτερο ολων: ελαφρια μηχανη γραφικων για να παιζει και σε χρεπια

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγακι αυτοκτονικό να πανε σε 2x 7970 κλπ κλπ....

Βεβαια αν εκει θελουν να το φτασουν το PC Gaming, δηλαδη σε 2 χρονια απο τωρα οι επιλογες σου να ειναι ή 300 ευρω κονσολα(PS4, Xbox) ή 3.000€ PC τοτε......

KΑΛΗΝΥΧΤΑ PC GAMING

Ειπαμε ειμαστε κολλημενοι, αγαπαμε PC, γουσταρουμε αλλα μ@λ@κες υπαρχουν πολλοι. Ας μη γινουμε και εμεις.:fist:

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Είπαν πουθενά ότι το game θα κλειδώνει σε ultra settings και δεν το πήρα χαμπάρι?:p

I see your point. Αλλα και παλι οταν κυκλοφορησε το Battlefield 3 δεν ηθελες GPU 1.500 ευρω για Ultra Settings. Αρα και σε αυτη την περιπτωση δεν θεωρω σωστο να απαιτουνται τοσα χρηματα ειδικα στους καιρους που ζουμε(σε παγκοσμια κλιμακα)

Link to comment
Share on other sites

I see your point. Αλλα και παλι οταν κυκλοφορησε το Battlefield 3 δεν ηθελες GPU 1.500 ευρω για Ultra Settings. Αρα και σε αυτη την περιπτωση δεν θεωρω σωστο να απαιτουνται τοσα χρηματα ειδικα στους καιρους που ζουμε(σε παγκοσμια κλιμακα)

Ουτε τωρα θες. Δεν ειμαστε ολοι πρασινοφρουροι :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.