Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αυτο του ηρθε εκεινη την ωρα πρωτο αυτο βρηκε να πει, αυθορμητισμος ftw :p Για τα slot δεν ειχα βαλει κανενα φιλτρο, μονο για τις χωρες, μην πας να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα, battelog fails λεμε, ακομα και η beta του All Seeing Eye πιο λειτουργικη ητανε απο αυτο το πραγμα ( ειχε και plugin για mIRC :p)

Μιαπουταναφεραμε και αρχιδιαλογουκαναμε ας κανω quote ενα ποστ μου περι BF που βγηκε 90% προφητικο αν και οχι αρκετα απαισιοδοξο οσο θα επρεπε για να πεσω ολος μεσα.

Το ποσοι θα παιζουν μετα απο 2 μηνες εξαρταται απτο gameplay του ιδιου του παιχνιδιου ( αν ειναι ρηχο και με μικρο learning curve κλαφτα ) την υποστηριξη μεσω updates και το modding community, ποιος μου εγγυαται οτι η dice δεν θα βγαλει ενα μισοτελειωμενο cod με οχηματα τον οκτωβριο, θεοβαρο σε 64αρηδες server, με το ιδιο τραγικο hit reg που εχει τωρα το bc2, χωρις καμια υποστηριξη για mods, 2-3 patch με χαρακτηριστικη καθυστερηση ενω μετα απο ενα χρονο θα εχουν ηδη βγει 3 DLC και θα εχει ανακοινωθει bf2143 στο καπακι ?

Πιο σιγουρος ειμαι οτι θα παιζω rohos (εστω και σε καποια αλλη μορφη, οπως πολλοι παιζανε RO προσφατα κυριως για το Darkest Hour που εχει μαχες στην νορμανδια ) σε ενα χρονο απο τωρα παρα bf3, bf3 μπορει να μου ξυνισει τελειως η beta και να μην κανω preorder.

90% Θα αγορασω και το bf3 αλλα κραταω μικρο καλαθι μετα την ψυχρολουσια του bc2, τους πρωτους μηνες περα απο καποιες τραγικες ελλειψεις ( heavy mg black texture σε dx9 - mg36 φινιστρινι σε hardcore ) ολη αυτη η ασταθεια μου ειχε σπασει τα νευρα, απορω πως δεν εφαγα τοτε κανενα CtD και στον υπνο μου :p

Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα παρουν εκτος απο bf3 και αλλα fps φετος, και το rohos ειναι για μενα σιγουρη εναλλακτικη, το gameplay πραγματικα ξεχωριζει απτα περισσοτερα fps και εχει αρκετες δοσεις φρεσκαδας, αν καποιος μου ελεγε θελω να παρω 2 fps να παιζω θα του προτεινα rohos και με καποια επιφυλαξη(επειδη δεν εχω παιξει ακομα) BF3, MW3 με τπτ, εκτος αμα πασχει απο ADHD :p .

Link to comment
Share on other sites

Είδα το βιντεάκι και συμφωνώ με τον τύπο, εκτός από το battlelog που πιστεύω ότι είναι πιο παραμετροποιήσιμο από in-game browser και φυσικά θέλει βελτίωση.

Δεν θέλω μία από τα ίδια (BF3.1)

Δεν θέλω πολλούς και αδιάφορους χάρτες, εδώ κατέστρεψαν το Karkand!

Δεν θέλω ανούσια game-types, να τρέχω από τη μια σημαία στην άλλη και μέχρι να την πάρω να έχω χάσει εκείνη απ'όπου ήρθα!

Δεν θέλω τα οχήματα να έχουν άπειρα πυρομαχικά

Δεν θέλω τόσο ισχυρή medic-class

Θέλω commander και σωστό como-rose

Θέλω η frostbyte να παίζει όπως πρέπει, με αλλαγές καιρού, μέρας-νύχτας, πλήρη καταστροφή κτιρίων

Link to comment
Share on other sites

Είδα το βιντεάκι και συμφωνώ με τον τύπο, εκτός από το battlelog που πιστεύω ότι είναι πιο παραμετροποιήσιμο από in-game browser και φυσικά θέλει βελτίωση.

Δεν θέλω μία από τα ίδια (BF3.1)

Δεν θέλω πολλούς και αδιάφορους χάρτες, εδώ κατέστρεψαν το Karkand!

Δεν θέλω ανούσια game-types, να τρέχω από τη μια σημαία στην άλλη και μέχρι να την πάρω να έχω χάσει εκείνη απ'όπου ήρθα!

Δεν θέλω τα οχήματα να έχουν άπειρα πυρομαχικά

Δεν θέλω τόσο ισχυρή medic-class

Θέλω commander και σωστό como-rose

Θέλω η frostbyte να παίζει όπως πρέπει, με αλλαγές καιρού, μέρας-νύχτας, πλήρη καταστροφή κτιρίων

θέλεις ένα ΒC 3 !!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=103]hurin[/MENTION] αλλά και στους υπόλοιπους:

Όλα αυτά τα παράπονα αλλά και τις απαιτήσεις, καλό θα ήταν να τα γράφεται και στο Forum του Battlelog. Όπως θα διαπιστώσατε από τα πολλά πισωγυρίσματα που γινόντουσαν στα DLCs, δεν είχαν κανένα σχέδιο, αλλά απλά ακολουθούσαν ότι ζήταγε η κοινότητα μέσω του forum. Αν λοιπόν αφήσουμε αυτούς του έκαναν το παιχνίδι έτσι όπως είναι τώρα να συνεχίσουν να ζητάνε, χωρίς να επεμβαίνουμε οι υπόλοιποι, απλά θα γίνει χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όποιος πει ότι δεν διασκέδασε με το BC2 θα πέσει φωτιά να τον κάψει! Απλά δεν ήταν BF. Με ενόχλησε αυτό το "μπαστάρδεμα" BF-BC2, θα προτιμούσα 2 εντελώς ξεχωριστά franchise, με διαφορετικό περιεχόμενο και κοινό το καθένα.

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Σχέδιο υπήρχε, τον αριθμό, το όνομα και την ημερομηνία κυκλοφορίας την ξέραμε από την αρχή. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι το community του BF ζήτησε metro και ziba. Ήθελαν να αρμέξουν 2 αγελάδες ταυτόχρονα (BF-COD) και το κατάφεραν, σχεδόν εξαφάνισαν τον ανταγωνισμο. Αλλά εμένα δεν μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

νταξ, δεν ειχε prone και δεν χρειαζοτανε να κυλιεσαι στις λασπες σαν να εισαι στρατιωτης.

ορθιος και περηφανος...

Βασικα δεν ειχε σκατο-καμπερωμενους sniper γιατι φαινοταν και επρεπε να παιζουν aggressive. Δηλαδη να εχουν ενα minimum skill

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι ποιο θα ειναι το 5ο class ...

μια προβλεψη κανω:

Assault - Engineer - Medic - Sniper - Support

ή

μπορει απλα να προστεθει στις τωρινες 4, ο Spec Ops που ειναι και πιασαρικο και της μοδας...

με ανακατεμα των τωρινων οπλων και gadgets που εχει ο καθενας για καλυτερη ισορροπια...

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 σεναρια μαρεσουν, ο assault εννοειται πως χρειαζεται ενα μικρο nerf, εδω του ζητας medpack και σου σκαει ακυρο επειδη κουμπωσe m320 :S

Απο την αλλη η επιστροφη του specops δεν θα με χαλαγε καθολου, αυτη τη φορα ομως θα τον ηθελα πιο stealth based, δηλαδη να εχει καποιου ειδους ανοσια σε thermal scopes ή/και radar scan, εκτος απο c4 θα ηθελα να φωναζει artillery/air strike, να εχει λιγο παραπανω sprint speed απο της αλλες κλασεις και γιατι οχι, να μεταμφιεζεται σε ρωσσο :D

Link to comment
Share on other sites

σορυ που συνεχιζω να μιλαω για το BC2 σε αυτο το thread αλλα βασικα οι snipers ητανε το μεγαλυτερο μου προβλημα σε αυτο το game.

ισως να φταιει που το επαιξα αργα (το 2012) αλλα θυμαμαι οτι ο λογος που το αφησα ητανε οτι οι πιο δημοφιλεις του πιστες (ειδικα το heavy metal) ητανε ενα απεραντο καμπινγκ.

ακομα θυμαμαι σερβερς που ειχανε στο ονομα τους "no snipers" ή "4 snipers per team"...

και το BF3 εχει καμπεροsnipers και το BF4 θα εχει. αλλα νομιζω πως εκει η κατασταση σωζεται καπως επειδη αλλο ειναι να εχεις σε ενα team 12 snipers σε 32 συνολικα παικτες και αλλο να εχεις 10 στους 16...

για να επανελθω στο θεμα, συνεχιζω να επιμενω οτι αυτο που θελω να δω περισσοτερο στο BF4 ειναι να μην αγορασουνε οσοι το μισουνε (οπως εγινε με το BF3) :p

και αν το αγορασουνε ενω το μισουνε, ας μην το παιξουνε πανω απο 500 ωρες. λεω εγω τωρα...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Ήταν πρόβλημα για άλλους λόγους. Όταν η ομάδα σου αποτελείται από 16 άτομα μαξ. Το να έχεις 5-6 snipers ήταν όντως πρόβλημα. Ειδικά στα maps του BC2 που ήταν πολύ πιο ευθυγραμμισμένα.

Από εκεί και μετά στο heavy metal μου άρεσε να παίρνω το Μ shotgun με 12G rounds (ή τέλος πάντων όποια ήταν τα long range/accuracy) που έκαναν το crosshair του shotgun τελείως κλειστό οπότε είχες sniper accuracy. Από το [Α] έριχνα headshots σε snipers που είχαν καμπερωθεί στο καμπεροβουνό πάνω από το [Β] και φυσικά μετά άρχιζαν τα cheater κτλ. :D

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πρόβλημα για άλλους λόγους. Όταν η ομάδα σου αποτελείται από 16 άτομα μαξ. Το να έχεις 5-6 snipers ήταν όντως πρόβλημα. Ειδικά στα maps του BC2 που ήταν πολύ πιο ευθυγραμμισμένα.

Από εκεί και μετά στο heavy metal μου άρεσε να παίρνω το Μ shotgun με 12G rounds (ή τέλος πάντων όποια ήταν τα long range/accuracy) που έκαναν το crosshair του shotgun τελείως κλειστό οπότε είχες sniper accuracy. Από το [Α] έριχνα headshots σε snipers που είχαν καμπερωθεί στο καμπεροβουνό πάνω από το [Β] και φυσικά μετά άρχιζαν τα cheater κτλ. :D

NeoStead 2000 + 12G Slugs = σε βριζει εν χωρο ολη η αντιπαλη ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Rumor - Battlefield 4 Multiplayer Will Have Working Elevators? 58 Allegedly Leaked Images of the BF4 Alpha - MP1st

Some interesting bits of info from the leaked screens include:

New loadout screen, includes “Kits,” “Vehicles,” and “Weapons”

New award screen includes “Ribbons,” “Medals,” and “Assignments”

Left and right Dog Tags are back

Origin integration with “Friends” and “Challenges”

“Quick Match” and “Sever Browser” return

“Battlepacks” can be accessed from the menu, Bronze Battlepack includes three items

5-man squads

4 kits

Similar loadout slots to Battlefield 3 with the exception of a selectable knife (Primary, Secondary, Gadget 1, Gadget 2, Grenades, Knife, Specialization and Appearance)

Coastal map named Siege

New HUD that matches that of the single player demo

Command Rose returns

Working Elevators?

screenshots:

http://imgur.com/a/rnmPM

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

παιδάκια το ΒF4 θα βγει για τις τωρινές κονσόλες ? η για το One και το 4 ?

γιατί άν βγεί για το one και το 4 θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα !

Δεν παίζει ρόλο. Απλά θα βάλουν άλλα settings. Λογικά και στα 2 θα βγει.

ασανσερ...ότι να'ναι

Εκρήξεις, σφαίρες, όλος ο αέρας γύρω τους ήταν γεμάτος με καπνό και κομμάτια από οτιδήποτε υλικό υπήρχε γύρω τους που τώρα πια είχε εξαϋλωθεί στην ατμόσφαιρα, αλλά όλα ήταν οκ και το μόνο που έπρεπε να κάνουν ήταν να κρατήσουν τους εχθρούς εκεί. Όχι πολύ, λίγο ακ-

M-Com has been armed.

είπε μια φωνή στο ακουστικό. "Τόσο κοντά.." σκέφτηκε ο commander αναστενάζοντας. "Οκ, πάμε". Και μέσα σε μια βροχή από σφαίρες σηκώθηκαν και έτρεξαν προς τη πόρτα. Έπρεπε να φτάσουν στο M-Com πριν να είναι πολύ αργά. Δηλαδή στον 65ο όροφο. Ξαφνικά μια χειροβομβίδα κυλησε προς το μέρος τους, όμως ευτυχώς πρόλαβαν και μπήκαν στη πόρτα πατώντας το κουμπί με τον αριθμό "65" την τελευταία στιγμή.

Το ασανσέρ άρχισε να κινείται προς τα πάνω με τον υπνωτικό ρυθμό του (σε αυτό το σημείο πατήστε play στο βιντεο από κάτω και αφήστε το να παίζει όσο προχωράτε στο υπόλοιπο κείμενο)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=S5PvBzDlZGs]10 Hours of elevator music..... Going[/ame]

...2ος, 3ος, 4ος όροφος

Πόσοι να τους περίμεναν άραγε όταν θα άνοιγε αυτή η πόρτα, σκεφτόταν ο commander, και πως στο καλό πέρασαν τις άμυνες τους...στάνταρ κανένας παπάρας θα glitchare πάλι το spawn beacon και θα βγήκαν απο πάνω με αλεξίπτωτο...ίσως να πρέπει να πετάξω 'nade με το που ανοίξουν οι πόρτες, χμμ...7ος, 8ος, 9ος

- Ωραία μέρα έχει σήμερα ε;

είπε ασυναίσθητα ο lieutenant όσο όλοι κοιτούσαν τον αριθμό με τους ορόφους να ανεβαίνει σιγά σιγά.

10ος, 11ος, 12ος...Στην πίσω δεξιά γωνία ο στρατιώτης πηδούσε στον αέρα και γυρνούσε σαν σπαστικό "σπαμμάροντας το Q για να περάσει η ώρα", ότι και αν σημαίνει αυτό, και φωνάζοντας συνέχεια "I need more rounds".

23ος, 24ος, 25ος...Δίπλα ο Support, αγνοώντας τις παρακλήσεις του προηγούμενου για πυρομαχικά, είχε βγάλει το μαχαίρι, όταν ξαφνικά άρχισε να επιτίθεται στον μπροστινό του.

- Αργχ, τι κάνεις ρε μλκα;

- Έλα ρε, αφού δεν έχει FF o server

- A, ok.

και ο τελευταίος γύρισε μπροστά του όσο ο Support από πίσω συνέχισε να κόβει προς το λαιμό του.

40ος, 41ος

*They've taken the M-Com* *Fall Back*

- E !@# το σπίτι του για ασανσέρ. 10 ώρες.

- Επόμενη φορά πάρε τις σκάλες. Ή το apache που spawn-άρει απ'έξω, λες και το αγγίζει κανείς. Το ίδιο λογικό ακούγεται.

- Ρε δε @#$$ κι εσύ.

BATTLEFIELD 4 ένα πραγματικά ACTION game.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.