Jump to content



Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 19:05]

Aμ εδω σε θελω για....

Πως διαολο παω εκει πανω??Εχει καμια grab κινηση κ δε την πηρα χαμπαρι το ζωον??

Ανεβένεις την σκάλα και πηδας επανω στο σολήνα. Οχι δεν εχει καμια ιδιετερη κινηση απλα κοιτα προς το σωληνα και πηδα επανω του.

Link to comment
Share on other sites

(αααχχχ θα με σκασεις! :p)

Eιμαι στο σωλινα αλλα εχει ενα δοκαρι μπροστα απο το ανοιγμα που πρεπει να παω και το ανοιγμα ειναι ποιο ψηλα.Μαλλον πρεπει να πατησω στο δοκαρι?Αλλα πως?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

(αααχχχ θα με σκασεις! :p)

Eιμαι στο σωλινα αλλα εχει ενα δοκαρι μπροστα απο το ανοιγμα που πρεπει να παω και το ανοιγμα ειναι ποιο ψηλα.Μαλλον πρεπει να πατησω στο δοκαρι?Αλλα πως?

Ειπα εγω τίποτα για δοκάρια και ανοιγματα? Διαδρομο ειπα οχι αεραγωγό η τουνελ :p ?

Eυτυχώς την βρηκες τη λυση σπαστικό σημείο ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [27-11-2004 22:13]

A2: Στον φακελο %HalfLifeRoot%\HL2\CFG δημιουργουμε το αρχειο ai_fix.cfg

οπου γραφουμε:

ai_norebuildgraph 1

ai_disable 0

Επειτα στο αρχειο valve.rc στον ιδιο φακελο μετα την γραμμη που ακολουθει

exec autoexec.cfg

γραφουμε

exec ai_fix.cfg

Μετα απο την δευτερη λυση το παιχνιδι τουλαχιστο σε μενα λειτουργει τελεια.

Εκτος απο τα προβληματα που βγαζει με τα Save. Αλλα και αυτο θα λυθει οπου να'ναι.

μηπως παιζει να το κανεις πιο λιανα?????

1ον δεν καταλαβα τι αρχειο δημιουργω.....2ον που ακριβως προσθετουμε τα συγκεκριμενα......στειλε κανα πμ αμα γινεται με σκρινσοτ ή πολλα ζηταω?????εχω βαρεθει να γραφω στην κοσνολα τα παραπανω,να δουλευουν μεχρι το επομενο λοαντ,και μετα ξαναμανα:mad:

Link to comment
Share on other sites

οκ κανεις δεν απαντησε αλλα τη λυση τη βρηκα. Αν βαλεις wait for vsync disabled τοτε τα fps εκτοξευονται στα 120 και η διαφορα στο παιχνιδι ειναι μικρη σε εμφανιση ή και καθολου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας αλλά την έχω καταβρεί με τα mini puzzles που πρέπει να λύσεις για να πάρεις διάφορα καλούδια ή να προχωρήσεις παρακάτω !

Μια ανάσα από τη μάχη....να κατέβουν και λίγο τα επίπεδα της αδρεναλίνης !

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 07:16]

μηπως παιζει να το κανεις πιο λιανα?????

1ον δεν καταλαβα τι αρχειο δημιουργω.....2ον που ακριβως προσθετουμε τα συγκεκριμενα......στειλε κανα πμ αμα γινεται με σκρινσοτ ή πολλα ζηταω?????εχω βαρεθει να γραφω στην κοσνολα τα παραπανω,να δουλευουν μεχρι το επομενο λοαντ,και μετα ξαναμανα:mad:

Πιο λιανα δεν μπορω να το περιγραψω ρε Farma.

Κατεβασε τα παρακατω και διαβασε τα Readme.

tweaks.rar

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

(αααχχχ θα με σκασεις! :p)

Eιμαι στο σωλινα αλλα εχει ενα δοκαρι μπροστα απο το ανοιγμα που πρεπει να παω και το ανοιγμα ειναι ποιο ψηλα.Μαλλον πρεπει να πατησω στο δοκαρι?Αλλα πως?

Ναι ρε ufo το βρήκα με την μια όταν είχα φτάσει εκεί αλλά εσύ ο άσχετος που τρέχεις σαν χαζός που να το δεις και η πλακά είναι αφού όταν έφτασα εκεί σκέφτηκα και λέω μα καλά σε αυτό το δωμάτιο (με τη βανα ) δεν χρειάζεται τίποτα ? και εσύ με έλεγες ότι πρέπει να πάω στην κολοτρυπα και πήγα ο βλάκας . Και φυσικά αδιέξοδο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

οκ κανεις δεν απαντησε αλλα τη λυση τη βρηκα. Αν βαλεις wait for vsync disabled τοτε τα fps εκτοξευονται στα 120 και η διαφορα στο παιχνιδι ειναι μικρη σε εμφανιση ή και καθολου

Vsync σημαινει συγχρονισμός frames με τον ρυθμο ανανέωσης της οθόνης (refresh rate). Αυτο γινεται γιατι οταν τα fps ειναι περισσότερα απο τα herz γινεται tearing στην οθόνη. Αν το εχεις στο ον λοιπον τα fps θα εχουν μεγιστο το refresh της οθόνης σου (85 ή 100 συνήθως) και δεν θα πανε παραπάνω. Η αυξηση που βλέπεις δεν εχει κανένα νόημα. Οποιαδήποτε αυξηση πανω απο 60 δεν κανει καμία διαφορα σε ενα παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Ναι ρε ufo το βρήκα με την μια όταν είχα φτάσει εκεί αλλά εσύ ο άσχετος που τρέχεις σαν χαζός που να το δεις και η πλακά είναι αφού όταν έφτασα εκεί σκέφτηκα και λέω μα καλά σε αυτό το δωμάτιο (με τη βανα ) δεν χρειάζεται τίποτα ? και εσύ με έλεγες ότι πρέπει να πάω στην κολοτρυπα και πήγα ο βλάκας . Και φυσικά αδιέξοδο

H τρυπα ειναι bonus ρε ασχετε.

Απλα εγω ειδα το "κρυφο" κ δεν ειδα το φανερο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DsLmaNiaC

ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΩΡΕ

Και απαντω. Για ποιο παιχνιδι μιλας?

Αν μιλας για το HL2(προσωπικες αποψεις ειναι τα παρακατω) το παιχνιδι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα το πρωτοτυπο. Τζαμπα τα 4+ Γιγα που εποιασε στον δισκο μου. Φυσικα και διαγραφτηκε αμεσα μολις ειδα λιγο το 1ο Stage. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι το καταπληκτικο το τελειο το ανεπαναληπτο ειδατε. Τα γραφικα? για τις σημερινες καρτες ειναι κοινα, η κινηση νορμαλ, το Intelligence του παιχνιδιου οπως ολα.... Για αλλη μια φορα ΤΖΑΜΠΑ ο ΝΤΟΡΟΣ οπως ακριβως και με το ΠΑΝΑΘΛΙΟ DOOM3.

Μας εχουνε κανει(εχουμε φτασει δηλαδη) σε σημειο μολις δουμε λιγο κατι το διαφορετικο απ'οτι κυκλοφορει στην αγορα να ενθουσιαζομαστε. Και τρεξτε να το παρετε, και ΚΟΡΥΦΗ και αψογο...και π@π@ριες λεω εγω. Πανε οι εποχες που αν μη τι αλλο, ΚΟΛΟΥΣΕΣ πραγματικα στα παιχνιδια οχι για τα γραφικα τους ή για τον ηχο τους, αλλα για την πλοκη, για την γκ@βλα του να δεις τι θα γινει παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 00:07]

Και απαντω. Για ποιο παιχνιδι μιλας?

Αν μιλας για το HL2(προσωπικες αποψεις ειναι τα παρακατω) το παιχνιδι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα το πρωτοτυπο. Τζαμπα τα 4+ Γιγα που εποιασε στον δισκο μου. Φυσικα και διαγραφτηκε αμεσα μολις ειδα λιγο το 1ο Stage. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι το καταπληκτικο το τελειο το ανεπαναληπτο ειδατε. Τα γραφικα? για τις σημερινες καρτες ειναι κοινα, η κινηση νορμαλ, το Intelligence του παιχνιδιου οπως ολα.... Για αλλη μια φορα ΤΖΑΜΠΑ ο ΝΤΟΡΟΣ οπως ακριβως και με το ΠΑΝΑΘΛΙΟ DOOM3.

Καλά ακόμα δεν τον banάρατε αυτόν?? :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν αλλάζει τα παιχνίδια όπως τα ξέραμε μέχρι τώρα αλλά είσαι λιγάκι ισοπεδωτικός.

Εγώ το βρίσκο διασκεδαστικό και ευτυχώς που τα γραφικά δεν είναι πολύ βαριά και παίζει μια χαρά στο ταπεινό συστηματάκι μου !

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Και απαντω. Για ποιο παιχνιδι μιλας?

Αν μιλας για το HL2(προσωπικες αποψεις ειναι τα παρακατω) το παιχνιδι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα το πρωτοτυπο. Τζαμπα τα 4+ Γιγα που εποιασε στον δισκο μου. Φυσικα και διαγραφτηκε αμεσα μολις ειδα λιγο το 1ο Stage. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι το καταπληκτικο το τελειο το ανεπαναληπτο ειδατε. Τα γραφικα? για τις σημερινες καρτες ειναι κοινα, η κινηση νορμαλ, το Intelligence του παιχνιδιου οπως ολα.... Για αλλη μια φορα ΤΖΑΜΠΑ ο ΝΤΟΡΟΣ οπως ακριβως και με το ΠΑΝΑΘΛΙΟ DOOM3.

Μας εχουνε κανει(εχουμε φτασει δηλαδη) σε σημειο μολις δουμε λιγο κατι το διαφορετικο απ'οτι κυκλοφορει στην αγορα να ενθουσιαζομαστε. Και τρεξτε να το παρετε, και ΚΟΡΥΦΗ και αψογο...και π@π@ριες λεω εγω. Πανε οι εποχες που αν μη τι αλλο, ΚΟΛΟΥΣΕΣ πραγματικα στα παιχνιδια οχι για τα γραφικα τους ή για τον ηχο τους, αλλα για την πλοκη, για την γκ@βλα του να δεις τι θα γινει παρακατω.

Δεν εχει τιποτα καινούριο αλλά ότι εχει το εχει στην τελειότερη μορφή του. Διαφονώ για τα γραφικά το intelligence και το animation . Εχει πεσει πολύ δουλεια και σε αυτό το παιχνίδι οπως και στο Doom3. Μαλλον δεν γουσταρεις τα FPS γενικότερα.

Με αυτή την λογική τα μισά FPS , racing και strategy games δεν θα επρεπε να ειχαν βγει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.