Jump to content



Recommended Posts

Φίλε μου βάλτα asap και μην περιμένεις τη σύνταξη:p

Εντάξει δε λεω το Half Life, αλλά το Half Life 2+episodes είναι χαοτικά καλύτερο από την περισσότερη σαβούρα που κυκλοφορεί εκεί εξω και έχει release date 2009.

Το τερματίζω τουλάχιστον μια φορά το χρόνο και ποτέ δεν το εχω μετανιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βάλτα asap και μην περιμένεις τη σύνταξη:p

Εντάξει δε λεω το Half Life, αλλά το Half Life 2+episodes είναι χαοτικά καλύτερο από την περισσότερη σαβούρα που κυκλοφορεί εκεί εξω και έχει release date 2009. Το τερματίζω τουλάχιστον μια φορά το χρόνο και ποτέ δεν το εχω μετανιώσει.

Μα έτσι κι αλλιώς δεν παίζω άλλα, για να πεις ότι κάνω κακή επιλογή. Μετρημένα είναι αυτά που έχω παίξει, αλλά τα FPS που έχω τιμήσει πολλές φορές και είναι πάντα στο δίσκο είναι τα duke nukem 3d (πλέον με hi-res graphics), serious sam 1a & 1b και stalker Ι & ΙΙ. Παλαιότερα βέβαια έλιωνα με strategy (Master of Orion, RailRoad Tycoon, Warcraft) και flight sims (F19, F117 Stealth fighter, F15, LHX) και space sims (Wing Commander και X-Wing).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Πολύ ωραίο.Μάλλον θα περιμένουμε a half(of our)life μέχρι να βγεί το υπόλοιπο.

Άν μπορείς ποσταρέ το στο άλλο θέμα σου να έιναι μαζεμένα τα βιντεάκια.

http://www.thelab.gr/gaming/tainia-mikrou-mikous-vasismeni-sto-half-life-62360-2.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τριτη φορα που το τερματιζω μετα απο 9 ολοκληρα χρονια ( διαολε πως περναει ετσι ο καιρος ? ) Οι πρωτες εντυπωσεις με χαλασαν αρκετα, καθως ειχα ξεχασει ποσο ΑΧΡΗΣΤΟΙ ητανε οι combine police σε συγκριση με τους μπλε και τους ασπρους αργοτερα και ποσο ανιαρο μου ειχε φανει το chapter με την βαρκα.

Απο γραφικα δεν ειχα παραπονο, το orange box port φανηκε να επιασε τοπο ( το episode 1 φαινεται ακομα πιο ομορφο btw ) εξαλλου με 4x supersampling απο το nvidia control panel και HDAO+ απο το inspector δεν υπηρχε ιχνος απο jaggies και το self shadowing βοηθησε αρκετα στο να μην χαθει εκεινη η ατμοσφαιρα και το δεος που νιωθαμε ολοι το 2004 και το 2005 οταν παιζαμε για πρωτη φορα ( μαλακα Altair εσυ ακομα να το τελειωσεις ? :p )

Επιστρεφω στο gameplay : απο το highway 17 αποκταει καποιο ενδιαφερον, το οποιο απογειωνεται στο nova prospekt chapter, υπαρχει μια ποικιλια που δυστηχως πολλα shooter δεν την εχουν ουτε σημερα στο campaign τους ( btw συμφωνα με το steam δεν χρειαστηκα πανω απο 13 ωρες για να το τελειωσω ) ποτε βολτες με το buggy ποτε μαχες με antlions ποτε με rebels ποτε και στο τελος ενα "βελτιωμενο" gravity gun

Παλιοτερα το εκραζα αρκετα σαν sequel κυριως γιατι δεν ητανε σαν το πρωτο half-life, δεν ειχε black mesa, ουτε εσφαζες vortigaunts με την καραμπινα, στο 3ο μου (και μαλλον τελευταιο) walkthrough αποδεχθηκα επιτελους την διαφορετικοτητα του σαν παιχνιδι, γιατι πολυ απλα με την μηχανη γραφικων του half-life 1 δεν θα μπορουσε να φτιαχτει τιποτα που να θυμιζει εστω και λιγο το HL2 και αυτο λεει ΠΟΛΛΑ !

Επισης θυμηθηκα οτι το παιχνιδι εχει μερικα easter eggs για οσους παιξανε το πρωτο μερος της σειρας ( about that beer i owed ya ! ) οπως και μια σωστη ισοροπια μεταξυ διατηρησης παλαιοτερων στοιχειων - εισαγωγης νεοτερων στο gameplay ! Εξαλλου υπαρχει το αριστουργηματικο black mesa source εδω και ενα χρονοm οποτε εχω σταματησει να γκρινιαζω στην μαμα Valve που δεν μας εδωσε ποτε ενα σωστο HL1 HD καιρο τωρα :p

Το σεναριο συνεχυζει να μου φαινεται αδιαφορο, (οχι πως κοιταω το σεναριο οταν παιζω FPS :p ) παρολαυτα δεν μπορω να του βαλω λιγοτερο απο ... 9/10

Link to comment
Share on other sites

εγώ που δεν έχω παίξει κανένα HL πρέπει να κάνω χαρακίρι στην κεντρική πλατεία....

Πυρπολησου καλυτερα. Το χαρακιρι δε ποναει πολυ. :D

Απο γραφικα ακομα ειναι αριστο. Κ απο αποδοση δε νομιζω να πεσες κατω απο 200fps.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ξεκινα απο το black mesa source που  ειναι δωρεαν :)

 

Ηδη κατεβαινει.Απο G2A το βρισκω το πακετο στα 13€.

Ειναι αξιοπιστα να το παρω απο εκει?

Επισης οταν παω να το αγορασω μου βγαζει και την επιλογη να δηλωσω χωρα και αναλογα να πληρωσω και ΦΠΑ.

Ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.