Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply
Δηλαδη σε 10 λεπτα εβγαλες πορισμα οτι ειναι οκ η αναβαθμιση;

Σοβαρο testing εκανες :p

Αυτό κατάλαβες?

Οτι έβγαλα πόρισμα οτι είναι ΟΚ η αναβάθμιση?

politis-drakos.jpg

Επαναλαμβάνω τι είπα λοιπόν..

Εδώ και 10 λεπτά είμαι με 4.3 JWR66V.

Όλα άψογα προς το παρόν!

Το "προς το παρόν", καταλαβαίνεις οτι παίζει κάποιο ρόλο στην πρόταση μου έτσι..? :p

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κ εγω το factory image εχ8ες το βραδυ,το setαρα οπως ηθελα κ εχω το εξης.

10h36m on battery

24m Screen

100% υπολοιπο...

Τοσο καιρο,με ολους τους custom kernels που ειχα βαλει,ΠΟΤΕ δεν ειχα κατι αντιστοιχο...

Το ειχα rootαρει με το που το εβγαλα απο το κουτι κ δεν ειχα δει πως ειναι νορμαλ...

Και ειναι κ αρκετα snappy,καμμια διαφορα με custom rom k kernels που υποσχονται ταχυτητα...τι να πω...

https://www.dropbox.com/s/k8aq4tbqt9ryopx/Screenshot_2013-07-25-11-36-20.png

https://www.dropbox.com/s/ae7d11ac7dkkg2p/Screenshot_2013-07-25-11-36-25.png

Απλά θέλει calibration η μπαταρία. 22 λεπτα screen και να μην έχει πέσει ούτε 1%, απλά δεν γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλει calibration η μπαταρία. 22 λεπτα screen και να μην έχει πέσει ούτε 1%, απλά δεν γίνεται :)

Τωρα είμαι με 92% μπαταρία κ 1h19m οθόνη...

Αρχίζω να πιστεύω το 6-8 ώρες οθόνη που λέγανε πολλοί στα φόρουμ κ εγώ ουτε καν...θέλω να κανει 1-2 κύκλους βέβαια να δω που παιζει τελικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[MENTION=17903]denz[/MENTION] εγώ που έχω το 8άρι και το χρησιμοποιώ σαν παιχνιδομηχανή/browser/info assistant και μου φτάνουν και περισσεύουν.

Συν ότι βάζει κανεις ένα usb stick και διαβάζει από εκεί ταινίες ή οτιδήποτε multimedia...Με τα 16 θα είσαι άρχοντας πιστεύω...με τα 32 ακόμα πιο άρχοντας...

Συνεπώς άμα το φορτώσεις ταινίες/σειρές να βλέπεις στον δρόμο, ή την δισκοθήκη σου...πάνε στα 32...

Επειδή κοιτάζω για το καινούριο, έπιασα διάβασμα στο θέμα του παλιού. Το otg παίζει και χωρίς root?

Edit.

Απάντησες στην επόμενη σελίδα. Παίζει με το nexus media importer χωρίς root. Αν και κατά 90% θα γίνει root.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Link to comment
Share on other sites

γράφει και χωρίς root - δοκιμασμένο

Για πες, γιατί πιο πίσω λένε ότι μόνο διαβάζει, αν και κυρίως για διάβασμα θα χρειαστεί αν είναι, πχ ταινίες.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Link to comment
Share on other sites

με το nexus media importer και αυτό μπορώ να διαβάζω γράφω από usb stick,την dslr μηχανή και από εξωτερικό δίσκο, αρκεί να τροφοδοτείται από αλλού

@ προσοχή,δεν κάνουν όλα τα καλώδια ,αυτό είναι το 3ο που πήρα και τελικά έπαιξε

@ έχουν βγάλει και κάτι άλλα otg όχι καλώδια αλλά adapter να τα αποφύγετε

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το nexus υποστηρίζει ntfs ή exfat για μεγάλα αρχεία? Και όταν το συνδέσεις στον υπολογιστή το βγάζει σαν δίσκο ή σαν media device που κάνει μεταφορές αρχείων με ρυθμούς χελώνας?

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Link to comment
Share on other sites

Είχα paranoid android 3.61. Έβαλα stock 4.3. Η μέρα με τη νύχτα. Δεν ξαναφεύγω από stock. και πλέον, μόνο nexus συσκευές να έχουμε άμεσα διαθέσιμες τις νέες εκδόσεις.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο το fstrim που προσθέτει η 4.3, είναι ικανό να δώσει άλλο αέρα στην συσκευή, ειδικά αν την έχεις 1+ χρόνο και η nand έχει αρχίσει και σαπίζει. Κατά τα άλλα, Cyanogen και παλι cyanogen :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.