Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

Μετά τον ατυχή αποχαιρετισμό μου με το iPad σκέφτομαι να πάρω ένα νέο tablet. Το προηγούμενο iPad το είχα πάρει πολύ φτηνά (~200ευρώ) με μια δωροεπιταγή οπότε κάπου στα ίδια λεφτά κοιτάω που σημαίνει γιοκ iPad. Το Google Nexus 7 φαίνεται πολλά υποσχόμενο αν και με προβληματίζουν οι 7" μιας και το μήλο μου φαινόταν ότι πρέπει σαν μέγεθος.

Το έχει κανείς; Αν ναι από θέμα smoothness, ταχύτητας κτλ πώς είναι; Η μπαταρία πως τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Δεν το εχω αλλα το πηρε ο θειος μου απο ελλαδα βεβαια στα 300 ευρω εαν θυμαμαι καλα αλλα εκει στο Ireland δε σε νοιαζει η τιμη! Λιγο που επαιξα μαζι του ξετρελαθηκα με το ποσο γρηγορο ηταν! Ανοιγα τα παντα το ενα μετα απ το αλλο και δεν γονατισε! Εχει το τελευταιο λειτουργικο Jelly Bean και παει σφαιρα! Μονο απ αυτο θα πουλησω το iphone για να τσιμπησω ενα galaxy nexus και ενα google nexus!! Απο αυτονομια δεν ξερω να σου πω αλλα απ οτι διαβασα εχει δυνατη μπαταρια! Λεω ομως να περιμενεις για να παρεις το νεο μοντελο με τα 3G/4G κτλπ εαν το παιρνεις μαζι και θες σερφαρισμα! Ααα επισης κατι αλλο...ΕΧΕΙ ΟΘΟΝΑΡΑ και πολυ καλο κρατημα στο χερι!

Sent from my Super iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παει παρα πολυ καλα-γρηγορα!:)

ειναι στιβαρο κ εχει πολυ ωραιο ηχειο!εχω κατεβασει και flash player και μεσω dolphin browser παιζει κανονικα και φλας!:) μεσα στην συσκευασια εχει μονο το ταμπλετ και τον φορτιστη-καλωδιο. μην παρεις το 8αρι ειναι πολυ λιγος ο χωρος!το χρησιμοποιησα και ως gps και τα πηγε πολυ καλα! αυτο και το galaxy s3 ειναι τα μοναδικα αντροιντ που εχω πιασει στα χερια μου που την ωρα που εγκαθιστας μια εφαρμογη κανεις οτι θες χωρις να κανει σπασιματα. οτιδηποτε θες να ρωτησεις μου λες!:) η οθονη εμενα δεν με τρελανε σαν χρωματα που λενε,το "ψευτικο" μου φαινεται πολυ καλυτερο!:p

το δικο μου ειναι απο αγγλια απο το carphonewarehouse το μοναδικο που ειχε στοκ. κανενα μαγαζι στην αγγλια δεν βρηκα να πουλαει το 8αρι. αυτα!:)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα όπως σου είπα, μόνο το μέγεθος να δεις αν σε καλύπτει. Είναι πολύ γρήγορο, δε κολλάει στο συνεχές σκρολλάρισμα και στρημάρει 1080p άνετα. Τι άλλο θες; :p

Link to comment
Share on other sites

Το έχω λίγο κάτι απο 2 μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Βέβαια μπορεί να σε χαλάσει λίγο στην αρχή αν είχες συνηθίσει στις διαστάσεις του Ipad αλλά μετά απο μερικές μέρες χρήσης θα σου φαίνεται μια χαρά. Απο smoothnes μια χαρά τα πάει και η ποιότητα του είναι αρκετά καλή και είναι και αρκετά στιβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1080p το επιβεβαιωνω..παιζει παρα πολυ καλα!!δεν ξερω αν απο το usb βγαζει hdmi οπως τα σαμσουνγκ,γιατι θα ειναι και ενας πολυ καλος media player. Επισης δεν εχω βρει καμια θηκη ελλαδα που να ειναι καλη και να προστατευει το ταμπλετ γυρω γυρω.. ζελατινα δεν εχει νοημα γιατι δεν μπαινει σε τσεπες κτλ..!

Σε αυτη την τιμη εξαλλου δεν παιζει κατι αλλο.. τουλαχιστον ακομα! :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι είδα ένα Samsung 7άρι από κοντά, δυστυχώς είναι πολύ μικρότερο από το iPad, 2,7" κάνουν μεγάλη διαφορά, σαν να έπιανα παντόφλα κινητό στο χέρι μου ήταν παρά tablet. Είδα και το Samsung Galaxy 10.1 tab αλλά η τιμή του είναι ίδια με του iPad.

Link to comment
Share on other sites

Astro από πού το πήρες?? Είχα το iPad, το μέγεθος ήταν ΟΚ, αλλά αυτό που με ενοχλούσε ήταν το βάρος του (και το λειτουργικό του :baby:). Όταν ήμουν ξαπλωμένος και το κρατούσα πιάνονταν τα χέρια μου.. Αν έπαιρνα τώρα tablet, θα έπαιρνα 7άρι. Και φυσικά αυτό θα ήταν το Nexus 7 :p.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι είδα ένα Samsung 7άρι από κοντά, δυστυχώς είναι πολύ μικρότερο από το iPad, 2,7" κάνουν μεγάλη διαφορά, σαν να έπιανα παντόφλα κινητό στο χέρι μου ήταν παρά tablet. Είδα και το Samsung Galaxy 10.1 tab αλλά η τιμή του είναι ίδια με του iPad.

http://www.merimobiles.com/Window_N90_Dual_Core_1_6GHz_RK3066_9_7_Inch_IPS_p/meri4700.htm

Πάρε μια κινεζιά να κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Για "μεγάλη" ταμπλετίτσα, έχεις σκεφτεί τα 1920x1200 του kindle fire HD 8.9" με 3 κατοστάρικα; Οι πιο μικρές δε λένε συγκριτικά με το nexus, αλλά άμα έχεις καμιά άκρη αντιπέρα στους συμπαθέστατους Αμερικάνους τα αξίζει τα φράγκα του η μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Το Fire HD 8.9" ειναι το uber tablet για τον λατρη του android που ξερει να hack ευει

Το 7" HD εχει σαφως καλυτερη οθονη απο την ξεπλυμενη του Nexus 7" και ειναι φθηνο σε σχεση με αυτα που δινει

Προσωπικα περιμενω τα Surface, αλλα οποιος γουσταρει android Kindle FTW

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.