Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Να ρωτήσω και εγώ κάτι..

Το Nexus 7 και για το (Nexus) έρχεται με την 4.1 εκδοση για να περάσεις την 4.2 πρέπει να κάνεις όλα αυτά τα περίεργα μέσο υπολογιστή για να την περάσεις..?

Δεν υπάρχει τίποτα αυτόματο? μέσα από την συσκευή? Auto Update και να λεει έχετε την 4.1.5 (ξέρω εγώ) θέλετε να βάλετε την 4.2?

Γιατί ψύνομαι να αγοράσω το Nexus 7 αλλά άμα είναι να κάνω Wipe/Restore/Backup/Update/Restore τα παιλα για να περάσεις μια άλλη έκδοση σειράς άστα να πάνε δηλαδή..

Και από ότι κατάλαβα από 4.1.5 (λέμε τώρα) (δεν ξέρω τι παίζει τώρα τα βλέπω) για να πας στην 4.1.8 ναι αυτό θα γίνεται αυτόματα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγεις και περνάς updates κανονικά. Χθες στο Nexus 10 2 updates μου ήρθαν έτσι.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Αχαμ κατάλαβα γιατί όσα βίντεο είδα για Nexus 7 και το απλό το Nexus (πιο πολύ) ..

Έπρεπε να κατεβάσεις στον υπολογιστή σου αυτό / να γράψεις αυτά / μετά να πατήσεις το Power Button / μετά να ξανα κάνεις τα άλλο..

Τώρα δεν άκουσα άμα εννουσε ότι άμα θέλετε για αυτόματο πηγαίνετε στα Settings και μπλα μπλά ή το κάνετε έτσι για Manual φάση για αυτό δεν κατάλαβα και το Postaρα γιατί άμα έιναι να κάνουμε έτσι, όπως έκανα με το Iphone 2 και με το 3GS για να του πέρασω κάτι λογισμικά που ναι μεν για το 3GS το βγάλανε αυτόματα άστα βράστα.. φ'αση..

Link to comment
Share on other sites

Αχαμ κατάλαβα γιατί όσα βίντεο είδα για Nexus 7 και το απλό το Nexus (πιο πολύ) ..

Έπρεπε να κατεβάσεις στον υπολογιστή σου αυτό / να γράψεις αυτά / μετά να πατήσεις το Power Button / μετά να ξανα κάνεις τα άλλο..

Τώρα δεν άκουσα άμα εννουσε ότι άμα θέλετε για αυτόματο πηγαίνετε στα Settings και μπλα μπλά ή το κάνετε έτσι για Manual φάση για αυτό δεν κατάλαβα και το Postaρα γιατί άμα έιναι να κάνουμε έτσι, όπως έκανα με το Iphone 2 και με το 3GS για να του πέρασω κάτι λογισμικά που ναι μεν για το 3GS το βγάλανε αυτόματα άστα βράστα.. φ'αση..

Aυτα που λες πρέπει να τα κάνεις άμα θες να περάσεις πειραγμένες ρομ.Οι official μπαίνουν αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτα που λες πρέπει να τα κάνεις άμα θες να περάσεις πειραγμένες ρομ.Οι official μπαίνουν αυτόματα.

Ωραίος και πια η διαφορά? Γιατί να μην βάλεις τα ωραία τα Official και να βάλεις πειραγμένες ROM? Επίσης άλλη μια απορία το Rooting τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και πια η διαφορά? Γιατί να μην βάλεις τα ωραία τα Official και να βάλεις πειραγμένες ROM? Επίσης άλλη μια απορία το Rooting τι είναι?

Mε το rooting παίρνεις δικαιώματα διαχειριστή.Με λίγα λόγια μπορείς να κάνεις ότι θες.Οι πειραγμένες ρομ έχουν πιο πολλές λειτουργίες και ευκολίες και με συνδυασμό με τους πειραγμένους kernel καλύτερες επιδόσεις και μπαταρία.Αλλά πολλές φορές έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα.Θέλει λίγο ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

To GPS μόνιμα ανοιχτό γιατι; :p

Το οτι ειναι ενεργοποιημενο δε σημαινει οτι τρωει και μπαταρια..Καταναλωνει GPS μονο οταν εχει το σηματακι πανω ενεργο.

Απο εκει και περα ειτε ανοιχτο το εχεις , ειτε κλειστο αν δε χρησιμοποιεις εφαρμογες για GPS , διαφορα στην αυτονομια δε βλεπεις.

Και ναι , λογικο ειναι να ειναι παντα ανοιχτο για να μην το ανοιγεις καθε φορα που χρειαζεσαι κατι.

Η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο..

Οταv λέω μέτρια εννοώ λίγο facebook λίγο play store.

μήπως παίζει κανένα ρόλο το ότι έχω δυο λογαριασμούς και τρέχουν?:hmm:

ειναι ελαχιστη η χρηση που κανεις για να εχεις τετοια καταναλωση.

Κοιταξε στα settings , battery και δες ποιες εφαρμογες σου τρωνε περισσοτερο.

Μερικες φορες μπορει να τρεχει κατι (πχ κανας dolphin browser) και να ρουφαει cpu αβερτα και να στη ξεζουμιζει

όταν πιάνω παιχνίδια (beach buggy blitz) τελειώνει γρήγορα.

Αλλιώς, κρατάει κανένα 10άρι ώρες με φυσιολογική χρήση (browser, kindle reader, adobe acrobat, tapatalk, ολίγο skype) Wifi - GPS μονίμως ανοιχτά. Φωτεινότητα στο αυτόματο (αν και για τα γούστα μου είναι πολύ φωτεινή ακόμη και στο πολύ χαμηλό).

Δεν έχει προλάβει, πάντως, να βγάλει πάνω από 24 ώρες χωρίς φόρτιση :p

Με ένα root, για Undervolting, και χαμηλότερη φωτεινότητα, θα σκίζει από αυτονομία :T:

Και συ το ιδιο.Δε μπορει αλλα ταμπλετ να κρατανε 10ωρες ανοιχτη οθονη , με παιχνιδια , ταινιες 3g η 4-5+ μερες με μερικη χρηση και εσυ ουτε μια μερα..Τσεκαρε και εσυ στο battery να δεις τι ειναι αυτο που σου τρωει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Και συ το ιδιο.Δε μπορει αλλα ταμπλετ να κρατανε 10ωρες ανοιχτη οθονη , με παιχνιδια , ταινιες 3g η 4-5+ μερες με μερικη χρηση και εσυ ουτε μια μερα..Τσεκαρε και εσυ στο battery να δεις τι ειναι αυτο που σου τρωει περισσοτερο

Με 6-8 ώρες χρήση την ημέρα, φτάνει στο 30-40%. Δεν έχει συμπληρώσει 24 ώρες χωρίς φόρτιση, γιατί το χρειάζομαι κάθε μέρα, και επειδή λείπω κάθε μέρα τουλάχιστον 6 ώρες, το θέλω φορτισμένο για να μη μου κλείσει. Φυσιολογική είναι η κατανάλωση

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο e-shop για αγορά; Στο skroutz οι τιμές είναι εξωφρενικές σε σχέση με την τιμή του στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Μόνο ένα κατάστημα πουλάει την 32GB έκδοση σε καλή τιμή, αλλά εγώ θέλω την 16GB κοντά στα 200€ και όχι στα ~270€ που πουλάνε όλα τα ελληνικά shops.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο e-shop για αγορά; Στο skroutz οι τιμές είναι εξωφρενικές σε σχέση με την τιμή του στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Μόνο ένα κατάστημα πουλάει την 32GB έκδοση σε καλή τιμή, αλλά εγώ θέλω την 16GB κοντά στα 200€ και όχι στα ~270€ που πουλάνε όλα τα ελληνικά shops.

+1 είμαι και εγώ έτοιμος για αγορά..

αλλά δεν το βρίσκω πουθενά..

Ειδικά στον Γερμανό (Μεσολογγιου) για κανένα λόγο..

το πλαισιο δεν έχει τίποτα..

Από το Skroutz εδώ..

ASUS Tablet Nexus 7 - 32 GΒ 027821, Tablet PC, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,

το έχει κατόπιν παραγγελείας και μίλησα και είπαν θα το πουμε στο προμιθευτή κτλπ κτλπ αλλα δεν ξέρουμε ποτε..

είναι το 32 άρι με την τιμή του 16 αρι στο Skroutz..

Μιλησα και με Multirama για το 3G το 16 (κατοπιν παραγγελειας) δεν ξέρουμε ποτε και εγώ την μεθεπόμενη βδομάδα ετοιμάζομαι για επάνω..

Από Amazon δεν θέλω γιατί δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει...

τώρα για το 16αρι στο Skroutz..

Google Nexus 7 (16GB) | Skroutz.gr

Δεν ξέρω αλλά κάπου έστω εδω διπλα... τίποτα.. αλλά το θέλω και εγώ την επόμενη μέρα με αντικαταβολή..

παραπάνω δεν έχω ψάξει..

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτην την θηκη για το ταμπλετακι μου, για οποιον ενδιαφερεται ειναι πολυ καλη και λεπτη.Incipio Slim Kickstand Folio for Google Nexus 7 - YouTube

Τιμουλα;;

Στάλθηκε από το LG-P990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.