Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Μάθημα 27 Δεκμβρίου ρε ρέισερ;

Άντριουκ, αν κρατήσεις πατημένο το widget, μέχρι να μπορείς να το μετακινήσεις, και το αφήσεις θα σου βγάλει ένα πλαίσιο γύρω γύρω, που σου δίνει τη δυνατότητα να του αλλάξεις μέγεθος.

btw πως βγάζουμε screenshot;

Link to comment
Share on other sites

με αυτη το widget εχω προβλημα.Το calendar του Hotmail μου τα δινει ολα μια μερα μπροστα.

στα bday dates..οχι στις αργιες.

κοιταξα για timezone (dates) και ειναι ολα σωστα

καμμια ιδεα ;

Link to comment
Share on other sites

οχι το προγραμματακι δεν χρειάζεται root , ειναι επι πληρωμη βεβαια αλλα μπορει να στο στείλει και ο θείος σου.

βεβαια θελω να το κανω ρουτ, αλλα το έστησα το μηχανάκι και διαβάζω οτι για root θελει full wipe τα παντα, οποτε βαριεμαι... :yawn:

Link to comment
Share on other sites

οχι το προγραμματακι δεν χρειάζεται root , ειναι επι πληρωμη βεβαια αλλα μπορει να στο στείλει και ο θείος σου.

βεβαια θελω να το κανω ρουτ, αλλα το έστησα το μηχανάκι και διαβάζω οτι για root θελει full wipe τα παντα, οποτε βαριεμαι..

Μπορείς να γράψεις στο δίσκο ή μόνο να διαβάσεις;

Link to comment
Share on other sites

H ταμπλέτα σπέρνει πάντως. Update κατευθείαν αυτόματα, ότι σκ@τ@ και να του έχω βάλει δε μασάει.

Θήκες της προκοπής στο ελλαδιστάν έχει βρει κανείς ή να πάω στον αμαζόνιο; Για αυτή έχω διαβάσει καλά λογάκια.

[ame=http://www.amazon.co.uk/Blurex-Ultra-Slim-Multi-Angle-Premium-Protector/dp/B008D2POAS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1356362698&sr=8-1]Blurex Ultra-Slim Case for Google Nexus 7 inch Tablet: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις στο δίσκο ή μόνο να διαβάσεις;

nope. Μόνο ανάγνωση με το media importer.

H ταμπλέτα σπέρνει πάντως. Update κατευθείαν αυτόματα, ότι σκ@τ@ και να του έχω βάλει δε μασάει.

Θήκες της προκοπής στο ελλαδιστάν έχει βρει κανείς ή να πάω στον αμαζόνιο; Για αυτή έχω διαβάσει καλά λογάκια.

Blurex Ultra-Slim Case for Google Nexus 7 inch Tablet: Amazon.co.uk: Electronics

για αυτήν πήγαινα, αλλά τελικά πήρα την πιο φθηνή που βρήκα στο ημπέη, από ευρώπη. Θήκες από Ελλαδιστάν, δεν έχω βρει. δεν έχω λινκ προχειρο δυστυχώς, αλλά ήταν 5.98 λίρες, από Αγγλία, μια με φο δέρμα.

Κατ'εμέ, χρειάζεται κι ένα screen protector. Δυσκολεύομαι στο να αποφασίσω για το αν θα πάρω ματ ή γκλόσσυ.

Link to comment
Share on other sites

H ταμπλέτα σπέρνει πάντως.

Όλα σχετικά είναι. Η έλλειψη SD card θα μπορούσε να είναι deal breaker. Ως έχει, είσαι εξαρτημένος από pc σε μεγάλο βαθμό... Και τα 16GB με 1-2 παιχνίδια και 1-2 ταινίες εξαντλήθηκαν... Και μη μου πει κανείς για storage στο cloud, γιατί στη δουλειά μου και on-the-go, εγώ δεν έχω wifi (όπως και οι περισσότεροι άλλωστε...)

Ναι, τα specs είναι φανταστικά και μάλλον προσφέρει την πιο smooth android εμπειρία σε σχέση με κάθε άλλο tablet. Μάλλον, όμως, για τις ανάγκες μου θα προτιμήσω κάποια κινεζιά ή κάποιο samsung...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.