Jump to content



Google Nexus 7


DJD

Recommended Posts

οι θήκες βάζουν βάρος, και δίνουν υπερβολικό όγκο. Από την πρώτη μέρα είχα βάλει μια χαζοθήκη, για προστασία μέχρι να πάρω μια portenzo hardcover. Προχθές έβγαλα το τάμπλετ από τη θήκη, και η αίσθηση που μου άφησε ήταν τελείως διαφορετική. Ευτυχώς που δεν έσκασα ένα 30άρι ευρώ για θήκη τελικά.

Τώρα θέλω να πάρω μια spigen sgp μεμβράνη για να μη χαραχτεί η οθόνη, και θα βγει από τη θήκη. Το πολύ πολύ να πάρω μια θήκη pouch, για όταν μπαίνει στην τσάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply
οι θήκες βάζουν βάρος, και δίνουν υπερβολικό όγκο. Από την πρώτη μέρα είχα βάλει μια χαζοθήκη, για προστασία μέχρι να πάρω μια portenzo hardcover. Προχθές έβγαλα το τάμπλετ από τη θήκη, και η αίσθηση που μου άφησε ήταν τελείως διαφορετική. Ευτυχώς που δεν έσκασα ένα 30άρι ευρώ για θήκη τελικά.

Τώρα θέλω να πάρω μια spigen sgp μεμβράνη για να μη χαραχτεί η οθόνη, και θα βγει από τη θήκη. Το πολύ πολύ να πάρω μια θήκη pouch, για όταν μπαίνει στην τσάντα.

Τετοια?

Grey PU Leather Slim Magnetic Smart Cover Case Stand for google nexus 7 Tablet | eBay

Παντως είναι πολύ καλή το κακό είναι ότι δεν αγοράζω από Ebay :p

αλλά κάτι τέτοιο θέλω και μευβράνη..

όπως και δίποτε μευβράνη.. έχεις Link?

Επίσης βρίσκω κάτι Universal 7 inch μευβράνες εδώ πάνω αλλά δεν ξέρω τι πάιζετε..

επίσης...

http://www.ebay.co.uk/itm/Smart-Magnetic-Slim-Folid-Stand-PU-Leather-Case-Cover-Google-nexus-7-Tablet-/221111386347?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D4829755261071388246%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D5%26sd%3D310450570970%26

από Amazon έχετε κανα Link γιατί από εκεί μππορώ να αγοράσω.. πιστευω δεν έχω κάνει και ποτέ αγορά αλλά θα δοκιμάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

αυτή ακριβώς, ναι. Εγώ την πήρα σε μαύρο. Έχει καλό κράτημα (τόσο για το χέρι, όσο και π.χ. στο τραπεζάκι στις θέσεις του ΚΤΕΛ), έχει και μαγνήτη που λειτουργεί σωστά. Δεν την πολυεμπιστεύομαι για να βάλω το τάμπλετ σε θέση για να βλέπω ταινία. Πάντα το στηρίζω κι εγώ. Έχει φάει αρκετή κακομεταχείριση η θήκη και αντέχει. Τίμια επιλογή.

Μεμβράνη θα πάρω αυτήν εδώ: SPIGEN SGP | Google Nexus 7 Premium LCD Protection Film Steinheil Series - Google - Tablets 99% πάω στην ultra crystal. 1% πάω στην antifingerprint (είναι ματ, που μειώνει την ποιότητα της εικόνας)

Link to comment
Share on other sites

Τετοια?

Grey PU Leather Slim Magnetic Smart Cover Case Stand for google nexus 7 Tablet | eBay

Παντως είναι πολύ καλή το κακό είναι ότι δεν αγοράζω από Ebay :p

αλλά κάτι τέτοιο θέλω και μευβράνη..

όπως και δίποτε μευβράνη.. έχεις Link?

Επίσης βρίσκω κάτι Universal 7 inch μευβράνες εδώ πάνω αλλά δεν ξέρω τι πάιζετε..

επίσης...

Smart Magnetic Slim Folid Stand PU Leather Case Cover for Google nexus 7 Tablet | eBay

από Amazon έχετε κανα Link γιατί από εκεί μππορώ να αγοράσω.. πιστευω δεν έχω κάνει και ποτέ αγορά αλλά θα δοκιμάσουμε..

Καλά, και τι διαφορά έχουν αυτές που κάνεις link με αυτή που έβαλα εγώ πριν από το αμαζόνιο; Α, έχει και ένα screen protector μέσα άμα αυτό εννοείς με την μεμβράνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, και τι διαφορά έχουν αυτές που κάνεις link με αυτή που έβαλα εγώ πριν από το αμαζόνιο; Α, έχει και ένα screen protector μέσα άμα αυτό εννοείς με την μεμβράνη.

Αυτό που ποσταρες το βρίσκω και εγώ εδώ..

A-Case Husa Deluxe Slim pentru Google Nexus 7 - PC Garage

αλλά ειδικά με το δευτερό Link έχουν μεγάλη διαφορά καταρχήν μπαίνει μέσα και όταν το ξεδιπλώνεις γίνεται σαν Ipad ενώ το άλλο είναι σαν να έχεις κορνίζα..

άσε που πιάνετε στις γωνίες και δεν μου αρέσει καθόλου..

Και μου φαίνεται και πιο χοντρό από τα άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Ροοταρα και ξεκλειδωσα bl σήμερα..Πολύ εύκολη διαδικασία και δεν έχασα τίποτα με το backup του tool v4.00

Απο custom rom έχετε να προτείνεται τίποτα ;;Cm10.1 έχετε δοκιμασει;

Οι κερνελς απο πανω είναι για stock rom?

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα Antutu benchmark:

post-4171-1416076998,4633_thumb.jpg

Κι ένα παλιότερο με τον stock kernel:

post-4171-1416076998,9446_thumb.jpg

Ελάχιστη διαφορά, αλλά ο λόγος που επέλεξα τον πυρήνα αυτόν, ήταν η απόδοση της μπαταρίας. Για να δούμε.

Btw, για τα στατιστικά της μπαταρίας, ψάξτε στο xda το better battery stats. Είναι αρκετά πιο πλήρη τα στατιστικά που δίνει.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλασαρα m kernel... Τώρα φορτίζει, θα πω εντυπώσεις αύριο..

Έπρεπε να κάνω wipe? Δεν το είδα να το ζητάει πουθενά και δεν έκανα.

Στάλθηκε από το LG-P990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και πέρασα cm10.1 σήμερα..

Δεν έχει μεγάλη διάφορα γιατί και πριν πεταγε..Ο χρονος θα δειξει εαν αξίζει..

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

post-24834-1416077002,8126_thumb.jpg

post-24834-1416077003,3583_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από που βρίσκουμε το 16άρι ποιο φθηνά αυτές τις μέρες; (φαντάζομαι απ'έξω)

Γνωρίζει κανείς;

Αν έχεις γνωστό στην Αγγλία (θέλει και αγγλική πιστωτική), να στο αγοράσει μέσω google play

Link to comment
Share on other sites

Λέω να παραγγείλω το Nexus 7 σε 2-3 ημέρες, οπότε, υπάρχει κάποιος καλός λόγος να μην το πάρω? Υπάρχει κάτι καλύτερο στην αγορά σε αυτή την τιμή (βαριά μέχρι 280 ευρώ)? Υπάρχει περίπτωση να βγει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή στον επόμενο μήνα?

Δεν με ενδιαφέρει ποιυ δεν παίρνει κάρτα μνήμης, 32GΒ είναι αρκετά, δεν με ενδιαφέρει που δεν παίρνει SIM, το κινητό μου παίζει και ως AP, δεν με ενδιαφέρει που δεν έχει πίσω κάμερα, έχω φωτογραφική μηχανή τσέπης 12 MP, με ενδιαφέρει ότι δεν βγάζει HDMI αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό.

Γουστάρω τρομερά την τελευταία έκδοση Android= Google Now!

Γουστάρω επιδόσεις quad-core, γουστάρω αυτονομία, το μέγεθος ελπίζω ότι με καλύπτει..

Φυσικά, γουστάρω και τιμή..

Τέλος, αν δεν έχεται να πείτε γιατί να μην το πάρω, λίγο βοήθεια για τα accesories.

Ποια ζελατίνα?

Ποια θήκη?

Θήκη θέλω για να μπορώ να το πετάω στην τσάντα με κλειδιά κτλ, για έχτρα προστασία οθόνης, και για προστασία από πτώσεις..

Επίσης, την θέλω για να μπορώ να το στερεώνω σε θέση θέασης και σε θέση δαχτυλογράφησης, το magnetic closure που το ξυπνάει είναι επίσης must.

Με άλλα λόγια από αυτές που έχετε ποστάρει, είμαι μεταξύ [ame=http://www.amazon.co.uk/Poetic-HardBack-Protective-Manufacturer-Warranty/dp/B008IEGS9W/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1355676817&sr=8-2-spell?tag=citofgamonlco-20]αυτής[/ame], κάνει ότι θέλω, μου αρέσει το λάστιχο για να περνάς το χέρι σου, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου το ότι θα πρέπει να την βγάζω-βάζω από τα αγκυστράκια, και δεν με πείθουν ότι είτε αυτά, είτε τα άλλα τα μόνιμα δεν θα χαλάσουν σε κάποια φάση και το tablet θα φύγει..

[ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008URA83Y/]Αυτής[/ame] που με καλύπτει, αν και φαίνεται λίγο γουρούνι.. [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] , είναι γουρούνι? επίσης, τα άκρα της οθόνης είναι προσβάσιμα? τέλος, τα δωράκια που διαφημίζει τα είχε εσένα?

[ame=http://www.amazon.co.uk/Poetic-Slimline-Portfolio-Automatically-Manufacturer/dp/B008NMCPTQ/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=2JA2VSO6S9UZ3&coliid=I1JZDZL2ECNE52?tag=citofgamonlco-20#productDetails]Αυτής[/ame] που πάλι δεν ξέρω αν το κρατάει καλά στην θέση τους και αν η θέση δαχτυλογράφησης είναι καλή. Και τέλος είναι και [ame=http://www.amazon.co.uk/Blurex-Ultra-Slim-Multi-Angle-Premium-Protector/dp/B008D2POAS/]αυτή[/ame] που έχω τις ίδιες ανησυχίες με την πρώτη...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δε βρίσκω κάποιο λόγο να μην το αγοράσει κανείς, πέρα από το γεγονός ότι είναι σχεδόν 8 μηνών μοντέλο. Υπάρχουν κινεζοτάμπλετ σε παρόμοια λεφτά με καλύτερο hw. Από την άλλη εδώ έχεις υποστήριξη από τη μαμά Γκουγκλ.

Ζελατίνα: Spigen SGP. Είτε την Crystal Clear (διάφανη) είτε την Ultra Fine (matte). It's up to you. Στο κινητό έχω την matte -παλιότερη έκδοση, με πιο χοντρό κόκκο, απ'ότι λέει η εταιρεία-, μια χαρα ικανοποιημένος είμαι, αλλά στην ταμπλέτα θα πάρω την Crystal Clear.

Θήκη: Προσωπικά, τη χρησιμοποιώ ακόμη μόνο και μόνο γιατί δεν έχω αγοράσει ζελατίνα. Άντε, το πολύ πολύ να πάρει μια που να καλύπτει την πλάτη της συσκευής, αλλά γενικά δίνουν πολύ όγκο, και χάνει την ευχρηστία του και την ομορφιά του το τάμπλετ.

Η θήκη στο λινκ, πάντως, είναι πολύ τίμια για τα λεφτά της. Το τάμπλετ κουμπώνει σε πλαστική πλάτη, σε θέση για να δεις ταινία είναι πολύ σταθερό, και παρά την κακοποίηση που έχει υποστεί δε φαίνεται να καταλαβαίνει κάτι (κανένα σημάδι ή κάτι άλλο)

Προσωπικά, βλέπω ότι είναι χρήσιμο και το stylus πάντως. Αν και δεν είναι ακριβείας -δυστυχώς-, με βόλεψε αρκετά. Τώρα περιμένω να έρθει το δικό μου από Χονκ Κονγκ.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δε βρίσκω κάποιο λόγο να μην το αγοράσει κανείς, πέρα από το γεγονός ότι είναι σχεδόν 8 μηνών μοντέλο. Υπάρχουν κινεζοτάμπλετ σε παρόμοια λεφτά με καλύτερο hw. Από την άλλη εδώ έχεις υποστήριξη από τη μαμά Γκουγκλ.

Ζελατίνα: Spigen SGP. Είτε την Crystal Clear (διάφανη) είτε την Ultra Fine (matte). It's up to you. Στο κινητό έχω την matte -παλιότερη έκδοση, με πιο χοντρό κόκκο, απ'ότι λέει η εταιρεία-, μια χαρα ικανοποιημένος είμαι, αλλά στην ταμπλέτα θα πάρω την Crystal Clear.

Θήκη: Προσωπικά, τη χρησιμοποιώ ακόμη μόνο και μόνο γιατί δεν έχω αγοράσει ζελατίνα. Άντε, το πολύ πολύ να πάρει μια που να καλύπτει την πλάτη της συσκευής, αλλά γενικά δίνουν πολύ όγκο, και χάνει την ευχρηστία του και την ομορφιά του το τάμπλετ.

Η θήκη στο λινκ, πάντως, είναι πολύ τίμια για τα λεφτά της. Το τάμπλετ κουμπώνει σε πλαστική πλάτη, σε θέση για να δεις ταινία είναι πολύ σταθερό, και παρά την κακοποίηση που έχει υποστεί δε φαίνεται να καταλαβαίνει κάτι (κανένα σημάδι ή κάτι άλλο)

Προσωπικά, βλέπω ότι είναι χρήσιμο και το stylus πάντως. Αν και δεν είναι ακριβείας -δυστυχώς-, με βόλεψε αρκετά. Τώρα περιμένω να έρθει το δικό μου από Χονκ Κονγκ.

Θέλω μάρκα που την ξέρει η μάνα της :) Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο παλιό, νόμιζα ότι είναι έξω 3-4 μήνες, ή μόνο το 32G είναι τέτοιο?

Ποιο stylus πήρες και από που πήρες την ζελατίνα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.